Jump to content

Incuietoarea merge in gol


golfix
 Share

Postare recomandată

salut am o mica neplacere cu inchiderea de la masina (inchdere pe vacuum). dureaza cam 2-3 secunde pana inchide/deschide... presupun ca sunt crapate cateva furtunase insa as vrea sa stiu daca exista o zona in care apar mai frecvent defectiuni, ca sa nu ma apuc sa sap toata instalatia. multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • golfix

    10

  • v@sy

    8

  • paul_ral

    6

  • robert28

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

la 2 secunde functioneaza normal.Inchiderile pe vacuum merg mai lent decat cele electrice, nu te astepta sa auzi/vezi cum se ridica pindoors-urile ca si la cele electrice.

De obicei zonele unde apar defectiuni sunt locurile in care furtunasele se misca/flexeaza.de ex: la usi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut am o mica neplacere cu....

Eu am patit asta la un prieten ,dar la el se auzea zgomotul acela de inchidere/deschidere mult mai multe secunde decat la tine ;ce am facut

am luat instalatia la puricat ,am plecat pe furtune de la inchidere de acolo si am avut noroc ca am dat de spartura chiar acolo in portbagaj,furtunul pleaca de acolo de langa usita de la rezervor si se bifurca acolo la balamaua de rabatare a banchetei din partea dreapta printr-un "T" ,colegul avea acel teu mancat ,probabil ii cursese ceva in portbagaj care a atacat plasticul acela.

Ideea e ca trebuie sa mergi pe furtune de la portbagaj catre usi si sa rogi pe cineva sa iti inchida/deschida usile si o sa se auda pe unde scapa aer

bafta

PS(dar asta tine de "tupeu" cu participantul) poti ruga un prieten cu golf3 sau chiar un alt participant la trafic daca il intalnesti in stationare sa faca o proba la el sa vezi daca chiar la tine tine mai mult timpul de inchidere fata de el

Modificat de dragosica
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inteleg... ce m-a pus pe ganduri e faptul ca usile, portbagajul si rezervorul nu se inchid in acelasi timp. inchiderea cea mai departe de pompa se inchide ultima (usa soferului)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine se inchid aproximativ in acelasi timp.Nu se aude ca si la cele electrice, dar toate(pindors) coboara deodata.Posibil sa ai mici mici crapaturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Va salut! Am si eu aceasta problema cu mersul in gol al incuietorii la sofer.....cred ca e vb de acea tija....pentru a o schimba sunt nevoit sa dau panoplia jos? sau merge doar din surubul ala din laterala portierei?

2-alta problema o am la hayon la portbagaj.....incuietoarea e intepenita rau.....de intrat intra cheia il ea dar nu se misca nici macar un milimetru....am fortat un pic si cu o surubelnita si tot nu s-a miscat...a mai patit cnv asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge sa scoti maneru doar din surubul din lateralu portierei nu e nevoie sa dai fata de usa jos. eu in locul tijei am pus o sarma mai lata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Am si eu o problema cu incuietoarea ,de ceva timp nu mi se mai inchideau usile de la usa soferului,puteam deschide usa din cheie dar nu o puteam inchide decat apasand din interior pe cui ca sa se inchida usile cu o alta usa deschisa si apoi o inchideam si pe aceea,problema e ca de un timp nu mi se mai deschide decat daca dau de vreo 10 ori pe deschidere din cheie.

Sa fie oare acea tija de vina,nu ar trebui sa se invarta cheia in gol?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!