Jump to content

RNS 510 - Columbus - Update FW si harti


florin.petre
 Share

Postare recomandată

Din cate stiu eu astea cu HX...BX...etc sunt refurbished.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot sa am incredere in aceasta versiune ca si functionalitate si stabilitate in timp sau nu? Cineva spune ca este o versiune revizuita/ inbunatatita a vers. de baza H.

Modificat de victor2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este o versiune revizuita/inbunatatita de fabrica !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este o versiune cu piesa la schimb. Poate sa fie noua si a avut pret mult mai mic pentru ca s.a predat vechea navigatie la schimb. Poate sa fie si reconditionata, dar mai rar, pentru ca au rulaj mic.

Oricum ar fi , e buna, vine tot din fabrica mama.

Nu e obligatoriu sa fie imbunatatita, doar daca s.a schimbat ceva intre timp la toata linia de produse. Altfel, e acelasi lucru cu un H

Modificat de andrei_221
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

Daca as dori sa fac update de firmware care este cel mai recomandat ? 5238? In momentul acesta am HV Version H11,SW Version 2760 si map 81962 instalat,merge fara probleme si comenzile vocale dar cu o mica probema cu POI-urile scrie asa: No Poi was found with these search options. Change the search options.Pe urma apare casuta cu ok si nimic.Ce este de facut?POI-urile sunt afisate pe ecran dar cand dau sa le selectez,incarca si ramane blocat pe el! Ce fel de harta e asta V12. 81962?si cum este posibil sa mearga pe versiunea mea?Versiunea 5238 descarca bateria?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Versiunea 5238 o folosesc de mai bine de 1 an fara probleme si am instalat-o pe multe alte navigatii.

Tie nu-ti perg POI pt ca nu ai partitie pt ele. Versiunea ta de fw are doar 2 partitii, iar incepand cu 3810 s-a trecut la 3 partitii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am revenit cu poze. Am testat navigatia...totul este ok, hartile sunt actualizate incluzand POI si toate cele. Recomand acest upgrade la 5238.

De unde ai descarcat sw si daca descarca bateria.......eu am 2760 acum!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Orice versiune descarca bateria, daca nu este facut update de can sau schimbat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut, cine imi explica si mie diferentele de nume pentru unitatile OEM RNS510? Gen SatNav, Columbus, etc? Mai multi fabricanti fac acelasi produs OEM , sau cum?

M-am hotarat sa iau un RNS510 LED, astept sa sara iepurele :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Al Bundy El are deja navi cu 2760 care nu-i descarca bateria, prin urmare orice versiune va pune nu-i va descarca bateria. Cred ca asta voiai sa zici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU, exista versiuni custom de sift care nu descarca bateria, iar peste 3810 nu e niciuna.

 

RNS510 este denumit si Columbus pentru skoda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Ma poate ajuta cineva ??

Am un RNS 510 1T0 035 680 A

HW:H04, SW:1000

Siemens VDO din 09.2007

SV SW-VERSION C_EU_5.540-t710

HW Vehicle 0xc001

Sw vehicle -

Boottloader vehicle 0x44261c01

Hw radio 003

Map.east europe, navteq , version 8009

Pot face updatate la 3000+ ca sa pot pune V12 si sa imi faca 3 partitii pe hdd?

Mentionez faptul ca am avut inainte de navigatia pe care o am acum una versiunea H din 2012..acea navigatie imi anula incalzirea auxiliara din bord...pe cand aceasta nu...pot face un update..dar sa mearga si incalzirea auxiliara ?..masina ca an fabricatie este golf 5 din 2005 si ca model 2006

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da nu e problema daca trec deodata de la 1000 la 4010 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci se poate trece la versiunea 5238 josi,fara a avea probleme? :)

Modificat de mierma
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Vreau sa-mi montez un rns 510 (in prezent am un rns 310) si am o dilema. Am tot rasfoit de cateva zile paginile statusului dedicat acestei navigatii si un lucru e clar ca pentru a "merita" efortul finaciar trebuie sa fie cat mai noua de an, dar ... care-i diferenta dintre un 2014 versiunea H si 2014 versiunea R ?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

R e mai noua si are fw mai nou decat H . custom . Numai ca asa cum ii pare rau vechiului proprietar (de rns510)  asa s-ar putea sa iti para si tie la un moment dat . Iar in ceea ce priveste update de fw - NU mai faceti update de dragul de a avea ultima vers de soft . Riscati sa sticati unitatea . Maxim , 

Modificat de skodita100
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca o iau pe cea cu R tot o sa-mi para rau? in ce sens o sa fiu nemultumit, dar daca iau de generatie 2015? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare băieți ...!imi spune si mie cineva ce versiune de rns510 este mai buna...pentru ca al meu este stricat si vreau sa il schimb..Passat cc 2011..?si nu știu ce cumpar pot pune un an mai nou de rns510 ..?

Salutare băieți ...!imi spune si mie cineva ce versiune de rns510 este mai buna...pentru ca al meu este stricat si vreau sa il schimb..Passat cc 2011..?si nu știu ce cumpar pot pune un an mai nou de rns510 ..?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va salut ! am vreo sansa sa conectez tv tunerul asta 4D0 919 146 la un vw jetta 2006 pe care am navi rns 510...ptr ca am pus can + can - si alimentat corespunzator dar vcdsul nu-l recunoaste ...neeaamm..... e activat din can gateway navigation degeaba.... am dat sa caute module noi in vcds.... degeaba...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiind un modul de Audi nu o sa mearga pe jetta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua

Sunt inregistrat doar de aseara si nu prea stiu cum functioneaza forumul.

Daca am postat gresit i-mi cer scuze.

Am un Passat din 11/2012 cu rns 510. ma poate ajuta cu harti pentru est vest europa noi.

Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ceva timp unde ar trebui sa imi apara numarul de sateliti captati imi scrie No fix...a mai patit cineva?ma gandesc la antena gps ca e de vina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan changed the title to RNS 510 - Columbus - Update FW si harti
  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Clodius a deschis acest topic
  • Aerofan a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!