Jump to content

Gti '93 Euro Sau Non Euro


delfinasul
 Share

Postare recomandată

Salut , datele problemei sunt urmatoarele GOLF GTI model '93 motor 2E, cod PR: M1A 4-cylinder gasoline engine 2.0 L/85 kW DIGIFANT, catalytic converter, vin wvwzzz1hzpw265940. Nu am decat talonul bulgaresc in care nu scrie norma EURO. Din cate am inteles, RAR nu mai face verificari pentru masini NON-EURO si acestea nu mai pot fi inscrise in .ro. Intrebarea mea este, daca aceasta masina se incadreaza in vreo norma EURO, si daca nu , montand nou catalizator se poate face sa se incadreze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc. Stie cineva cum dovedesc chestia asta, atunci cand vreau sa platesc taxa inainte sa o inmatriculez in .ro ? Ceva succes/horror stories?

Modificat de delfinasul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu trebuie sa dovedesti tu, vad ei dupa seria masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc. Stie cineva cum dovedesc chestia asta, atunci cand vreau sa platesc taxa inainte sa o inmatriculez in .ro ? Ceva succes/horror stories?

pur si simplu te duci la rar ca prima oara acolo trebuie sa mergi si de acolo o sa-ti zica imediat ce norma de poluare are(este euro 2)iti dai seama ca au niste liste acolo ca doar nu o sa le zici ca este euro 4 si o sa platesti mai putin.stiu ei stai linistit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok. Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai nu ti-o inmatriculeaza nimeni cu euro2!

intrebarea mea este alta :lol: sonda lambda la GTI`93 a mea e din 92 decembrie... o iei euro sau non euro??? ca sunt 2.

:)))))))

eu am luat-o pe aia euro

=)))

si merge...

da consuma 15:))))

eu ma simt ca intr-un x5 in ea.. din cauza consumului :lol:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti-o inmatriculeaza si non-euro.Bani sa fie pentru taxa.Sonda lambda nu are legatura cu ce norma de poluare are masina.Norma de poluare trebuie sa-ti scrie in talonul masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

uite ca are... ca atunci cand am schimbat-o.. cu toate datele masinii.. nemtzalau a intrebat daca e non euro sau euro. si am zis euro... piesa arata la fel cu aia pe care am schimbat-o.

adika pot sa aduc orice vechitura de afara???? numa sa platresc taxa de inmatriculare? (din EU)

la masini din `92... eur2 era maxim...

Modificat de golf3gti
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da poti aduce orice masina de afara cat de veche, platesti taxa si daca corespunde la verificarea RAR o inmatriculezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
alin_popoviciu80

+ DIN CATE STIU CE I PESTE 35 ANI NU SE PLATESTE TAXA DEOARECE SUNT CONSIDERATE MASINI DE EPOCA DOAR CA TRE SA FII INSCRIS IN CLUB.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!