Jump to content

Montare Suport Pahare Golf Iv


manea1517
 Share

Postare recomandată

Bucatica de plastic frontala de la suportul de pahare nu mai exista si as dori sa o inlocuiesc.

Ce ma sfatuiti sa fac?

Trebuie cumparat tot suportul pentru pahare sau se poate achizitiona de undeva doar acel mic panou frontal?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • WNS

    6

  • Muale

    4

  • eXperience88

    3

  • marius1982.11

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se poate achizitiona bucata de plastic frontala. Era mai demult un anunt chiar aici pe forum la sectiunea vanzari cu asa ceva. Daca nu, poti apela la volksman, dar piesa se poate aduce numai pe original.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, o sa caut anuntul pe vanzari daca nu am sa-l caut pe Volksman

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

As vrea sa stiu cat costa un suport de pahare, si unde as putea gasi.

;)( MAsinuta mea nu are asa ceva. :blink:

Si modul de montare daca sunteti amabili.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut,

M-ar interesa si pe mine cum se monteaza suportul de pahare pe un golf IV, care nu a avut suport din fabrica

PS. Am cautat pe forum si nu am gasit nicaieri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se scoate (cu o surubelnita subtire) capacul existent in bord si se introduce (pur si simplu) suportul de pahare in locasul existent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok... mersi (credeam ca e o operatiune mai complicata :Driver: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de unde pot achizitiona si eu suport de pahare pt golf IV?

caut de 1 an

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la reprezentanta e vreo 200 si ceva de ron.

mai e si varianta de la dezmembrari, dar de obicei se dau ff repede suporturile..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pretul azi e de 265 RON, eu as fi vrut sa il schimb ca am un "picior" rupt la al meu, dar mi se pare destul de mult totusi :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar cam mult pentru ca in Ulm (Germania ) l-am gasit cu 35 de euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu l-am gasit la dezmembrari 50 RON. montat super simplu .. dat jos masca .. pus inauntru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

E al dreq de scump. Nici a mea nu a avut din fabrica si l-am cumparat de la reprezentanta VW din Ulm (germania) in urma cu 2 ani. Pret 50 EURO. Montarea super simpla. Scoti capacul ce-l ai in bord si introduci suportul. Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Are cineva o poza cu montarea suportului de pahare spate pe Golf 4?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am poza dar e foarte simplu, cu o surubelnita scotzi finut capacul din plastic din bord si pur si simplu introduci suportul de pahare in loc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scz, nu am vzt ca e vorba de suport pahare pt spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut. Am luat un suport pahare second de la cineva si deoarece era prea zgariat bandoul exterior, l-am comandat la un magazin din zona. Dar din cate m-am uitat eu, nu am vazut cum as putea sa montez respectivul bandou in locul celui existent. In cazul in care nu vine cu instructiuni, nu ati putea sa ma lamuriti careva dintre voi? Banuiesc ca nu e mare lucru, doar ca e ceva jmecherie sa il scoti pe actualul. Mentionez ca suportul este cel cu bandou care se rabateaza in sus, nu cel care este lipit de suport.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fa-i o poza si posteaza-o aici.

Eu cel putin nu am inteles cum e cu acel "bandou" care se rabateaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

probabil e bucatica aia de plastic pe care e desenat paharul acela si care se mai zgarie..

cati bani a costat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. E bucatica aia de plastic pe care o apesi ca sa iasa suportul afara. Si are desenat pe ea un pahar. Miercuri sau Joi vine si atunci am sa fac poze. Credeam ca ati mai facut voi operatiunea, sau aveti ceva schite cu asaceva.

A costat 25 de lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

interior57rb3.jpginterior60ra4.jpg Modificat de WNS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Acum a sosit piesa. Ms pentru poza. M-a ajutat mult. E chiar simplu de schimbat. Fortezi un pic partea aia metalica cu o surubelnita subtire subtire pana sare de pe piciorasul de plastic, dupa care impingi putin bandoul pe canalul acela mic, ca sa iasa si balamaua de la locul ei. Problema e ca am comandat la un magazin si a venit un bandoul cu alt fel de prindere... si am ramas cu el pe cap, ca nu au vrut sa il ia inapoi. Am sa postez pe partea de anunturi sa vad daca il vrea cineva... :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!