Jump to content

Evacuare


AditzuVW
 Share

Postare recomandată

Cine cunoaste daca toba finala de Golf 3 merge pusa pe Golf 4 si invers?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa upgradezi un golf 4 cu o toba de golf 3.. e ciudat :)

invers .. mai bine iti iei o borla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Am cautat un topic si am gasit unul in care nu s-a mai postat de vreo 3 ani...hai ca il sterg eu acum de praf cu o intrebare. M-am gandit eu asa...si am ajuns la concluzia ca tobele alea "sport" de prin vitan sunt niste paraitori care iti fac probleme cu politia. Cum nu am bani de una noua Borla din carbon si sa iau second mi-e sa nu fie decat "coaja" m-am gandit ...eu...asa :D sa-mi pun una de GT , GTi(tot de golf 3) sau de ce nu...de VR6. Sporesc cumva puterea motorului? Tobele la GT-uri se aud un pic agresiv? Ca practic vreau un sunet frumos fara sa pun cum am mai spus, o paraitoare d'aia facuta pe barca. Sper ca m-am facut inteles. Astept pareri. Gracias...

Modificat de phun
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru tine cel mai potrivit ar fi sa faci urmatorul lucru.

Tai finala si tragi pur si simplu o teava aluminizata pana la capat. O sa se auda agresiv cand accelerezi tare si cand vrei sa mergi normal linistit se aude putin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu multumesc...vroiam sa stiu daca merge asa cum am zis eu. Daca nu...o las asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

finala originala de GT nu o sa iti dea un sunet mai placut sau mai multa putere. e o toba normala. bosal noua e undeva la 180 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu numai finala vroiam . Ci cu tot cu detenta (cea de la mijloc)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu multumesc...vroiam sa stiu daca merge asa cum am zis eu. Daca nu...o las asa.

Sa stii ca ideea mea nu va face ca o paraitoare de care ai zis tu si nu iti va face probleme cu politia niciodata. E un user "Gti_85" daca intrii pe topicul masinii sale o sa vezi un filmulet exact cu modificarea asta. Se aude exact cum vrei tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e chiar o simpla teava. :D Tracto scuza-ma ca te contrazic dar m-am uitat chiar acum pe thread-ul lui GTI_85 si cu aceasta ocazie am luat un citat din ce spunea el in prezentarea masinii sale. Sper sa nu se supere.

"O alta dorinta de-a mea era ca masina sa-si faca simtita vocea, chiar daca forta ei nu e pe masura (vorba aia , macar sa latre).... si s-a implinit in momentul in care vechea toba s-a perforat si a inceput sa sufle.... Noua toba e o Romcat Borla + iesire dubla de inox......dupa aspect cred ca se pune in mod normal ca intermediara....si am luat-o la recomandarea celor de la firma cu pricina"

:icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!