Jump to content

RNS 510 - Columbus - Update FW si harti


florin.petre
 Share

Postare recomandată

Din ce inteleg de la my gti .

 

HW Vehicle: 0xC801 – HW Radio: 0006
C8/C9
1T0 035 680 C (1T0035680C)
Firmware version (when hardware last produced): 2660
Firmware version (unmodified releases): 2840
Firmware version (modified releases): 5269

 

As putea pune direct 5269 ? Sau .... trebuie alti pasi ?

 

Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5269 modificat su 3820 nemodificat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cer scuze ca tot intreb dar se pare ca mai gasesc informatii pe net si nu as vrea sa raman cu unitatea in "pom"

Pe undeva s-ar zice ca intradevar 5238 ar fi mai recomandat decat 5269 modificat . Cum a zis si "Hayate" intr-un post anterior. 

 

Din ce imi dau seama am deja cele 3 partitii si cred ca sunt 50/25/25 . deoarece partita de muzica are cam 18.62G.

Daca tot trebuie sa fac update sunt curios daca trebuie sa pun intai ceva intermediar sau pot pune direct 5238/5269

Modificat de matrafox
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am Columbus H55, firmware 5274, versiune harti 8196, instalata cu maptools de pe sd.

Nici la mine nu merge recunoasterea vocala pentru orase si strazi.

Am avut instalata inainte harta micsorata cu maptools, iar atunci nu imi vedea nici poi-urile. Posibil sa fie de la harta.....?

inteleg

mai ne da cineva o confirmare de la alta masina?

 

multumim anticipat

 

Eu am Columbus H55, firmware 5274, versiune harti 8196, instalata cu maptools de pe sd.

Nici la mine nu merge recunoasterea vocala pentru orase si strazi.

Am avut instalata inainte harta micsorata cu maptools, iar atunci nu imi vedea nici poi-urile. Posibil sa fie de la harta.....?

inteleg

mai ne da cineva o confirmare de la alta masina?

 

multumim anticipat

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va salut din nou!am incercat varianta cu sd card am pu s8129 vers si nimic aceiasi eroare cd dvd error ce as putea sa fac?am incercat varianta cu sd si dvd ,cum as putea sa incarc doar din sd fara sa mai am deaface cu dvd ul?sunt lipsit de orice idee am incercat o groaza de programe inclusiv nero imgburn,etc...

orice as incerca imi dacd dvd error..am incercat dvd-r,dvd+r numai verbatim,mentionez ca unitate columbus citeste dvd original si alte cd uri de mp3...

am verif vers de firmware am asa

h60

sw-vers 3984 si ultima harta este 7690

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fa o incercare sa scrii un dvd+r cu o unitate Pioneer , programul imgBurn.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vroiam sa va întreb dacă exista din fabrica skoda superb II cu dvd RCD 510 fără comenzi pe volan? Sau dvd.ul (navigatia) a fost montata ulterior. Are navigație dar nu are comenzi pe volan și eram curios dacă exista posibilitatea sa fie așa din fabrica. Mulțumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Exista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:vwrullz: mapele V13 sunt facute de TOMTOM adio NAVTEQ :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vroiam sa va întreb dacă exista din fabrica skoda superb II cu dvd RCD 510 fără comenzi pe volan? Sau dvd.ul (navigatia) a fost montata ulterior. Are navigație dar nu are comenzi pe volan și eram curios dacă exista posibilitatea sa fie așa din fabrica. Mulțumesc

 

este posibil si/si.

 

ce an este masina ta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Faza cu Tomrom nush daca este neaparat un lucru bun. Acum 2-3 ani tomtom nu avea cartografiata romania cum trebuie. Sper ca au lucrat ceva in ultimii ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:vwrullz: mapele V13 sunt facute de TOMTOM adio NAVTEQ :D

 

Si este ceva sigur ? ..... cum spune si Humerg, au stat ( si cred ca mai stau) foarte prost la capitolul Europa de Est, plus ca nici nu se puteau actualiza hartile "la liber".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:vwrullz: mapele V13 sunt facute de TOMTOM adio NAVTEQ :D

Mapele? Nu e mai simplu "hărțile"?

Harta V13 WE este asigurată de Here/Nokia/Navteq, nu de Tomtom. Poate pentru Europa de Est să fi trecut la Tomtom...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vroiam sa va întreb dacă exista din fabrica skoda superb II cu dvd RCD 510 fără comenzi pe volan? Sau dvd.ul (navigatia) a fost montata ulterior. Are navigație dar nu are comenzi pe volan și eram curios dacă exista posibilitatea sa fie așa din fabrica. Mulțumesc

 

este posibil si/si.

 

ce an este masina ta ?

Salut. Mașina este anul 2009 . Mulțumesc

Vroiam sa va întreb dacă exista din fabrica skoda superb II cu dvd RCD 510 fără comenzi pe volan? Sau dvd.ul (navigatia) a fost montata ulterior. Are navigație dar nu are comenzi pe volan și eram curios dacă exista posibilitatea sa fie așa din fabrica. Mulțumesc

 

este posibil si/si.

 

ce an este masina ta ?

Salut. Mașina este anul 2009 . Mulțumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, poate sa fie unitatea din echiparea originala a masinii, fiind 2009 a ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a incercat cineva version 6276 ??? are ceva nou ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. am si eu o intrebare (daca s-a mai pus imi cer scuze): ce dimensiune au hartile v12 Europa de Est? Ca am luat una de pe net si vreau sa stiu daca este cea care trebuie....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4.63 GB dar puteai afla si cu o simpla cautare pe google

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rns510 citește dvd.uri? Eu am înregistrat câteva videoclipuri pe un dvd și nu mi le citeste.Mulțumesc de ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar ai incercat sa citesti ce scrie in ultimele pagini?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citeste dar iti trebuie un program care iti converteste videoclip sa le poata citi. Cauta aici in topic ca s-a mai discutat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Am un rns 510 model 1T0035680B cu firmware 1120 si versiunea HW 11.

As dori saii fac un update de firmware si as dorii sa stiu care este ultima versiune de firmware pentru modelul meu si daca pot direct la ultima versiune sau trebuie treptat?

Si daca armai trebui facut altceva dupa update-ul de firmware? Ceva codare cu VCDS-ul?

Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toate informatiile pecare le cauti au mai fost postate in cadrul acestui topic de cateva ori. Tot ce trebuie sa faci e sa dai un search.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am incercat dar mai putin varianta cu pionner dvd nu prea am de un  sa-l iau dar alta var nu mai exista si care ar putea fi cauza ,am scris nenumarate dvd uri cu dvd ul meu si nu au fost probl nu inteleg ce poate sa aiba...am banuit o protectie la discurile facute dar citeste mp3 uri fara probl....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un coleg care are rns510, versiunea B, cu HW003 si SW4020 si nu poate instala hârtile V12..... sunt cumva condiționate de HW ? Cum le poate instala pana la urma?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan changed the title to RNS 510 - Columbus - Update FW si harti
  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Clodius a deschis acest topic
  • Aerofan a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!