Jump to content

Pompa Apa Stropitor Parbriz


golfix
 Share

Postare recomandată

Verifica motorasul de pe fata.

Daca ai apa si nu stropeste poate fi infundata duza.

Incearca si levierul de comanda al stergatoarelor daca tot nu merge dupa aceste operatiuni.

L.E sau poti avea scurt pe undeva. Consulta-te cu un electrician.

Am verificat motorasul functioneaza , am schimbat levierul de comanda , problema este ca se aude ca functioneaza motorasul atunci cand tragi de maneta ,dar nu stropeste nici pe fata nici pe spate,iar daca impingi de maneta stropeste fata si merge stergatorul pe spate.

@alex_87 -- releul de pe pozitia 8 (este al 2-lea pe randul de jos , numarand de la stanga la dreapta) - are pe el inscriptionat 19 sau 99

Am schimbat si releul ,dar tot asa face

Si am mai depistat inca o problema,daca in momentul cand opresc stergatoarele,nu-si mai fac cursa completa,se opresc in momentul actionarii manetei!

Ce poate fii!!!

ps. daca ai timp ne putem vedea sa incerci cu releul meu

Am schimbat releul dar tot asa face si am mai depistat inca o problema,in momentul in care opresc din maneta stergatoarele nu-si mai fac cursa completa...ce poate fii?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • alex_87

    9

  • robert28

    5

  • b-66-six

    4

  • hunior

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc pentru promtitudinea de a-mi raspunde :icon_redface: problema apei am rezolvat-o,erau furtunele inversate in motoras de un bun mecanic cand o fii schimbat pompita,daca totusi ma poate ajuta cineva cu problema stergatoarelor....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca stropesti parbrizul, stergatoarele fac cursa completa? sau daca dai pe temporizare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca dau pe temporizare face cursa completa,pe apa sincer nu imi mai aduc aminte daca o face completa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca spui ca ai schimbat si maneta si releul nu stiu ce ar putea fi, doar sa ai un mare ghinion sa fie unul din ele defect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate sa fie si ceva pe instalatie nu contest,dar cred ca pana sa ma apuc de instalatie voi incerca un motoras nou,sa vedem daca nu e ala vinovat,sau ar mai fii si altii potentiali?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!