Jump to content

Coming Home Leaving Home


johnbenz78
 Share

Postare recomandată

Florine ce zici imi gasesti o schema si pt oglinda te rog frumos ?nu stiu alti pini de la sensorul de faza lunga unde sa ii montez !!?? Merci sigur raman dator vandut!??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 428
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Al Bundy

    73

  • F l o r i n

    39

  • WooZie

    13

  • spido

    13

Nu trebuie nimic legat la faza lunga.

uite schema pentru oglinda.

post-1788-0-45348100-1381777383_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Omul crede ca oglinda contine si sistemul de aprindere /stingere automata a fazei lungi, dupa cum spune chiar el.

oglinda fotocromatica cu sistemul automat de stingere faza lunga cred sigur de la un EOS 5k0857511B9B9

5K0 857 511 B e oglinda heliomata simpla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

corect.... nu are legatura cu sistemul anti-orbire, ci vrea sa ii lucreze si stingerea fazei lungi..... - daca te-ai uitat tu Cosminu in Etka dupa cod - nu am verificat.... atunci nu mere....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci imi pare rau pt tine Starchaser ...OMUL cum spui tu crede ca tu nu esti bn informat inainte de a da o parere,am pus anume si codul oglinzii ca sa nu avem ruperi de bilute si iata ca deja apar.Dupa cum am spus si in mesajul 222 ziceam ca stiu la ce siguranta vine montata oglinda era suficient sa o leg la masa masinii si jocul era facut. Oglinda are un sensor colegat cred sigur in centrala electrica si anume la pinii de faza lunga sau cel putin idee e asta ca in momentul ce eu sau oricine altul circula cu faza lunga si din sensul opus al sensului de mers vine rilevat un fascicol de lumina atunci sensorul de pe oglinda stinge faza lunga si o declanseaza pe faza scurta ,superat fascicolul de lumina trece in automat pe faza lunga ;ideea era asta deci este o chestie existenta nu e ca o inventam noi sau eu ala chemat in cauzasi de aceea am facut o rugaminte foarte clara si daca vrei sa te convingi uite oglinda exact ca a mea aici .Sustin si multumesc tuturor cu informatii bune care ma ajuta si nu numai...sant foarte utile intregului forum  Va multumesc si la randul meu am sa ajut si eu pe oricine cred ca pot sa il ajut cu informatii probate si functionate altfel la ce ar mai trebui forumurile 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Puteti pune semne de punctuatie si daca folositi corect literele "s", si "z" aveti mai multe sanse sa primiti un raspuns.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci haideti sa nu ne luam de mici  observatii care cred ca se pot intampla oricui si in acelasi timp si fara rost ...daca nu vrei sa ajuti pe cineva nu fa observatii repet fara rost 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Omul crede ca oglinda contine si sistemul de aprindere /stingere automata a fazei lungi, dupa cum spune chiar el.

Pai sa-l ajutam sa se convinga.

Asa arata oglinda cu camera pentru Light Assist (aprinderea automata a fazei lungi)

 

20130210-184059-6299141951449106103.jpg

 

Si asa arata oglinda heliomata normala:

 

10101495-dsc_0197n9ww.jpg

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oooo!!! un pic de soare. Merci fratie ... sa trecem la lucruri ceva mai serioase daca pot sa imi permit;cautand pe net am gasit linkul asta in care arata o scansiune al oglinzii care cred eu ar putea ajuta un pic la cautarile noastre link

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rave parerea ta e ca nu poate fi montat pe G5 ?

Modificat de Alimar 1976
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ultimul link din postul de mai sus contine un tutorial complet cu montajul Light Assist pe Golf VI. Acum pe V s-ar putea sa fie putin diferit si trebuie sa vezi in primul rand daca exista optiunea pe centrala sa o poti coda cand termini...

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista functia in centrala electrica..... trebuie vazut daca exista vreo centrala care sa mearga pe G5 si care sa aibe functia - de la alte modele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5K0 857 511 B e oglinda heliomata simpla.

Mea culpa, rectific afirmatia de mai sus. Se pare ca e un bug in versiunea ETKA consultata de mine. Printre codurile PR pt. 5K0 857 511 B era si 8G0, de asta am spus ca e varianta simpla.

Revizia B, inlocuita cu C are cod PR 8G1. Puteti sa incepeti sa aruncati cu pietre. Doo secunde sa-mi pun casca si sa trag viziera..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca functia nu a existat niciodata pe Golf V atunci nu exista nicio centrala care sa "stie" functia.

Oare o centrala de Golf VI pre-2010 se potriveste pe V? Daca nu banuiesc ca ar trebui sa mearga cu una de Eos, daca pe Eos pre-facelift a existat functia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la asta m-am gandit si eu.... la centrala de Eos. Nu am incercat niciodata asta, deci e doar o idee....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand functia este indeplinita de centrala prin CAngateway, asa ca trebuie si un can mai nou care sa stie cu ce se mananca adresa 20.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica devine mult prea scump pentru un simplu moft... Da-mi un PM daca ai oglinda cu Light Assist si te hotarasti sa nu o mai montezi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur.... dar fiecare dupa socotelile lui...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oricum, nu poti pune centrakla de G6 pe g5, asa ca pica din start treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Da intradevar am controlat astazi bit cu bit nu este nimic corelat la acesta functie :( .Cum spune Al Bundy este clar nu cred ca va functiona.Si doar pt un moft nu cred ca este rentabil.Am avut speranta si bunavointa voastra de a intelege ca este imposibil de a monta una pe G5 dar ramane valabil cred pt voi baieti cei cu G6.Multumesc pt intelegerea si rabdarea voastra (RAVE ;Al Bundy ,Florin)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oricum, nu poti pune centrakla de G6 pe g5, asa ca pica din start treaba.

 

siguranta ca nu, mai ales ca G6 are BCM......  m-am gandit la unele adaptari si montarea uneia de Eos sau Passat B6.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

as fi interesat daca ar fi posibil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!