Jump to content

Ajutor Etrier Spate Golf2 Cluj


sebi_bc
 Share

Postare recomandată

nu mai stiu unde sa caut un etrier dreapta spate de golf2(inafara de magazine :P )poate se lipseste careva sau are prin garaj si vrea sa faca un bine ! (contra cost! binenteles)asta e pacientul!!

post-15218-1200246853_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai incercat in Lomb la dezmembrari?

PS - ce urat scrie in fundalul pozei tale despre U si CFR ;)

schimba si tu poza aia ca nu e reprezentativa pentru CJ ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mai stiu unde sa caut un etrier dreapta spate de golf2(inafara de magazine :frigbaitata: )poate se lipseste careva sau are prin garaj si vrea sa faca un bine ! (contra cost! binenteles)asta e pacientul!!

Ti s-a gripat axul de la parghia de actionare a sistemului de frana de parcare probabil...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

problema e ca am nu am avut frina deloc pe roata dr spate ,mecanicul zice ca e praf etrierulsi am pus provizoriu unul de pasat3 dar pb cu ala era ca aerisitorul e jos si nu prea aveam frina ,am cautat pe la dezmembrari de :Driver: si am gasit unul necajit de mk2 nu merge grozav la pedala si frina de mina deloc nu tine pe el ,dar na e mai bun ca cel anterior :icon_cool: si uite asa ...povestea merge mai departe in cautarea etrierului buclucas!! finalul?.....o sa il aflam ...dar nu stiu exact cindRIon scuze de poza,oricum din cite se aude CFR cu U se infratesc asa ca nu se pune :angry:

post-15218-1200336666_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am gasit numai la 400 ron si sincer bugetul meu c-am sufera in momentul de fata :vaidecapulmeu: dar tot gasesc eu!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am un etrier spate-dreapta care a fost modificat de cineva, se pare

partea fixa este polizata ca si cand ar fi vrut sa puna un disc de frana mai gros

din cauza asta, daca se uzeaza placutele de frana, la un moment dat una din ele poate sa scape

pe de alta parte eu il suspectam ca imi ramane blocat pistonasul cand las frana de mana sus dar s-a dovedit ulterior ca era din cablu

daca ai alta parte fixa sa inlocuiesti te-ai scos

nu imi trebuie bani pentru el

post-1559-1200727909_thumb.jpg

Modificat de SamuraiJerk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

samurai esti un domn! ti-am lasat un mesaj si sa vedem ce facem oricum macar un vin sau o palinca tot meriti!! vb!!am nevoie de un nr sa te sun numai! :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai PM,

etrierul se pregateste de calatorie deja

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!