Jump to content
elenic2000

Audi 80 B3 Intercooler

8 postări în acest subiect de discuţie

elenic2000   
elenic2000

Puneti-mi si mie niste poze sau scheme cu intercoolerul ori cum vine pozat pe masina sistemul cu tot cu furtune la si de la turbo pentru Audi 80 B3, 1.6 TD cu intercooler, cod motor SB. Multumesc!

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
elenic2000   
elenic2000

Are cineva de pe forum cele doua furtune de la intercooler la turbo si invers, de asemenea cel de la filtrul de aer la turbo de pe Audi 80 B3, 1.6 TD cu intercooler, cod motor SB? Daca aveti, va rog sa ma contactati, am nevoie de ele. Apropo lasati si un pret. Multumesc.

Link către postare
adnico   
adnico
Are cineva de pe forum cele doua furtune de la intercooler la turbo si invers, de asemenea cel de la filtrul de aer la turbo de pe Audi 80 B3, 1.6 TD cu intercooler, cod motor SB? Daca aveti, va rog sa ma contactati, am nevoie de ele. Apropo lasati si un pret. Multumesc.

Uite aici niste poze de pe un Audi B3 cu furtunele pentru intercooler

Visit My Website

post-4622-1201981513_thumb.jpg

post-4622-1201981531_thumb.jpg

post-4622-1201981545_thumb.jpg

Link către postare
elenic2000   
elenic2000

Mersi pentru poze. Ai cumva idee daca le pot gasi la dezmembrari in zona voastra ,inclusiv carcasa filtrului de aer? Ca pe la noi nu reusesc. Poate Ardealul ma salveaza. Daca da poate-mi dai si mie un semn. :(

Modificat de elenic2000

Link către postare
adnico   
adnico
Mersi pentru poze. Ai cumva idee daca le pot gasi la dezmembrari in zona voastra ,inclusiv carcasa filtrului de aer? Ca pe la noi nu reusesc. Poate Ardealul ma salveaza. Daca da poate-mi dai si mie un semn. :)

In general se gasesc piese de B3 second hand.Uite un site http://www.dezmembrari.ro/cauta_parc.php?j...desc=&pag=1 cu adresele de firme care se ocupa de dezmembrari in tara.Din Tg-Mures iti recomand Materom,Stil Servimpex si Italiana Ricambi.Incearca sa iei legatura cu ei telefonic sau prin e-mail.Mai e o firma si in Timisoara care are multe piese second, se numeste Autoschrot.Ca sa-ti faci o idee despre preturile pieselor noi poti vizita si un site maghiar UNIX KFT http://www.unixtrade.hu/shop/index.html care are un magazin in Oradea sau poate aduce piese prin curierat.Mult succes.

Link către postare
elenic2000   
elenic2000

Chiar nu are nimeni piesele de mai sus? Am nevoie neaparata de ele.

Link către postare
nt_horia   
nt_horia

sal. am un audi 80 la care vreau si eu sa ii pun un 1,6td sb, dar nu stiu cum se monteaza si unde conductele, cea de apa pentru racire, si cea de ulei cred, ai cumva vreo schema cu turbina si pe unde se pun conducte ...etc?

eu am gasit pe www.dezmembrari. ro la vreo 200 lei furtunele de intercooler si intercoolerul.

Link către postare
DANNY Alex   
DANNY Alex

Nu stiu daca poztez bine, de aceea imi cer scuze....Ma intereseaza un motor 1.6 Td cod Ra sau Sb cu tot cu anexe...Ma puteti contacta pe Pm...Multumesc!

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.