Jump to content

Octavia II RS TFSI


B.o.g.d.a.n

Postare recomandată

B.o.g.d.a.n

Jantele sunt pe masina de joi. Cateva poze facute la repezeala:

P1040086_1-1.jpg

P1040085_1-1.jpg

P1040084_1-1.jpg

P1040083_1-1.jpg

P1040087_1-1.jpg

Cu ocazia asta am reusit sa pun si stickeru cu Revo pe motor, cred ca de 9 luni ma chinui sa-l pun :)

P1040082_1-1.jpg

In iunie as vrea sa ii pun si folie, dar cu Hring-ul aparut acum brusc (pe 21.06) nu stiu daca o sa mai am bani..

Link către comentariu

masina albe

jante albe

frumos, dau chiar bine pe masina.

Link către comentariu

Arata foarte bine alb cu alb chiar neasteptat de bine.Discurile Tarox de pe ce site au fost comandate? la noi numai ebc(junk) gasesti si... cam atat :(

Link către comentariu

Sincer nu ma asteptam sa arata asa bine :icon_thumright:

Link către comentariu
B.o.g.d.a.n

Daemon ti-am raspuns la mail. Sa-mi zici daca l-ai primit.

Si mie imi place cum se vad jantele, acum daca reusesc sa pun folie pe geamuri s-ar putea sa arata chiar mai bine :).

Link către comentariu
  • 5 months later...
  • 1 year later...
  • 8 months later...

Mda, n-am mai scris de fooarte multa vreme, nu s-a mai intamplat nimic spectaculos cu masina (doar I-am pus un BSH PCV revamp)...dar a venit timpul unor schimbari majore :)

 

Revin in curand cu amanunte.

 

 

PS: uitasem, mi-a murit ambreiajul SB...a pocnit rulmentul de presiune si l-a facut varza. L-am schimbat cu un LOBA-Sachs stg 2, tocmai i-am terminat rodajul...

Modificat de B.o.g.d.a.n
Link către comentariu

Sal.,

Poti sa-mi spui si mie ce marca este filtrul de aer ?

Si daca ai modificat tu pozitia debitmetrului de aer iar daca conducta de admisie e facuta HOME MADE sau a venit cu filtrul ?

Eu am un K&N dar i-mi da eroare debitmetru ca e prea scurta teava si cred ca este prea aproape de filtru .

In rest e foarte frumoasa masina .

Multumesc .

O zi buna .

Link către comentariu
  • 2 months later...

Buuun, dupa o lunga perioada de inactivitate, strans bani si facut planuri am demarat..proiectul X :) : montarea unei transmisii 4x4!

 

Masina este deja in lucru. Donator: Audi S38P - o masina careia ii stiu putin istoria (fapt care m-a si determinat sa incep proiectul mai devreme decat as fi vrut). Masina mai avea instalate si haldex controller + sway bars H&R si le-am preluat si pe alea.

 

Pe langa tot ce inseamna transmisia noua va trebui sa fac si o evacuare noua - care va fi facuta loco, de catre Tavi - https://www.facebook.com/allcustom

 

Am avut noroc si nu a trebuit sa se mai decupeze oala de la roata de rezerva, a intrat totul "bolt on" fara modificari. De aia imi era cel mai frica.

 

Cateva poze cu masina in lucru. Cred ca saptamana asta se apuca si de evacuare.

post-7362-0-04915700-1412602305_thumb.jp

post-7362-0-80744600-1412602311_thumb.jp

post-7362-0-97652100-1412602315_thumb.jp

post-7362-0-14451200-1412602324_thumb.jp

post-7362-0-43201100-1412602331_thumb.jp

post-7362-0-13204100-1412602336_thumb.jp

post-7362-0-08953600-1412602342_thumb.jp

post-7362-0-75741800-1412602346_thumb.jp

Link către comentariu

Da, sa speram ca iese bine si fara probleme. O fac dupa o Cupra care a iesit super OK, deci nu cred ca ar avea de ce sa apara la mine ceva.

 

Sunt curios daca mai sunt la noi facute alte RS-uri...

Link către comentariu

Stiu Cupra respectiva, intamplarea face ca eram acolo chiar in seara in care a iesit la drum.

Ce sa zic, dementiala masina, iar a ta va iesi la fel.

Link către comentariu

Bafta! Din ce am citit pe alt forum..la acea Cupra, sau poate era alta, a intampinat o gramada de probleme pe parcurs..in special la ABS/ESP, cum a spus si quattro3001.

Link către comentariu

Bebeee , asta a fost si motivul pentru care am intrebat ABS si ESP-ul nu stiu ce cele 2 roti motrice in plus !

Link către comentariu

Va trebui schimbata centrala de ABS. Fain proiect.

Modificat de andrei_221
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!