Jump to content

Eleron Luneta


dnysterian
 Share

Postare recomandată

Salut. Stie cineva cat de eficient este eleronul care se monteaza in partea de sus a lunetei la golf IV hatchback model 2003, ca pe carosabil umed in max 2 Km parcursi nu mai vezi nimic prin luneta. Ma intreb daca acest eleron poate schimba curentii formati in spatele masinii. Unde s-ar putea gasi sau macar un cod dupa care sa il caut ? :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca e mai mult pentru aspect :rolleyes: Poti gasi pe ebay.. dar cauta in aria vanzari ca erau colegi care vindeau asa ceva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca te ajuta la asa ceva...asta e dezavantajul pentru hatchback.

Daca vrei a iti pui...iti recomand originalul, se potriveste perfect, material de calitate, arata zic eu cel mai bine,...si multe altele.

Eu asa ceva am in plan, dar il motez mai mult pentrui aspect...cel de pe Golf IV GTI mi se pare perfect.

Numai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci, merg oricum numai pe original data fiind calitatea superioara. Dar ma interesa daca cineva si-a montat ulterior si daca a sesizat vreo diferenta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Esti sigur ca vrei original? Este 1200ron. Iti pot recomanda in schimb o firma care face asa ceva la 250ron si este identic. Am avut eu pe Golful meu si am fost foarte multumit.

Contacteaza-ma daca esti interesat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am pus eleron pe masina din semnatura de cateva luni bune dar nu e nicio diferenta pe ploaie sau orice, tot asa se murdareste luneta

despre eleron e de la LESTER si s-a potrivit perfect si e din material de calitate, daca te intereseaza acest model cauta-ma

ca si aspect mie imi place cum arata pe masina

post-13656-1201876391_thumb.jpg

post-13656-1201876406_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

m-ar interesa si pe mine, acest model, cam la cati bani ajunge sau daca imi poti da mai multe detalii, de unde l-ai luat...etc

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Ieri am dat un telefon si eleronul original Golf IV GTI costa in Germania la reprezentanta 112 euro....la care se adauga transportul deci ajungi pe la 6 mil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa revenim la intrebarea ta : ce sa fac sa elimin murdarirea lunetei?

Raspunsul: nu poti elimina in toatalitate murdarirea lunetei, poate daca schimbi masina cu una tip sedan... :icon_thumright: .Dar poti micsora acest lucru daca montezi pe spate la aripi sorturi de protectie.Pe piata gasesti de doua feluri care nu sunt speciale pt Vw, pe la supermarket cu pret intre 20-50 lei perechea.Ideea este ca cu cit sunt mai lungi scapi de murdarire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar, offtopic, masina o sa arate un pic mai ... a Dacie cu acele presuri la roti. Parerea mea. Sunt utile, dar nu si estetice. Legat de pretul unui eleron, eu am modelul de R32 de la Lester Tuning, m-a costat cu tot cu transport aproape 4 milioane.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca va uitati bine in poza se vede aparatoarea de noroi in spate dar degeaba tot asa se murdareste luneta

ar mai fi o solutie...prelungire bara mai joasa ceva sa arate si bine

asta vreau sa fac in viitorul apropiat o sa va anunt si supa aia cum se murdareste luneta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai nu transforma un golf 4 intr-un camion.... :offtopic: .

Te inteleg ca te deranjeaza asta dar incearca cu niste presuri mai lungi, sunt la carefour.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca asta numesti tu camion.................. sa sti ca o sa-l fac camion

post-13656-1202006027_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata super ce vrei sa faci, dar "camion" a fost o figura de stil.

Cit priveste bara de twining eu am avut asa ceva pe golf 2 iar la o denivelare mai mare o loveam, pina la urma am renuntat la ea, drumurile din romania sunt ulite pline de cratere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am lamurit, exact de ce aveam nevoie sa stiu" deci nici o sansa sa scap de murdarirea axcesiva a lunetei" prin montarea eleronului. Ca aspect este OK. :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mai spus, rolul eleronului aluia este pur estetic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uitate la bara din spate la tuareg, tiguan sau cel mai bine la bmw x5, acolo poti vedea ce artifici au facut la aerodinamica pentru a evita murdarirea lunetei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

pana la urma la ce pret ajunge cel "aftermarket" nu cel original ca sunt interesat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca citeai un pic mai sus in postul #5 ...

Esti sigur ca vrei original? Este 1200ron. Iti pot recomanda in schimb o firma care face asa ceva la 250ron si este identic. Am avut eu pe Golful meu si am fost foarte multumit.

Contacteaza-ma daca esti interesat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Am vazut ca topicul este deschis de ceva vreme si ca nu s-a mai postat cam tot de atunci :blush:. As fi interesat si eu unde un eleron "aftermarket". Imi puteti recomanda si mie de unde as putea achizitiona asa ceva si la ce pret?

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

caut in disperare pe net si nu gasesc sa le pot aduce pe comanda (doar site-uri din afara)...prelungire pentru spoiler fata si pentru spate la passat intermediar 35i...cineva ma poate ajuta cu vre-un pont ???

post-32190-1227113540_thumb.jpg

post-32190-1227113697_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

stie cineva cu ce se poate fixa un eleron pt gofl 4 ? banda dublu adeziva este eficienta ? :Driver:

Modificat de DorianR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In niciun caz !

Mie mi l-au lipit la service cu adeziv pt. parbriz.

Au spus ca ei numai cu asa ceva lipesc si nu au avut probleme.

19052009015.th.jpg

Modificat de SSorin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si cat te a costat la service toata distractia ? ei l au si vopsit ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!