Jump to content

Injectoare Curate ?


Raekwon
 Share

Postare recomandată

am inteles de la mecanic ca ar treb sa curat injectoarele neaparat !! Asa ca vreau sa va intreb unde as putea face asta avand in vedere ca eu stau in Popesti Leordeni la iesirea din sectorul 4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles de la mecanic ca ar treb sa curat injectoarele neaparat !! Asa ca vreau sa va intreb unde as putea face asta avand in vedere ca eu stau in Popesti Leordeni la iesirea din sectorul 4.

ce tip de injectie ai ca te-as putea trimite undeva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai sunt cam paralel ..... e GTI 1.8 8v motor EV.Din cate imi aduc aminte e K-jetronic, parca KE -jetronic (sper ca am scris bine) era electronica.Dar nu inteleg e ce ar conta ... daca e electronica sau mecanica ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da baiatu nu stie unde as putea sa le curat pe ale mele ca din cate imi amintesc parca stai prin berceni :rolleyes: (parca)

normal ca as lua noi daca mi-as permite ....(sau aproape noi) -dar pt orice eventualitate da-mi un pm si poate imi spui si unde le pot curata daca stii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sorry,eu sant adeptul carburatiei cand vine vorba de fuga si nu pot sa te ajut. oricum ti le-as fi dat la pretul curatarii, ca sant un tip generos :banghead:

Modificat de Dasher
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

injectoarele electronice se curata cu ultrasunete, cele de mecanica se curata cu unele noi, cum a zis gogo. adica nu se curata, se schimba.

daca ai electronica, pe strada doliei nr 25 sau 27 e un service unde le poti curata, nu stiu cat te duce, dar oricum nu are cum sa fie mai mult de 100ron. str doliei e paralela cu mihai bravu, deci nu e departe de tine.

e si o vopsitorie langa, deci nu ai cum sa ratezi locul. poti sa mai intrebi p-acolo de nea sandu, daca nu te descurci.

P.S. dar nu ai cum sa ai injectie electronica, aia e digifant si e pe PF si PB, deci alte injectoare

Modificat de danmoise
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

injectoarele electronice se curata cu ultrasunete, cele de mecanica se curata cu unele noi, cum a zis gogo. adica nu se curata, se schimba.

daca ai electronica, pe strada doliei nr 25 sau 27 e un service unde le poti curata, nu stiu cat te duce, dar oricum nu are cum sa fie mai mult de 100ron. str doliei e paralela cu mihai bravu, deci nu e departe de tine.

e si o vopsitorie langa, deci nu ai cum sa ratezi locul. poti sa mai intrebi p-acolo de nea sandu, daca nu te descurci.

P.S. dar nu ai cum sa ai injectie electronica, aia e digifant si e pe PF si PB, deci alte injectoare

injectoarele elctronice se pot curata in mai multe feluri si alea mecanice doar la ultrasunete

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da? ce chestie, si eu si gogo credeam ca e invers.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da? ce chestie, si eu si gogo credeam ca e invers.

da?eu am curatat la a mea.posibil sa nu fi crezut bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun sa inteleg ca nu prea sunt multe locuri unde se pot curata. In ideea ca voi gasi un loc, treb sa va intreb daca este necesar sa ma duc cu ceva piese la mine. Ma gandesc la oringuri sau altceva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

data viitoare cand intrebi ceva, zi-ne ca varianta mai scumpa nu o sa iei in considerare, si nu ne mai obosim.

iti zic 2 oameni ca nu se curata injectoarele de mecanica, si tu tot le cureti.

d-aia nu sunt informatii la tehnic, ca atunci cand se scriu, se scriu degeaba.

intreaba-l pe feghea cum e curatatul injectoarelor, ca el le-a curatat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu de unde sa stiu dupa cine sa ma iau ..... unu zice ca merge altii zic ca nu ....

am si specificat : IN IDEEA CA - asta insemna poate, daca

Eu oricum sunt recunoscator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vizavi de puscaria rahova este un service bosch,safkar se numeste acolo le-am curatat eu pe ale mele,app erau electronice de digifant,am dat cam 150 mii pentru un injector bafta :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merg curatate injectoarele si la k-jetronic, dar depinde si in ce stare sunt. Cum la k-jet injectoarele sunt punctul sensibil s-ar putea sa nu obtii rezultate bune.

Daca vrei sa iei injectoare noi ia de mercedes bosch 0 437 502 047. Sunt la jumatate de pret fata de cele originale vw.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si cam pe la ce pret se situeaza cele originale?

ca sa imi fac si eu o idee in caz ca am si eu de gand sa fac mutarea asta

THX

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la KR ai avut electronice ?

la primul golf am avut electronice domnu nelu_boss pt ca era digifant

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Voi aveti benzinare, trebuia specificat in titlul topicului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!