Jump to content

RNS 510 - Columbus - Update FW si harti


florin.petre
 Share

Postare recomandată

la 4x..era cea mai mica, posibila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce iconiță?

Eu am numai DVD-uri foarte vechi, cu 2X. Nici nu mă mai gândeam că le voi folosi vreodată.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu inteleg ce vrei sa spui. cum dvd-uri vechi? iconita este o chestie ce apare in mijloc pe ecran...^avs4etc.unregistered program^. ceva de genu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A, eu am luat mai de mult programul. Credeam că apare ceva în mașină, de la navigație, o eroare.

Adică folosesc niște DVD-uri RW cumpărate acum mulți ani, scrise de multe ori și care nu suportă mai mult de 2X.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Haideti ca ma bag si eu in seama.

Eu folosesc YTD Video Downloader pentru a download-a melodii de pe YouTUbe.

Apoi folosesc AVS Video Converter pentru a baga melodiile in fomat DVD.

Poti alege dimensiunea dvd-ului, NU aleg MENIU la dvd, si din setari imi da posibilitatea sa pun capitol la fiecare piese.

Iese bestial DVD-ul si merge perfect, fara intreruperi si nici nu sare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Humerg, dupa ce le convertesti cu AVS VIDEO, cu ce le inscriptionezi? Eu am incercat o singura data cu AVS sa si inscriptionez, dar nu stiu de unde sa bag mai multe videoclipuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le tragi/alegi la început, cum ai făcut cu unul singur. Programul poate să și taie sau să unească mai multe clipuri. După ce le ai pe toate și ai ales opțiunile dorite, îi dai să facă conversia. Va salva un folder tipic DVD cu Audio și Video. Îl poți scrie cu AVS sau altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc nero vision si daca scriu capitole merge greoi spre deloc. Fara capitole merge usor. Daca scriu mai rapid de 4x agață in RNS. Problema inca nerezolvata este ca nu pot scrie DVD -ul pana la capat. Mai ramane cam un cm nescris desi nero calculeaza ca e full.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mie odata nu a vrut AVS-ul sa le scrie pe DVD, nu a dat eroare, efectiv nu mai misca.

Dar am inschis AVS-ul si le-am ars cu nero.

PAna acuma am testat vreo 3-4 programele de convertit in dvd, dar de asta sunt cel mai multumit.

2 dvd-uri am facut cu AVS, la primul nu am pus capitole, si ulterior l-am refacut cu capitole.

MErge impecabil dvd-ul, nu sare, nu sacadeaza, sare foarte repede intre capitole, si l-am ars la viteza maxima.

Modificat de humerg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cautati pe net Total Video Converter. Mi se pare cel mai simplu si cel mai bun program. Transforma orice fisier de pe you tube sau din alta parte in format dvd, cu cat este rezolutia mai buna (gen hd 1024) cu atat se vede mai bine pe rns, face automat capitol dupa fiecare videoclip, si nu merge niciodata sacadat pe dvd Verbatim scris la 4x (am scris de prima data pe Verbatim, mi-a placut cum merge si nu am mai incercat si alta firma de dvd). Cand ajung acasa o sa postez kit-ul de instalare.

Modificat de aLeXu'
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu folosesc "ConvertXtoDVD 4" 

Merge impecabil, iti alegi cum sa iti arate videoclipurile (capitolele), le transforma destul de repede, dupa mine e cel mai bun

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Am incercat azi sa reactivez vim-ul. Am bagat dvd-ul de rectivare (care a mers pe alte masini) si mi-a aparut dupa cca 1 min o eroare cu software downgrade error (010304). Apoi imi scrie ceva de genul ca SWL nu a putut procesa este necesar un nou cd. Apoi zice va rog bagati un nou cd sau restart utilizand simultam 3 butoane: setup, mic si eject ptr a permite downgrades.

Stie cineva despre ce e vorba? Ce este acel buton MIC, ca la mine parca nu apare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.,

Cristi inainte sa bagi CD-ul / DVD-ul cu activatorul VIM trebuie sa intri in meniul ascuns al RNS-ului si sa activezi Software Downgrade .

Iesi din meniu si abia dupa aia bagi discul cu activatorul VIM, fara sa opresti RNS-ul .

O zi buna si succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@dri@n: cum se poate activa meniul secret?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu VCDS sau cu un update de FW

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe rns-ul meu scrie 1t0035680 fara nicio litera, fabricat în 2006, dar azi am decodat meniul secret si zice la delivery number 1t0035680b.....adica de fapt este versiunea b?

de asemenea hw/ 060 si sw- 0740, ce firmware trebuie sa instalez ca sa mearga 7921 la navi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu ma insel, minim FW 3810.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge f bine si cu FW2680, se vad inclusiv POI-urile adaugate (radare), tot pe o unitate B.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

navigatia merge bestial, dar la scanare cu vcds apare..

 

37-Navigation -- Status: Not registered 0011

 

asta inseamna ca navigatia nu este codata pe masina?

imi spune si mie cineva cum se face codarea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe 19 gateway codeaza cu navigatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am intrat acolo AL și la 37-NAVIGATION zice ceva cu long code helper, dar nu vreau sa fac vreo prostie.

ce trebuie sa fac acolo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe CAN poti bifa/coda din instalation list sau cu long codding.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu VCDS sau cu un update de FW

cu vcds unde mai exact trebuie sa merg sa modific? banuiesc ca navigation... long coding helper, si pe urma?

 

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VAGCOM -> Navigation -> adaption -> Activate channel 50. Enabled value is 1, disabled value is 0.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum am gasit un link unde este explicat pas cu pas cum se codeaza rns cu vcds.

multumesc mult.

LA tine trebuie sa spui masinii (adica gatewayului) ca ai navi. nu sa codezi navi. Deci, in lista de la adresa 19 bifeaza adresa 37 navi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan changed the title to RNS 510 - Columbus - Update FW si harti
  • Bebeee pinned şi locked this topic
  • Bebeee unlocked şi locked this topic
  • Bebeee a deschis acest topic
  • Aerofan a închis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!