Jump to content

Stopul din luneta nu se mai aprinde


ride
 Share

Postare recomandată

De luat aminte faza cu filamentele. Si eu am intalnit cazuri de genul acesta cand era filamentul bun si totusi era impuscat circuitul in bec intre filament si contacte. La becurile mici nu poti vedea asa bine, ba chiar imposibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

azi mi-am dat si eu etajera jos sa scot musculitele de acolo ca era plin.observ ca multi nu s-au descurcat sa o scoata de acolo asadar:

-rabatati bancheta

-ridicati de marginea etajerei(trebuie sa aveti vizibilitate eventual sa aveti o lanterna)o sa observati 3 capse,in ele se tine etajera,le desfaceti cu o surubelnita usor sa nu le rupeti ca sunt din plastic

-trageti un pic in sus si inspre voi adica spre botul masinii

tehnica a mai fost descrisa de cosmin.eu va atasez si 2 poze cu localizarea capselor ca multi nu le-au gasit si eu m-am invartit vreo 2-3 zile pe langa ea pana le-am vazut.

post-17807-1277233863_thumb.jpg

post-17807-1277233916_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

OK deci sa inteleg si eu ca pentru a demonta partea de sus trebuie desfacute cele 2 suruburi si apoi partea aceea care duce la stopul din luneta se scoate prin tragere? :rolleyes:

Am citit pe aici cam tot si sincer nu am vazut pe cineva care sa spuna concret cum se desface acolo..

Am vazut ca cineva spune ca se scoate usor doar tragand. Imi e un pic teama sa nu rup ceva pe acolo de aceea vreau sa fiu sigur si prin aceasta cale imi cer scuze daca totul se reducea la o atentie mai mare asupra topicului.

Mentionez ca e vorba de Passat variant nu de berlina :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!