Jump to content

Octavia II RS TFSI


B.o.g.d.a.n

Postare recomandată

nadir@boosted.ro

arata foarte bine

sa le stapanesti sanatos :D

9 kg au alea pe 19 la OZ :)

Link către comentariu

arata intr-un mare fel jantele,iar culoarea este exact ceea ce-i trebuie masinii tale.Ador culoarea asta...

Link către comentariu
Eh, daca umbli cu de astea atunci vorbim dupa maine incolo ;)

:D

Pune pozele cu ele pe masina. Au cam intarziat pt Nring. Dar au venit in timp pentru Hring :D .

Sanatate!

Cateva poze de la mine:

Link către comentariu
B.o.g.d.a.n

Misto pozele :).

O spal maine si o sa-i fac poze.

Nadir, jantele au "fics" 9kg bucata. Sunt puuuutin mai grele ca OZ-urile, dar sper ca greutatea de aprox 1kg in plus se duce in rezistenta. Oricum sunt muuult mai usoare ca OEM-urile.

Link către comentariu

Se simte diferenta?daca da, unde? :)

Link către comentariu

le-am vazut azi live

jantele arata intr-un mare fel,dau foarte bine pe masina

si evacuarea e dementziala

cheers

beck

Link către comentariu

Foarte bine arata pe masina, le-am vazut si eu aseara. Sunt curios cum arata ziua avand in vedere ca 'straluceau' destul de tare aseara :)

Link către comentariu
nadir@boosted.ro

da sunt mai usoare decat alea OEM cu minim 3KG ceeace conteaza foarte mult

oricum sunt foarte bune cat despre rezistenta lor .... am un client de la iasi care are pt gti`ul lui modelul astaa de janta dar albe si avea una care a puso pe spate era patrata :D

deci conteaza si cum ai grija de ele.

oricum e o alegere buna arata frumos iar culoarea e ;)

Link către comentariu

Nadir la ce drumuri sunt cred ca esti constient de la ce se stramba rotile.

Am BBS pe 17 si una dintre ele s-a facut patrata de la o groapa de 3cm luata cu 45km/h . Am 2 amici cu ultraleggera facute praf, toate 4 sunt patrate si nu au luat borduri cu ele , puse pe aparat toate bat . Clientul tau cu janta stramba si el a luat o groapa, il cunosc personal.

Oricum jantele usoare sunt mai putin rezistente decat cele grele, trebuie mare grija fie ca sunt OZ, BBS sau TEAM DYNAMICS. Apropo BBS-ul meu nu e model ultrausor si tot patrat s-a facut.

Gdonline jantele sunt foarte frumoase, sa le folosesti cu placere!

Modificat de sicu
Link către comentariu
B.o.g.d.a.n
Publicat (modificat)

Gata, am reusit s-o spal si am facut cateva poze.

p1010774n.th.jpg p1010772y.th.jpg p1010770i.th.jpg

p1010767k.th.jpg p1010765e.th.jpg p1010764r.th.jpg

p1010761y.th.jpg p1010760q.th.jpg p1010759z.th.jpg

Culoarea e un pic ciudata, cand bate spre negru, cand e antracit. Mi-ar fi placut sa fie o idee mai deschise.

Daca nu bate soarele direct in ele sunt mai inchise, daca au lumina OK se deschid (dupa cum se vede si in poze). Cred ca e efectul vopselei lucioase...

Pe de alta parte ma gandesc ca vopseaua lucioasa va fi mau usor de curatat si nu va retine mizeria la fel ca una mata.

Modificat de qdonline
Link către comentariu

Cred ca imi placeau mai mult cele dinainte,astea parca sunt prea inchise asa cum ai spus si tu.Important e sa iti placa tie.

Link către comentariu

Nu arata deloc rau, dar ce vroiam sa zic e ca nu stiu cum poti sa dormi noaptea fara antifurt pe ele.. :somnmare:

Link către comentariu

Sa le stapanesti sanatos. Mie imi place cum dau pe masina + ca fac franele mai vizibile.

Link către comentariu
B.o.g.d.a.n

Da. Jantele provin din motorsport (exclusive BTCC championship wheel & extensively used in ETCC) si sper sa si raceasca mai bine franele prin design-ul care il au.

Interesant e ca acum, pe vreme cu nori cum a fost azi, se vad exact cum imi doream - antracit inchis. Se pare ca se schimba nuanta in functie de cum bate lumina pe jante.

Link către comentariu

Nu am apucat sa iti citesc tot topicul si poate ai mai fost intrebat, nu te-ai gandit sa iti schimbi stopurile cu alea de la octavia facelift? Parerea mea este ca prind mai bine alea :)

Link către comentariu
B.o.g.d.a.n

Ieri am pus inapoi tampoanele stoc, alea BSH sunt un pic deranjante in orash, mai ales daca incerc sa merg cu ea la consum (deh, criza) - se aude volant destul de tare.

Am ramas extrem de uimit, deci nu se mai aude absolut nimic acum. Inainte, cu astea stoc, tot se mai auzea volant mai ales cand intra in frana de motor (un harsait specific), mai tacanea la relanti, ei acu nu se mai aude nimic. Un foarte mic tacanit cand accelerez usor pe loc dar doar pana in 2000 rpm. Zici ca am limuzina :).

Tot stau si ma intreb care e cauza si singurul motiv care il gasesc este acel Fluidampr de la USP. Una din caracteristicile lui e ca reduce chatterul volantei usurate si vad ca asta s-a intamplat.

emi - nu prea ma intereseaza sa mai schimb ceva la exterior, ce bani o sa mai am se vor duce tot pe upgrade-uri de power, etc. Singura chestie care o mai vreau la exterior e folia pe geamuri. Si eventual sa lipesc eleronul de luneta...

Link către comentariu

Sa le stapanesti cu placere! Chiar arata foarte bine si din cate am citit pe afara, sunt destul de rezistente. :)

Link către comentariu
B.o.g.d.a.n

POLL

1- Fara eleron?

P1010775.jpg

2- Cu eleron?

P1010776.jpg

Alegeti 1 sau 2. :D

Cum da mai bine?

Link către comentariu

Felicitari pentru masina si pentru toate modificarile aduse masinii,este o masina deosebita si votez 2 cu eleron pe luneta!

Insa mi se pare asa goala masina fara o folie pe geamuri, ar merge foliata toata masina cu un 30-40% (ca sa nu ai probleme cu politia, insa daca iti permiti un 5% toata masina ar fi ideal :D ) , ar da un constrast frumos masina alba + folii + jantele de culoare inchisa.

Link către comentariu

E discret, arata bine cu el, 2. :icon_thumright:

Mai zic inca odata ca jantele sunt belea.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!