Jump to content

Octavia II RS TFSI


B.o.g.d.a.n

Postare recomandată

Si mie mi se pare ok ala, e discret.

Oricum, inainte de eleron eu unul as pune folia, uniform pe toata masina... un 50% e ideal.

Link către comentariu

cu el arata mult mai bine ... deci 2 :icon_thumright:

Link către comentariu
B.o.g.d.a.n
Publicat (modificat)

Folia e si ea in plan (clar), o sa urmeze cand va fi si cash-ul...Sper pana in iulie sa fie pe masina.

Nu stiu daca pe fata e voie folie, maccar un 5% (sau cea mai deschisa, care o fi codul) si tot ar fi ceva..

Eleronul il am deja, il pot pune oricand...sta in asteptare de 1 an zile. Daca e sa-l pun singura problema e ca trebuie sa vad unde (la cine) il montez, e plastic, nu e mega perfect si trebuie un meserias bun sa-l puna sa fie "d'acolo".

Deci am avea un 4 x 2 pana acum. :icon_thumright:

Modificat de B.o.g.d.a.n
Link către comentariu

Vot 1 - fara eleron. Dupa mine nu se 'pupa' cu forma/inclinatia pe care o are luneta la Octavia.

Link către comentariu
vali_devill

cu eleron,merge,e finut si deiscret.....brgds

Link către comentariu

Eu zic sa-l pui pe masina daca tot il ai, in cel mai rau caz il dai jos daca nu iti place :D

Link către comentariu

mare grija la lipire, am un prieten care si-a pus eleron d-ala de 3-4 ori pana a-s lipit corespunzator. la viteza mare are tendinta sa zboare :blah: . chiar eu l-am ajutat sa il monteze prima data cu solutie de lipit parbrize, si a doua zi i s-a dezlipit. pana la urma i-a dat de cap cu silicon transparent, dupa ce a terminat tubul de silicon pentru parbriz, care teoretic e cel mai rezistent .

Link către comentariu

Nu am scris niciodata nimic aici, dar am tot citit topicul, masina ta este impecabila, inafara de un singur lucru... grila aia fatza, parerea mea este ca nu pusca nicicum.

Link către comentariu

Si eu votez sa-l pui,arata bine si fara,dar la cat de discret este...parca imbraca putin masina,e ok! Votez pentru!

Link către comentariu

Chiar sunt impotriva elementelor de genul asta dar arata ok cu eleronul. In schimb ploapele dupa judecata mea nu au ce cauta, sunt "coca" style.

Oricum jos palaria :D

Link către comentariu

superb da albu pe octavia. in legatura cu eleronul eu zic ca arata bine cu el da cum a zis si cineva mai sus ai grija cu el eu am pe cineva caruia ia zburat de pe luneta

Link către comentariu

Eleronul la haion eu zic ca nu are ce cauta. Plus ca ma indoiesc ca va avea vreo functionalitate.

Link către comentariu

haha! :blah_: eleron ca asta am avut si eu pe octavia! se prinde cu silicon, dar daca dupa ceva vreme vrei sa-l dai jos, e o mare problema pt ca o sa ai de curatat o groaza de silicon de pe luneta si asta bineinteles cu un risc foarte mare de a zgaria luneta. + dupa cum a zis si OvidiuV, nu are vreo functionalitate, ci mai mult ofera alt aspect. mie imi place foarte mult cu eleron,dar gandeste-te bine pentru ca odata pus, va fi foarte greu de dat jos. spor la treaba in continuare!

Link către comentariu

Ti-am vazut masina pe la 19:30 pe o strada paralela cu Calea Calarasi (pe langa biserica). Arata foarte bine :blah_:

Link către comentariu
B.o.g.d.a.n

Mersi de raspunsuri :(.

Grila si pleoapele le-am pus ptr ca nu imi placea cromul si sigla din fata. Acum mie imi da impresia de "agresivitate", si-mi place. Si prin asta am si individualizat-o putin. Normal mai sunt si altii care au aceste elemente, dar destul de putini.

De asemenea impreuna cu grila de jos vin si fantele care o incadreaza, fante care sunt mult mai deschise decat alea stoc si directioneaza fluxul de aer catre frane. Un mare plus.

Inca mai am kitul Milotec care se pune sub bare, e vopsit, dar pe ala nu cred ca-l voi pune vreodata.

Eleronul de luneta am tot stat si m-am gandit daca sa-l pun sau nu, exact din considerentele de mai sus. Nu cred ca aduce nimic in plus, doar poate un plus la design. D'aia m-am si hotarat sa va cer parerea.

In principiu daca il pun nu cred ca as vrea sa-l mai dau jos ca n-as avea de ce.

Mai asteptam si alte pareri :(.

guesWHO si restu, thx.

Link către comentariu

fara eleron. Pare prea "incarcata" masina. Simple is better

Modificat de TEFF
Link către comentariu

folie poti sa pui pe fata de 37% iar pe spate 5%. la valorile astea ai si omologare inclusa in pret.

foate tare eleronul de luneta. o evacuare dubla mai trebuie :somnmare:

Link către comentariu
Ti-am vazut masina pe la 19:30 pe o strada paralela cu Calea Calarasi (pe langa biserica). Arata foarte bine :lol:

Cred că acolo stă. Am o prietenă care stă tot acolo şi o văd foarte des parcată pe Matei Basarab :Driver:

Modificat de sNaKeyy
Link către comentariu
B.o.g.d.a.n

Mda, m-am hotarat, daca gasesc unde sa-l pun profi, il pun. Altfel nu.

In alta ordine de idei in we am facut un drum la Pucioasa. La intoarcere am mers destul de linistit, la consum (afara din localitate 130-150 si rar am mers cu a4a, numai a 5a si a6a). Rezultatul: 7,7% :vaidecapulmeu:. Mi se pare super bine.

Link către comentariu

Eu l-as lasa deoparte pe domnul eleron. Ar incarca prea mult masina. E doar parerea mea.

Link către comentariu
B.o.g.d.a.n

NU cred ca va creste consumul din cauza chestiei aleia mici, nu cred ca are un cm grosime si e si in 2 trepte, sa"curga" aerul pe ea.

Stati sa gasesc eu unde sa-l montez si mai vad dupa aia...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!