Jump to content

RNS 510 - Columbus - Update FW si harti


florin.petre
 Share

Postare recomandată

Ai testat cu unul de la cineva caruia ii merge ?

Poate ai probleme la scriere dvd

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

22 hours ago, Wily91 said:

Dupa ce am curatat lentila, tot nu vrea sa citeasca DVD-DL cu harti.. am incercat 5 tipuri de DVD (verbatim, maxwell...) si la toate da eroare. In schimb am incercat DVD cu filme, CD cu muzica mega zgariate si le citeste fara probleme... Intradevar pe lentila era jeg de "1 deget". Urmeaza sa fac update la harti cu SD card

Și eu am aceiași  problema,am curățat lentila pentru ca nu citea DVD-DL deloc acum le citește,numai ca începe sa instaleze dar nu finalizează  nici o data,ajunge pana la în anumit punct după care o ia de la capăt,am așteptat și 2 ore dar tot așa.

Am încercat sa le instalez și prin SD + CD atunci s-au instalat pana la final  după care s-a restartat rns-ul când s-a aprins surpriza hărțile tot nu erau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa pui o versiune anterioara de ex v11 care este pe un dvd simplu . Diferentele sunt aporoape insesizabile . Sau v 12 dar asta este tot pe dvdDL .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Grija si la firmware navigatie. Ca sunt versiuni care nu accepta harti mai noi de V 11. Daca nu vorbeste cu colegii care au un dvd de împrumut daca zici ca nu ai reusit cu cel scris de tine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

3 hours ago, Nykushor said:

Și eu am aceiași  problema,am curățat lentila pentru ca nu citea DVD-DL deloc acum le citește,numai ca începe sa instaleze dar nu finalizează  nici o data,ajunge pana la în anumit punct după care o ia de la capăt,am așteptat și 2 ore dar tot așa.

Am încercat sa le instalez și prin SD + CD atunci s-au instalat pana la final  după care s-a restartat rns-ul când s-a aprins surpriza hărțile tot nu erau.

Lasa DVD-ul in RNS cateva zile ca s-ar putea la un moment dat sa finalizeze de copiat harta. Eu asa am procedat la mine si a functionat.

3 hours ago, Nykushor said:

Și eu am aceiași  problema,am curățat lentila pentru ca nu citea DVD-DL deloc acum le citește,numai ca începe sa instaleze dar nu finalizează  nici o data,ajunge pana la în anumit punct după care o ia de la capăt,am așteptat și 2 ore dar tot așa.

Am încercat sa le instalez și prin SD + CD atunci s-au instalat pana la final  după care s-a restartat rns-ul când s-a aprins surpriza hărțile tot nu erau.

Lasa DVD-ul in RNS cateva zile ca s-ar putea la un moment dat sa finalizeze de copiat harta. Eu asa am procedat la mine si a functionat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Antena GPS cu conector Fakra la 90o se poate folosi la RNS 510 fara probleme la pozitia de conectare? Are loc mufa la 90o Fakra de cablurile antenelor audio? Multumesc mult.

LE: are cineva de pe forum o antena noua de vanzare?

Modificat de pandelemihai
postare dubla
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, flotouran95 said:

Grija si la firmware navigatie. Ca sunt versiuni care nu accepta harti mai noi de V 11. Daca nu vorbeste cu colegii care au un dvd de împrumut daca zici ca nu ai reusit cu cel scris de tine

Pai am instalat FW 5238.

2 hours ago, flotouran95 said:

Grija si la firmware navigatie. Ca sunt versiuni care nu accepta harti mai noi de V 11. Daca nu vorbeste cu colegii care au un dvd de împrumut daca zici ca nu ai reusit cu cel scris de tine

Pai am instalat FW 5238.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

10 hours ago, skodita100 said:

Incearca sa pui o versiune anterioara de ex v11 care este pe un dvd simplu . Diferentele sunt aporoape insesizabile . Sau v 12 dar asta este tot pe dvdDL .

V12 am scris-o pe un DVD normal și am instalat-o merge,problema este când încerc sa instalez de pe DVD-DL atunci nu mai merge.

LA CE VERSIUNE DE FW POT TRECE DACA AM 5238?

MULTUMESC.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA CE VERSIUNE DE FW POT TRECE DACA AM 5238?

MULTUMESC.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E destul 5238. Conteaza mai mult ce hardware ai . 

