Jump to content

Montare Suport Pahare Golf Iv


manea1517
 Share

Postare recomandată

pana la urma ai gasit ? si eu caut sa-mi cumpar capacul ... ca suportul de pahar vine fara el :offtopic: si acum caut capac ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WNS

    6

  • Muale

    4

  • eXperience88

    3

  • marius1982.11

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Are cineva o poza cu montarea suportului de pahare spate pe Golf 4?

Buna, ai reusit sa scoti suportul pahare spate? ma intereseaza si pe mine deoarece am un brat rupt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna

m-ar interesa si pe mine atat pt fata cum se poate demonta cat si pe sapte cum se poate monat unul. Cel de spate pe la ce bani e la dezmembrari? Asta daca stie cineva.

Mentionez ca am vazut pe forum (pt cel din fata) ca ar fi niste clipsuri pe care se apasa si ar trebui sa iasa. Am apasat si nimic. poate am inteles eu gresit.

multumesc

PS: Capacul acela cu pahar pe el( care se zgarie ff repede) eu l-am decojit de folia cu care el era imbracat si aramas plastecul negru intact si stralucitor.

Arata bine, chiar daca nu mai are paharul desenat. :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O mica intrebare? La suportul din spate in momentul in care se apasa pe el ar trebui sa iasa singur ca cel de pe fata?

Mentionez ca am la masina asa ceva, dar ca sa-l trag afara, apas pe el si apoi il trag cu mana afara... E normal asa?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie curatata, ca sa mearga usor. In mod normal trebuie sa iasa singur suportul.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Puteti va rog sa-mi spuneti de unde pot gasi un suport de pahare pentru spate la un golf 4? Si la ce bani?.

Mersi mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

cea mai ieftina sursa ar fi e-bay.de ... suport de pahare nou cu 49.90 euro+ 8 euro taxa de livrare in germania...binenteles trebuie sa ai pe cineva care sa ti-l trimita...am incercat la dezmebrari...baietii din zona clujului cer o avere pe suport (250 RON) cu arcurile de la brate rupte...la reprezentante ce sa mai spun...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tocmai mi am luat eu pt spate suportul de la VW , Porsche Pipera Bucuresti. A costat 180 ron , a venit pe comanda in 3 zile...in afara ca nu sare cand apesi pe el ca cel din fata, sunt multumit de el.

Aveti idee ce ar trebui sa i fac sa sara pana la capat ? m am tot uitat in el dar nu mi dau seama.. sa fie arcul acela slabit... am dat cu niste alifie pe rotite ,dar degeaba :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

M-ar interesa si pe mine aceste suporturi dar mi se par cam piperate ca pret . Nu stiu second hand cam cit ar costa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pe mine ma intereseaza un suport de fata... da din pacate pe la dezmebrari pe unde am cautat nu aveau asa ceva..... de nou mi se pare putin cam scump.... Da ma intrebam.... cel de pe Bora se portiveste la Golf??? ca am vazut un bora sifonat rau si daca are suport poate il conving pe proprietar sa mi-l vanda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sti si de la Passat(2002-2003) se potriveste??? tot asa am vazut si eu un Passat zdrobit si as incerca. Ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o mica problema cu suportul din spate si ma gandeam ca poate reuseste sa ma ajute cineva.

Si-a pus un pasager din spate o sticla in el si cand a scos-o a tras intr-o parte, iar bratul (cu tot cu arc) au sarit pur si simplu. Nu pare rupt, dar nici nu reusesc sa ma uit la cum e prins celalalt. Aveti vreo idee ce ar trebui sa fac?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sti si de la Passat(2002-2003) se potriveste??? tot asa am vazut si eu un Passat zdrobit si as incerca. Ms.

La passat suportul de pahare este pe alt principiu decat cel de la golf. La passat acel suport se afla in consola centrala, sunt niste orificii rotunde in consola.

Deci nu se potrivesc.

Am si eu o mica problema cu suportul din spate si ma gandeam ca poate reuseste sa ma ajute cineva.

Si-a pus un pasager din spate o sticla in el si cand a scos-o a tras intr-o parte, iar bratul (cu tot cu arc) au sarit pur si simplu. Nu pare rupt, dar nici nu reusesc sa ma uit la cum e prins celalalt. Aveti vreo idee ce ar trebui sa fac?

Multumesc!

E vorba despre cel din fata sau spate ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel din spate, WNS!

La ala din fata ma bagam eu cumva sa ma uit, ca e mai usor accesul, dar la cel din spate chiar nu-mi imaginez ce-as putea face.

Am arcul si bratul care tine paharul/sticla intacte, dar nu stiu sa le pun la loc... :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am capatat si eu cu un suport de pahare precum cel din imaginea alaturata. Problema e culoarea, eu neavand nimic altceva in acea culoare. Ce pot sa-i fac sa-l fac negru ? Se gaseste capac negru ? Cat costa ? :scratch:

post-10294-1228251957_thumb.jpg

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Capacul il poti cumpara separat de la reprezentanta, dar nu stiu sa-ti spun cat costa.

8n48wkonyeilgqhr9lj_thumb.jpg

Mult mai usor poti rezolva problema cu un sticker.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau, de ce nu, se poate si vopsi capacul cu vopsea neagra.... era un topic in care baietii vopseau manerele de la usi.... asa ca nu vad de ce nu poti aplica chestia asta la capacul de la suportul de pahare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am gandit si eu la partea cu vopsitul, dar vezi tu ca un spray cu vopsea negru mat pentru plastic costa cel putin 20 de ron si nici nu se gaseste. Pe langa asta, semnul acela nu se va mai vedea. Ori ma gandesc ca respectivul capac n-ar putea sa coste chiar o avere, dar nu se stie niciodata :)

Daca se poate cumpara de la reprezentanta, e foarte bine, o sa-l cumpar si gata :)) Sper sa nu coste totusi o avere :(

Multumesc pentru raspunsuri, si multumesc pentru cod last.

Numai bine !

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

HF_Integrale

Găseşti aici un tutorial pt a-ţi face o idee cum se dă jos suportul. După care eventual

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super, WNS, m-ai salvat din nou! Trebuie neaparat sa ma revansez! Las' ca facem noi cumva... nu raman dator! :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...
adrian ortelecan

mai are cineva de vanzare vre-un suport de pahare fata pentru golf 4?

Modificat de adrian ortelecan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posteaza anunt la Cumparari sau intreaba la colegii care se ocupa cu dezmembrari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare,

Mi-am pus si eu suport de pahar modelul dupa 2000... Stii cumva cand il inchid capacelul de plastic (unde apare paharul) se lasa automat sau trebuie sa il pun eu cu mana (cum ar trebui sa functioneze)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am suportul asta si trebuie pus cu mana. Probabil la fel e si la modelul mai nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!