Jump to content

Evacuare Vento ....


CroCop
 Share

Postare recomandată

Salutare....mi s-a bulit toba...( rugina a mancat-o....) si am fost nevoit sa dau finala jos....ma gandesc sa-i fac un alt traseu...teava cu diametrul putin mai mare....sa scot catalizatorul....stie careva unde as putea face traseul ? Daca da va rog...un sfat ! Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu recomand. Mergi pe evacuarea din fabrica, eventual pui o finala de vr6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi poti spune dc ? .....am intalnit un caz interesant.....s-a indepartat catalizatorul....toba de mijloc exclusa....un saxofon mai mare.....toate asta au dus la o crestere de putere....si la un consum redus....masina este un opel vectra 2000 8v 115.....bine si un soft avea dar fiind motor aspirat nush daca trebuie mentionat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu la masina mea am indepartat si catalizatorul si intermadiara si la final am un remus, intradevar se simte un pic mai nervoasa, dar de consum nu stiu ce sa zic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva diametrele de la traseul de evacuare...pt ca am intalnit un golfist care mi-a zis ca eu am de la catalizator traseu de dacie :blink: ...o fi corecta modificarea???sau tre sa ma orientez...asa am luat masina si mari probleme nu am inca...suspectez un consum ridicat datorita termostatului blocat momentan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

io am tobe trase in inox la mk3-ul meu:D home made ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si..ai putea sa mai facy un traseu ? contra cost bineinteles...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CroCop sunt unele lucruri pe care le faci numai pt masina ta...cum ar fi aia cu tobele ...pe mine m-a ajutat un prieten da a cam fost ceva de munca: am desfacut tobele le-am scos invelisul original, sitele mai erau bune prin ele si le-am invelit in inox iar teava intermediara de la un transporter diesel, era noua da am modificat-o ... am bagat nisip pe ea si dopuri in capete, am incalzit-o si am facut-o dupa traseu :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stai linistit si pune ceva nou, dar mai de calitate.

Eu am Walker si sunt f multumit, le-am intarit de noi prin adaugarea unor platbande metalice sudate intre tevi si marginea tobei, au iesit excelent, la cele vechi au cedat tevile, ruptura la iesirea tevii din toba. Acum nu mai au nici pe dracu, le am de 1 an juma, stare excelenta, consum mai mic garantat, motorul merge altfel. Iar la flacari adevarate in ture, auzi urletul motorului, nu tobe sparte. Am pus si tub flexibil nou, unde a fost nevoie de mici modificari, dar s-au rezolvat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am schimbat eu de curand toata linia de tobe inclusiv catalizator la un G3, toata linia este stock, comandata din catalog in afara de finala care este Borla, pretul pieselor a fost de 1500RON din care toba finala a fost 600RON iar montatul la service 400, dar daca ai acces la o rampa o poti monta si tu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si mie mi-a cedat acum cateva zile toba intermediara si cu ocazia asta am schimbat si finala ca era varza si am pus intermediara din tabla aluminizata si finala de inox care e facuta la stelco...in total 640 lei...nu am vrut sa scot inermediara si sa sudez teava pt ca ce e facut si gandit de constructor nu e degeaba....finala e sport de inox in rest nu am modificat nimic la traseul evacuarii iar acum e ok si se aude si binisor singura problema e ca acum ma vad baietasii pe strada si se tot iau la intrecere cu mine si nu pot sa ii refuz :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!