Jump to content

Copiere cip pentru o telecomanda


dark_raider_ro
 Share

Postare recomandată

Salutare!

Cu ceva tip in urma am cumparat de la Sicalossu, din TM o telecomanda tip briceag (blank) si nu gasesc pe nimeni care sa o programeze asa cum trebuie.

Mentionez eu am o singura telecomanda tip briceag la masina fara a doua cheie, fara cartonas, fara alceva, nimic. Mi-a promis cineva de la Constanta ca ma poate ajuta, dar degeaba.

Acum, vreau si eu sa stiu ma poate ajuta cineva??? PLS!!!

Multumesc anticipat celor care imi pot da un raspuns!

P.S. Sunt din Slobozia, Ialomita, dar ma pot deplasa in zona localitatilor: Pitesti, Rm. Valcea, Ploiesti, Targoviste, Bucuresti, Buzau si toata partea de est a tarii pana la Galati.

P.S.1 Atasez si o poza cu telecomanda care o am eu si 1 poz1 cu ce am cumparat de la Sicalossu.

post-11903-1200147307_thumb.jpg

post-11903-1200147540_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din ce vad eu din poze , tu ai cheie tip briceag originala , deci nu poti sa adaptezi pentru masina ta cheia pe care ai cumparat-o !!

in cheia cumparata nu ai cip !!

Modificat de gokey
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK! De acord cu tine. dar nu se poate programa un cip??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aaa , ba da , se poate

montezi unul in cheie , copiezi modelul pe lamela si se poate programa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok! Multumesc, asta este o incurajare, dar pacat ca nu esti din zona in care stau eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era un topic la vanzari cu asa ceva. Setul e pt. cei care nu au cheie tip briceag si vor asa ceva. Se scoate cheia veche din plastic cu cip cu tot si se pune in locul cheii brute cumparate. Vezi AICI mai multe detalii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De acord cu tine danym. Problema este ca eu am deja telecomanda tip briceag pe masina si mai vreau inca doua. A, si ar mai fi o probema: eu nu pot sa deschid fizic usa cu cheia (prin introducere in broasca), ci numai din telecomanda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atunci ori butucul este stricat ori cheia nu se potriveste pentru butucul respectiv ( este schimbat )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!