Jump to content

Mufa Far


akileon
 Share

Postare recomandată

Am schimbat farul pt ca era spart si am avut surpriza sa nu se potriveasca mufa de alimentare , exista o mufa adaptoare intre cele 2 ? sau ce alte solutii mai am? mentionez ca nu vreau sa ma apuc eu sa lipesc fire pe acolo pt ca nu ma pricep si sa nu fac vreo prostie.Mufele sunt ca in poza..

post-20015-1202829884_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tre sa mai fie o mufa de legatura .

cred ca o mai am eu :evil:

brgds,

edi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca are cineva acea mufa si o vinde sa ma anunte :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mufa aia incercuita de mine neagra se scoate si poti sa o pui pe cealalta de la farul vechi. Se refac legaturile si gata. Eu am schimbat vreo 3 faruri si nici una nu avea mufa buna. Tot asa am facut de fiecare data.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu voi gasi mufa adaptor voi schimba mufele intre ele , sper totusi sa gasesc acea mufa , ar fi mai simplu , o sa intreb si la magazine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la magazine nu am gasit , stie cineva de unde as putea cumpara o mufa adaptor sau macar o mufa pentru far si sa lipesc firele?

rac3mast3r ai acea mufa? o vinzi? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce te chinui sa gasesti tampenia aia de mufa adaptoare. Pur si simplu scoti firele din farul vechi (complet) si le pui in farul nou. Doar mufa de la becul de pozitie trebuie schimbata ca la farurile vechi e cu bec cu fasung iar la cele noi e fara fasung. In 10 minute ai terminat treaba. Nu te costa nimic si nu stai o saptamana pana gasesti adaptor!

Modificat de mihi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!