Jump to content

Octavia II RS TFSI


B.o.g.d.a.n

Postare recomandată

Antracit, poza aia cu Golful le dezavantajeaza, dar cu albul tau dau un contrast foarte bun iar negre, cum am mai spus, de la 20 metri zici ca sunt table.

Link către comentariu

antracit votez si eu! ;) superbe! Si da,in contrast cu albul dau foarte foarte bine.

Link către comentariu

Mda, deeeci am comis-o le-am comandat!

Pret de lista fara anvelope 3099 ron. Le-am luat de la Topgear Romania, user-ul BAD_MF. Ii recomand!

Vor fi incaltate de Michelin PS2-uri.

post-7362-1268835930_thumb.jpg

post-7362-1268835930_thumb.jpg

Modificat de qdonline
Link către comentariu

Ce repede te misti :D. Sa le stapanesti sanatos si sa te bucuri de ele :D

Link către comentariu

Sa le stapanesti sanatos. Cred ca vor arata foarte bine pe masina ta. Ce dimensiune ai comandat ca nu ai spus nicaieri? 8Jx18"?

Aceeasi intrebare cu TEFF, de ce nu pui PS3?

Spor la modificari in continuare.

Modificat de Andrei JSE
Link către comentariu

Da, mersi, asa sa fie. A trebuit sa ma misc repede ca sa imi vina in timp util ptr N-ring. Nu sunt nici in UK in stoc si trebuie produse, asa am inteles.

Nu am luat PS3 ptr ca am deja 2 PS2 noi si nu vreau sa dau o tona de bani pe PS3 si sa le fac muci acolo in 2 zile. PS2 is f bune si ele.

Da, sunt 8Jx18, ET 45.

Link către comentariu
Da, mersi, asa sa fie. A trebuit sa ma misc repede ca sa imi vina in timp util ptr N-ring. Nu sunt nici in UK in stoc si trebuie produse, asa am inteles.

Nu am luat PS3 ptr ca am deja 2 PS2 noi si nu vreau sa dau o tona de bani pe PS3 si sa le fac muci acolo in 2 zile. PS2 is f bune si ele.

Da, sunt 8Jx18, ET 45.

salut.sa porti jantele cu placere sunt f frumoase o sa dea bine pe masina.in legatura cu ps2 urile sunt de acord cu tine

Link către comentariu

Thx!

Mda, si asa mi-am dat socotelile peste cap, luasem 2 x PS2 la o mega oferta si speram sa ma scot cu inca 2 SH putin rulate. Dar dupa ce le-am vazut ieri am renuntat la idee si acu a trebuit sa mai iau 2 noi. Sper macar 15k sa fac cu ele :).

Sper doar sa pot fi cumpatat cand ajung pe circuit cu ele.

Link către comentariu

eu n-am fost pe circuit, dar nici prea cumpatat , si ultimul set de cauciucuri m-a tinut 8000 km :screwy:

Link către comentariu
eu n-am fost pe circuit, dar nici prea cumpatat , si ultimul set de cauciucuri m-a tinut 8000 km ;)

wow! si presupun ca nu au fost R888uri....

si totusi, nu ai prob cu planetare....ceva?

tizule, sa le stapanesti sanatos. rolling on RINg :blink:

Link către comentariu

Hehe, chiar va trebui sa-mi dau silinta, sper sa ma duc cu PS2-urile astea si pe Hungaroring in august...

Am luat o decizie finala in ceea ce priveste motorul: nu-l mai desfac inainte de Nring, voi incerca dupa (no more cash..). O sa pun un soft Revo in aprilie mai cuminte, ceva gen 350-360hp max si dupa ce schimb interne ii bagam cat tine K04.

Asa ca am o noua lista cu ce punem pe masina pana in N-ring. Unele sunt deja comandate si pe drum, alte urmeaza:

- interne de pompa Autotech

- schimbat camfollower daca e nevoie

- Forge twintercooler

- modelul nou de diverter valve, ala mai smecher care am inteles ca e ff bun

- bujii NGK Iridium BKR7EIX

- Forge Short Shift - side shift

- bucse ptr cablurile de la schimbator 42DD si verdictmotorsport - le are si fusco puse si chiar se simte mai crisp la schimbare

- cablu nou de ambreiaj USP motorsport

- brake lines USP motorsport

- USP motorsport fluidampr - pana la urma ma risc si-l iau, daca imi duce chatter-ul spre 0 ma declar cel mai fericit. Cand o sa pun din nou tampoanele BSH chatterul se va auzi destul de tare si as vrea sa raman cu ele montate permanent, ca se simte foarte, foarte misto masina cand sunt montate.

- placute de frana. Inca oscilez intre Hawk HP+ (care merg si pe track, dar se pot folosi si in DD - un bun allrounder) sau Carbotech XP8. Pana luni tre sa iau o decizie, sa aiba timp sa-mi vina. Daca aveti vreo sugestie nu va sfiiti. Alegerea o fac strict dintre astea 2 ptr ca raportul pret/perfomanta e cel mai bun.

Sper ca nu am uitat nimic :).

Modificat de qdonline
Link către comentariu

Nu, dar daca la anu nu am bani de Golf R sa vezi ce-i trag un GT28 macar :)

Link către comentariu

Atentie la Carbotech.

Daca te hotarasti sa le folosesti trebuie respectate urmatoarele:

1. disc de frana "resurfaced", asta ca sa nu dai banii pe altele noi

2. odata puse Carbotech, acele discuri se vor contamina si nu vei mai putea folosi alta placuta "normala"

3. XP8 este echivalentul lui DS2500 (XP10 = DS3000)

In rest, frumoase planuri. Aaa, si VMS? de ce nu FFE? :D

Link către comentariu

Mda, deja prea multi bani.

Asa ca tocmai m-ai ajutat sa iau decizia: HP+. In banii lor nu exista rival. Cu banii de DS2500 fata iau HP+ fata/spate. Rele nu au cum sa fie sunt destul de folosite in US pe track si gigeii sunt multumiti.

Link către comentariu

zi-mi si mie te rog cat te-a costat kitul de ambreiaj ca nu am reusit sa gasesc pret la ei pe site.

multumesc

Link către comentariu

Alex, vezi aici.

In functie de setup-ul pe care il doresti pretul o sa difere (+/- 400 USD), apoi mai e si transportul.

Daca insisti un pic, poti obtine si un discount. ;)

Link către comentariu

Nu mai stiu exact in jur de 1100 cu reducere. Acum vad ca modelu meu nu mai e la BSH pe site, nu stiu de ce. Oricum daca vrei spune-mi ca vb eu cu ei ptr tine, sunt deja de-al casei ;).

Vad ca si site-ul SB e in reconstructie.

In alta ordine de idei azi am iesit la niste teste pe autobahn si am cam dat acu de la vitezometru peste cap :)...si mai era loc. Masina este extrem de stabila, dar un paradox, am o vibratie care vine de undeva de dedesubt si se transmite destul de puternic in caroserie, o simt mai ales cand pun cotul pe cotiera.. Sa fie oare de la bucsele din poliuretan? Ciudat este ca masina chiar e f stabila, pana acum nu prea am avut avut curaj sa ma duc asa sus ca o simteam nitel nesigura. Sa fie de la cauciucurile de iarna?

Link către comentariu

Ai grija cu gumele de iarna.. A mele au indice de viteza V..deci 240 km/h, tu daca ai dat acu peste cap sa nu ai probleme mai grave :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!