E destul 5238. Conteaza mai mult ce hardware ai . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am instalat de 2 ori cu SD card cap coada si hartile nici acum nu au aparut pe el... Are cineva un link cu V11? am tot cautat pe net si nimic nu am gasit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai incercat apoi sa bagi dvd-ul normal, cu harti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

6 hours ago, Wily91 said:

Am instalat de 2 ori cu SD card cap coada si hartile nici acum nu au aparut pe el... Are cineva un link cu V11? am tot cautat pe net si nimic nu am    

 

eu am și V12 pe un dvd de 4.7 pe care l-am instalat.

Modificat de Nykushor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

18 hours ago, pandelemihai said:

Salutare,

Antena GPS cu conector Fakra la 90o se poate folosi la RNS 510 fara probleme la pozitia de conectare? Are loc mufa la 90o Fakra de cablurile antenelor audio? Multumesc mult.

LE: are cineva de pe forum o antena noua de vanzare?

LA rns510 doar fakra la 90 grade am vazut, nu altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pus la columbus antena cu mufa normala, nu la 90°, care are piedica si nu are cum sa iasa, iar spatiu este suficient sa intre inapoi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, Nykushor said:

 

 

3 hours ago, Clodius said:

Ai incercat apoi sa bagi dvd-ul normal, cu harti?

Acum scriu pe un DVD SL v11, revin cu detalii

1 hour ago, Nykushor said:

 

 

3 hours ago, Clodius said:

Ai incercat apoi sa bagi dvd-ul normal, cu harti?

Acum scriu pe un DVD SL v11, revin cu detalii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On ‎2‎/‎2‎/‎2016 at 5:44 PM, Clodius said:

Si daca stergi eroarea, reapare?

DA!

On ‎2‎/‎3‎/‎2016 at 7:56 PM, getodacu said:
On ‎2‎/‎3‎/‎2016 at 11:04 AM, skodita100 said:

Asculta si tu de un batran ca nu te invata de rau . Vezi ca am mai intalnit ca pinul central de la antena gps al rns-ului sa fie indoit de la o introducere neglijenta a antenei ... 

 

Intotdeauna am ascultat de cei mai in varsta!!

O sa verific si mufa!

 

On ‎2‎/‎3‎/‎2016 at 7:56 PM, getodacu said:
On ‎2‎/‎3‎/‎2016 at 11:04 AM, skodita100 said:

Asculta si tu de un batran ca nu te invata de rau . Vezi ca am mai intalnit ca pinul central de la antena gps al rns-ului sa fie indoit de la o introducere neglijenta a antenei ... 

 

Intotdeauna am ascultat de cei mai in varsta!!

O sa verific si mufa!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna, Am cumparat si eu de curand un Passat B7. Am in el RNS 510 dar are doar hartile west europa. Ce versiune de mape as putea instala?

 

 

 

 

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, Ciprian2106 said:

Buna, Am cumparat si eu de curand un Passat B7. Am in el RNS 510 dar are doar hartile west europa. Ce versiune de mape as putea instala?

 

 

 

 

Spune-ne mai exact ce vrei.

Nu se pot intstala pe hdd ambele versiuni,trebuie sa alegi ce versiune sa instalezi si ce versiune sa folosesti de pe DVD.

In prezent suntem la v13.

1 hour ago, Ciprian2106 said:

Buna, Am cumparat si eu de curand un Passat B7. Am in el RNS 510 dar are doar hartile west europa. Ce versiune de mape as putea instala?

 

 

 

 

Spune-ne mai exact ce vrei.

Nu se pot intstala pe hdd ambele versiuni,trebuie sa alegi ce versiune sa instalezi si ce versiune sa folosesti de pe DVD.

In prezent suntem la v13.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai vreau o versiune care sa stie si Romania.

DSC_0011.JPG

DSC_0010.JPG

Modificat de Ciprian2106
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, Ciprian2106 said:

Pai vreau o versiune care sa stie si Romania.

DSC_0011.JPG

DSC_0010.JPG

Pai e simplu instaleaza-ți  Europa de est,ca Europa de vest nu include România.  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista versiune cu toata Europa? Cum se poate instala....daca imi poti spune in mare pasii. Ms

Ce spui ar trebui sa imi fac update la FW?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

faci update la 5238 si apoi pui harti v13 east...................

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc. Sper sa ma descurc sa nu fac vreo tampenie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ciprian chiar nu ti-ai dat seama de ce ai cum pina acuma? Înseamnă ca nu ai citit nimic si astepti totul dea gata. Foloseste funcția search. Chiar cu citeva pagini in urma sa discutat si nu numai. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan changed the title to RNS 510 - Columbus - Update FW si harti
  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Clodius a deschis acest topic
  • Aerofan a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!