Jump to content

RNS 510 - Columbus - Update FW si harti


florin.petre
 Share

Postare recomandată

Imaginea se intrerupe in loc...am VIM activat, deci nu e de acolo, cum schimb unitatea DVD si cam cat ar costa? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un link de unde sa o cumpar, daca nu sunt prea lenes? Multumesc!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, spuneti-mi si mie va rog cum sa fac sa pot conecta mobilul (smartphone) la bluetooth la o navigatie RNS 510 la un passat cc. A mers cu alte modele de telefon, dar la astea (smartphone-uri) nu functioneaza. mentionez ca pe un audi din 2010 cu MMI a mers. ce trebuie sa fac cu bluetooth-ul din masina? mentionez ca am optiunea premium.

Multumesc.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai, in functie de modelul BT-ului, merge sau nu. In cazul tau - nu - sens in care trebuie sa schimbi modulul BT-ului, aflat sub scaunul pasagerului - cu un model mai nou, care suporta toate tipurile de telefoane.

 

gasesti pe carsystem.pl

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

off. multumesc mult pentru ajutor... Imi veni acum o idee .. in cotiera am un adaptor pentru telefon (stiti cumva pentru ce model e, cred ca nokia) si sa imi introduc un SIM in aceste telefon sa il tin in masina si cand ma suna cineva pe celalalt telefon sa ii dau deviere pe cel din masina. ;)

In manualul masinii nu am gasit ce model ar fi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am tot citit pe net pe toate forumurile si inca nu am reusit sa imi rezolv problema. Am facut si eu un upgrade la o unitatea columbus pe o Skoda O2, dar nu am stiut ce terminatie am la CAN pentru ca nu puteam intra in "meniul secret" si din pacat cand am terminat uprgradarea de facut mi-a sters si hartile si nu imi mai merg nici comenzile pe volan. Am incercat apoi cu versiunea 2660 sa modific in PROG / SKTABLE CU PQTABLE si tot nu a mers.

 Ce sfaturi imi mai dati si voi? Cum sa procedez sa recapat comenzile pe volan?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E problema cunoscuta la Octavia 1Z. Cauta pe net, e un mic "fix" care rezolva problema.

Nu pot pune linkul pentru ca se poate interpreta ca incurajez pirateria, avand in vedere ca pe site-ul respectiv sunt linkuri catre harti piratate.

Cauta "Fix for Skoda Octavia A5"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc. O sa incerc si asa.

Mai am o intrebare: sa-i fac imagine sau sa-l scriu direc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E un fisier de 6MB. E imagine, doar o arzi pe un disc. Eu folosesc ImgBurn, dar cred ca poti folosi si alt soft.

Modificat de starchaser
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alin alinutu

Fix for Skoda Octavia A5. It will update only gateway to get working MFSW/Maxidot when Skoda Columbus is installed in pre-facelift Octavia A5 or any VW car.

Fix for 1xxx/2xxx software

Fix for 3xxx/4xxx software

Modificat de Clodius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, ma puteti ajuta cu navigatia?

Cum pot baga harta Romaniei pe ea?

Modelul de navigatie este RNS 510, din ce am vazut in poze pe internet.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai...descarci hartile...le arzi pe un DVD de calitate la viteza mica, bagi dvd-ul si dai sa copieze fara sa bagi cheia in contact, sau, daca nu, folosesti hartile direct de pe dvd. Acum...lucrul asta depinde de mai multe lucruri, pe care, daca vei citi forumul le vei afla. O seara placuta!

Modificat de forceturbo
De ce quote? Citeste regulamentul!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si cum le va copia navigatia de pe dvd?

Hartile astea sunt de mai multe tipuri, pentru mai multe tari? Pun atatea intrebari pentru ca am pc-u stricat si informatiile le obtin de pe telefon.

Modificat de ValiSOV
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat si nu mi-a mers, sa defectat de tot unitatea.In fine am pus din nou SW 1300, dar tot nu merg butoanele. Astept sa-i fac o diacnoza sa vedem ce CAN Gateway are.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai incercat sa pui harti si sa defectat?

Sent from my iPad Air using Tapatalk HD

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si cum le va copia navigatia de pe dvd?

Hartile astea sunt de mai multe tipuri, pentru mai multe tari? Pun atatea intrebari pentru ca am pc-u stricat si informatiile le obtin de pe telefon.

 

Sunt doua dvd-uri. Unul cu Europa de est si altul cu Europa de vest. Nu exista pentru fiecare tara in parte.

 

post-21205-0-66723700-1385833303_thumb.j  post-21205-0-51527700-1385833322_thumb.j

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi puteti spune daca merita sa fac un schimb de RNS vers B cu un RNS vers P ? Si ce diferente ar fi intre ele ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este led

Inviato da mio iPhone usando Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La "p" tine minte pozitia unde a ramas in mp3. La B incepe mereu de la capat.

Probabil mai sunt si alte fleacuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, Am inca o intrebare...Am RNS 510, problema cu magazia am rezolvat-o, nu are magazie, nu e nici in torpedou, nici in cotiera(chiar daca pe cartea navigatiei apare), am HDD de 20 Gb....Problema  e ca nu pot vedea  filme,  videoclipuri...am incercat toate formatele dupa stick, am incercat toare formatele dupa DVD(AVI, MKV, WMV)...Deci problema e ca nu mi le gaseste, macar daca mi le gasea si zicea ca formatu nu e compatibil, dar nu gaseste nimic, ca si cum as baga un DVD nou....Am citit pe un forum strain, cum ca ar citi formatu avi in special si mai multe, dar nu stiu exact care si nu vreau sa induc in eroare....Deci nu cred ca citeste numai DVD original

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge decit dvd original. Daca vrei poti folosi programe specifice sa transformi din avi, mkv sau ce mai vrei tu in dvd original.... E singura solutie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

plus de la fab 2009 vers B  la fab 2013 vers P .

e vb de uzura timp de 4 ani ... acum depinde si de diferenta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan changed the title to RNS 510 - Columbus - Update FW si harti
  • Bebeee pinned şi locked this topic
  • Bebeee unlocked şi locked this topic
  • Bebeee a deschis acest topic
  • Aerofan a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!