Jump to content

RNS 510 - Columbus - Update FW si harti


florin.petre
 Share

Postare recomandată

ce e MFD ???

uite aici imi zice asa la 4020 :

Warning! This upgrade will not create the new partitions required for the new POI system if you upgrade from 1xxx/2xxx. Upgrading from 3800-3910 is required so the new partitions are created.

Modificat de haxorsile
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MFD = MultiFunctional Display

MFSW = MultiFunctional Steering Wheel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am inteles ms, interiorul e tot de pe passat cc, masina fiind varianta sportline, comenzi pe volan nu am , iar calculatorul de bord e cu lumina alba... parca

Modificat de haxorsile
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva exact ce versiune de navigatie este 100% compatibila cu Jetta 2012, cu afisare senzori de parcare, climatronic pe RNS, afisarea comenzilor si in bord, comenzi pe volan.

Ma intereseaza sa stiu de la ce versiune in sus sunt compatibile complet, de exp F sau G sau H?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sunat la Continental si astept un contact pentru service. Sunt dispus sa o trimit in Germania sa rescrie ei bios-ul.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ti-au raspuns?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva exact ce versiune de navigatie este 100% compatibila cu Jetta 2012, cu afisare senzori de parcare, climatronic pe RNS, afisarea comenzilor si in bord, comenzi pe volan.

Ma intereseaza sa stiu de la ce versiune in sus sunt compatibile complet, de exp F sau G sau H?

Toate. Absolut toate!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee prin orasele voastre de Service-uri de electronica profesionale, care s-ar baga sa repare RNS 510?

Eu si colegul mark21, care am patit-o urat cu ele, cautam in disperare sa readucem la viata navigatiile brick-uite.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are cineva fw 904 sau 1004 sau 1024 sau un link de unde il pot lua pe oricare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Boditza ...Mi-au raspuns si mi-au zis ca nu ma pot ajuta direct, doar prin dealer-ul de unde am cumparat masina. Cum reprezentanta VW nu are nici o treaba, doar sa contactez direct VW Germania, insa nu am gasit date de contact, ca sa le expun problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a aparut harta V9 Eastern Europe CD 7894 cu POI , am instalat eu azi , sunt completari fata de V8

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baza de date 2012Q1, insa autostrada Arad-TM nu o vede, precum si alte drumuri mai mici deviate din drumul european E60 (Oradea-Cluj), facute de mai mult de 1-2 ani...

Deocamdata in vestul tarii nu am vazut deosebiri fata de v.8...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva daca se poate schimba modelul masinii pe display, cand afiseaza senzorii de parcare?

De exemplu pt jetta ar trebui sa fie o imagine, pt golf apare un hatchback, la touareg apare touareg...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se poate, in long coding pe navigation

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca poti da niste detalii te rog...

In plus, pe o jetta 2012 highline + rns 510 H vers din 2012, merg toate afisajele si comenzile de pe volan, insa nu se afiseaza busola (respectiv sagetile de directie) in bord. Asa e norma?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vorbeai de imaginea care apare pe RNS nu? RNS-ul l-ai pus ulterior sau a venit din fabrica? Daca nu ai inteles ce-am scris, trebuie sa mergi la cineva cu interfata VCDS care sa-ti schimbe setarile navigatiei.

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Modificat de CristianMarin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate lamuri cineva care este diferenta intre versiunea F si versiune H ? Ma intereseaza sa fac un upgrade de la RCD 500 la RNS 500 si nu stiu ce versiune sa aleg.

Edit:

Comenzi pe volan, MFD rosu.

Modificat de cosmin86cos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-ar ajuta concret ce trebuie modificat, ce parametri.

Daca stii exact sau ai un link... te rog.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai interfata VCDS sau nu? Ca altfel vorbim degeaba....

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate lamuri cineva care este diferenta intre versiunea F si versiune H ? Ma intereseaza sa fac un upgrade de la RCD 500 la RNS 500 si nu stiu ce versiune sa aleg.

Edit:

Comenzi pe volan, MFD rosu.

rcd 510 la rns 510, nu ?

ce masina, ce an ? daca ai mfd rosu, trebuie facuta o scanare sa vedem de CAN ai .... sau l-ai schimbat deja ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scirocco 2009(masina din semnatura)

Da CAN nu am nici cea mai mica idee.

Scuze e vorba de RCD510(actual) respectiv RNS510(upgrade)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge, fara probleme - in rest, cu cat mai noua editia, cu atat mai bine. Oricum, amandoua sunt LED.. compatibile cu ce ai tu, deci nu sunt probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca poti da niste detalii te rog...

In plus, pe o jetta 2012 highline + rns 510 H vers din 2012, merg toate afisajele si comenzile de pe volan, insa nu se afiseaza busola (respectiv sagetile de directie) in bord. Asa e norma?

Te referi la asta?

IMG_0093.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact...nu stiu cum o fac sa apara!

Cred ca nu are dotarea din fabrica QR1, doar QR0 - without compass.

Se poate modifica ceva sa apara compass-ul in bord?

Modificat de Nutu2009
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai interfata VCDS sau nu? Ca altfel vorbim degeaba....

Sent from my Galaxy using Tapatalk 2

Nu am interfata, dar am acces la ea daca merg la cineva din oras.

Din acest motiv am intrebat unde si ce se modifica...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan changed the title to RNS 510 - Columbus - Update FW si harti
  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Clodius a deschis acest topic
  • Aerofan a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!