Jump to content

Octavia II RS TFSI


B.o.g.d.a.n

Postare recomandată

Mi-a venit si mie acum 10 zile masina dupa o lunga asteptare.Cateva poze mai jos.

Ca optionale...am pus cam tot pe ea, doar handsfree-ul nu l-am comandat ptr ca nu-mi placea suportu ala de telefon pe bord.

Prima investitie: cauciucuri de iarna Goodyear UG Performance. Sunt absolut excelente, am avut ocazia sa le testez pe zapada maricica saptamana trecuta la Poiana si la Cheia: super aderenta, iar masina parca ara prin zapada. Si pe sosea cu zapada si moloz inghetat merg foarte bine, priza foarte buna.

Urmeaza acum si modificarile extra:

- tuning exterior Milotec - chestii mai light: body kit, eleron pe luneta, pleoape si eventual niste carbon pe stalpi

- folie pe geamuri

- sper la niste discuri Black Diamond, poate avea si ptr modelu asta- jante de vara OZ (inca ma mai gandesc la model, dar in mod sigur culoarea va fi titan)

- vreau sa vopsesc si jantele stoc pe titan, stie cine unde as putea sa le fac?

- engine tuning: aici studiem mai multe variante, dar fac toate efortuirle sa ma duc cu ea cat mai sus

Ca impresii: deja am facut 1000 km si masina a inceput sa-si dea drumul. Reprizele sunt excelente, iar stabilitatea este foarte buna. Nu am urcat mai mult de 4500-5000rpm (acceleratii scurte) mai astept sa fac niste km si abia apoi vreau sa ma apropiii de zona rosie. :(

O sa postez aici pe masura ce apar modificarile, sper sa iasa ceva klumea.

post-7362-1202226903_thumb.jpg

post-7362-1202226912_thumb.jpg

post-7362-1202226922_thumb.jpg

post-7362-1202226931_thumb.jpg

post-7362-1202226942_thumb.jpg

post-7362-1202226953_thumb.jpg

post-7362-1202227054_thumb.jpg

post-7362-1202227061_thumb.jpg

post-7362-1202227068_thumb.jpg

post-7362-1202227076_thumb.jpg

Modificat de qdonline
Link către comentariu

Superba masina... te invidiez. Ai pus pe ea tot ce se poate pune. Nu pot sa nu remarc noua navigatie cu cititor de carduri... si are si butoanele altfel. Citeste cumva si MP3? (din cate stiu vechea navigatie nu stia de mp3-uri).

Pe cand si o harta de Romania?

Poza in zapada e facuta cumva la Predeal? (sau la Cheia pe unde ai fost?)

De acord cu bluetooth care din pacate vine cu un suport mare si aiurea pt cate tb ulterior sa-ti cumpreri un cradle pentru telefonul tau si din nefericire, (cu toate ca sunt inimaginabil de scumpe) nu se gasesc deca pentru modele vechi de telefoane. Daca il comanzi ca optiune si apoi scoti suportul de pe bord, ramane o taietura (gaura) pe bord ...

Sa te bucuri de ea, e superba. :(

Modificat de AML
Link către comentariu

Culoarea este super, dotarile sunt super iar navigatia face toti banii. :(

Sa o stapanesti sanatos :(

Link către comentariu

Faorte misto masina..imi place mult trapa :Driver: sfatul meu e sa o tunezi cat mai "light" ,multi km fara probleme! sa te bucuri de ea!

.::Keep it Original::.

Link către comentariu

Mersi de urari!

Da, ideea e sa umblu mai putin la exterior si cat mai mult sub capota.

AML, masina are deja anvelope de iarna, am spus mai sus. Pozele cu zapada sunt fcute la Poiana

Link către comentariu

acum cateva zile am urcat intr`un astfel de exemplar ALB :lol: , la reprezentanta skoda din alba.

ce e interesant e ca asta avea deja pleoape si geamuri ionizate.

ce masina! :P

iubiti`va mult :D

Modificat de Brabus
Link către comentariu

foarte tare masina ....si navi face toti banii la interior vad ca e varianta rns 510 de la vw doar ca scrie skoda pe ea nu???

sa o stapanesti sanatos si asteptam cu interes modificarile anuntate ....eu cel putin sunt curios cum o sa iasa jantele......

Link către comentariu

Foarte faina masina,am si una la cam la fel, doar ca e diesel, e albastra si nu are navigatie. S-o stapanesti sanatos si fara incidente. Eu personal sunt foarte multumit de masina.Ma gandesc si eu la niste noi jante tot pe 18" si la un chip la motor, desi ma satisfac cei 170 CP.

Modificat de Boggy72
Link către comentariu

Excelent exemplar, sai ai parte de cat mai multi km fara incidente.

De culoare nu mai zic nimic. :)

Link către comentariu

Mersi inca o data :icon_thumright:.

Masina a fost vreo 24k si ceva dupa reducere. (CIP)

Se pare ca, normal, am dat peste probleme in achizitionarea accesoriilor de tuning exterior. De 3 saptamani ma tarai dupa DXX si n-am reusit sa iau nimic. Acum vor si cu 10% mai mult pe piese, ba le au in stoc, ba nu le au...Romania. Cred ca va trebui sa le comand afara pana la urma..La Avia sunt cu vreo 20% mai mult decat la Milotec pe site, etc.

Ce am uitat sa mai mentionez este ca voi umbla si la sistemul audio: am deja un sub JBL serios (38 cm si vreo 5000w max) si acum va trebui sa vad amplificarea, condesator, boxe si eventual ceva insonorizare.

Modificat de qdonline
Link către comentariu

Super faina "scula", tare sunt curios cum o sa arate dupa "operatie" presupun ca ramane tot alba ? La cati mai multi km fara gropi :offtopic:

Link către comentariu

Felicitari qdonline, masina e deosebita, iar navigatia e de mare efect. :offtopic:

Sa ne spui daca i-ai umplut hardu deja. :offtopic:

Link către comentariu

Felicitari pt masina. Sa o stapanesti sanatos si sa aveti grija unul de altul.....

La subwoferul de care mentionezi gandeste-te la o baterie deep cycle...condensatorul nu prea face nimic.

Link către comentariu

Intr-adevar foarte frumoasa, sa o stapanesti sanatos si la cat mai multe modificari... :vaidecapulmeu:

Link către comentariu

Doar Frumoasa?????....E SUPERBA masina.

Si stii ce imi place cel mai mult? Culoarea.... o prinde foarte bine.

Trapa este normala sau cu celule fotovoltaice? Putini dintre noi si-au pus trapa pe Octavia...eu am si o "apreciez".

Sa o stapanesti sanatos...nu-ti spun ca deja mi-ai dat ceva idei in legatura cu urmatoarea masina pe care o voi cumpara.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!