Jump to content

M-am Despartit De Masina


golfix
 Share

Postare recomandată

Mi-am vandut masina :)((((( plang dupa ea,am fost cu ea la testare la un mecanic,nu ia gasit nici o defectiune,absolut nici o defectiune,decat putin ulei curs pe la simeringu de la palier!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca asa este cand tii la o masina si ai grija de ea in fiecare zi. Bafta la alta mai buna si sa fie tot un vw.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar de ce ai vandut-o? Am si eu una, in doi ani face majoratul :frigbaitata: dar nu o dau ca o iubesc ca pe ochii din cap :Driver: A mai avut probleme dar am iertat-o. Ma duce ca una noua, nici nu am de gand sa o vand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate ar trebui sa o dau si eu cat de repede dar nu sunt fonduri de alta, si sa spun drept si mie mi-ar parea rau dupa ea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Motivul este simplu: UPGRADE,vreau sa imi achizitionez un golf 4,2001 2002 benzinar,cu aer conditionat pt ca altfel nu se mia poate la ce vara ne asteapta :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu aj schimba-o... or sa ma doara toate partile corpului cand o sa o dau.. dupa cati bani am bagat in ea... in fine, nicidecum nu imi sta capul la un GTI 5.. mi se pare destul de scump.. (pretz de pe site) nu stiu ce oferta iti da live agentul de vanzari de la ei.

sunt variante mai ieftine si la fel de bune zic eu.

de exemplu.. pentru "iubitorii de opel".. am oferta GTC 2.0 de 200cp full mai putin dvd! 21000euroi DDP... mazda 3 mps - 24000eur DDP... full sport mai putin dvd (atentie sonorizare BOSE)

GTI 5 incepe de la 18900eur CIP pe site... daca incepi sa adaugi... te iau crizele... bine ca nu au pos discurile spate optionale!!!! in loc de tambure :))

adevarul ca e cel mai frumos GTI 5 dar numai cand ma gandesc ca am de facut service garantii la ei...mi se taie!!!!

a... si honda civic typeR, draguza de ea 25000euro... si interiorul e super cool!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf forever indiferent de pret :Driver: Daca nu-mi permit sa-mi iau unu nou, tin de asta vechi sau fac upgrade la un Golf IV. Sincer 3-ul arata mult mai bine decat 4 asa ca nu l-as da ptr un 4.

m-am indragostit de golf de cand am pus piciorul in el. Poate sa fie Maibach sau Mercedes ca nu-s curios. Golful are de toate, arata sport, poti sa-l modifici cum vrei tu. Are durata de viata mare si arata bine la orice varsta daca ai grija de el

ce mai.... golf rulez :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

frumos a vb aerofan de golfuletz...si foarte adevarat! ps: sunt de aceeasi parere, imi place mai mult g3 decat g4 :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai am vazut un golf 3, 2 usi, '93, rosu, de vanzare ... 2200 EURO... arata destul de bine pe la exterior. O sa sun maine sa vad ce si cum... ca sincer, pretul este mai mult decat atractiv... Apropo, inmatriculata, ilfov.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Haideti sa nu aberam si sa ramanem on topic!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa e.. destul de ieftin..

cred ca a vandut talonul inainte :icon_thumright:

l-as vinde si eu pe al meu.. . l-am bagat si pe autovit.. in iarna.. la 5000eur... nu m-a sunat nimeni :somnmare:) eu am dat pe el 5250 acum 3 ani.. si de atunci cat am bagat in el imi plateam un leasing la un s3 :(

cel mai mandru sunt de sonorizare - hertz cap coada.. mai putin cdplayer care e panasonic.

golfix cu cat l-ai vandut?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa e.. destul de ieftin..

cred ca a vandut talonul inainte :P

l-as vinde si eu pe al meu.. . l-am bagat si pe autovit.. in iarna.. la 5000eur... nu m-a sunat nimeni :)) eu am dat pe el 5250 acum 3 ani.. si de atunci cat am bagat in el imi plateam un leasing la un s3 :)

cel mai mandru sunt de sonorizare - hertz cap coada.. mai putin cdplayer care e panasonic.

golfix cu cat l-ai vandut?

L-am vandut cu 3600 euro! al meu era CL de 1.4,nu avea nici o dotare,dar mergea ceas!

Mi-am achizitionat un golf 4 ,fabricatie septembrie 2003,model ocean,in 4 usi,am ramas pe motorizarea de 1.4 16v!

Aer cond,oglinzi electrice incalzite,airbaguri,abs,4 geamuri electrice,pachet lumini,pachet crom etc.

Sunt foarte multumit de ea,si referitor la ce spuneti voi,nu are cum sa fie mai frumos un golf3 decat un golf4,rog proprietarii de golf 3 sa mearga cu un golf4 si or sa vada diferenta :rolleyes: :angry: :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Zilele astea cineva mi-a propus sa facem schimb de masini: eu sa dau Golful meu si el sa imi dea un BMW 518 - 1994 - arata binisor masina la prima vedere.Ce parere aveti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu BMW-ul ramai pe viata! Nu cred ca-ti doresti asta ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca posesori de golf 3 noua ne pare rau de masina. Nu de tine!

Studiaza si tu un pic forumul la BMW518 si vezi ce spun baietii. Sunt multumiti de masini sau nu.

Dupa aia compara starea masinilor: cata rugina au, cum merge motorul, samd. Vezi daca este mai avantajoasa tractiunea spate (iarna)...

Asa ca pret si ca rezistenta in timp sunt cam la fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca se vrea un versus, incercati aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!