Jump to content

Nivel Ulei Cutie Viteze


andolis49
 Share

Postare recomandată

Va rog sa ma l

Modificat de iulian andor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buson lateral, pui pana da pe afara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se da roata de pe stanga fata jos, iar pe cutie se vede busonul, care se desface cu un imbus de 17 din cate imi amintesc, eu am desfacut cu un prezon de la roti, se potriveste. Se completeaza cu ulei de cutie pana da pe afara, dupa care se strange busonul cu acelasi imbus, sau prezon. Atentie la filetul busonului sa nu prinda stramb pentru ca se va strica filetul in cutie si nu mai exista cale de intoarcere, incep alte probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai grija la strans, ca surubul e conic, daca strangi mai mult decat trebuie poti crapa cutia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Priceput! :( :icon_thumright: Multumesc de sfaturi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

am si eu o intrebare legata de uleiu din cutie.....daca nu stiu ce ulei este in cutie, pot completa cu orice ulei? sau ar fi mai recomandat sa schimb cu uleiul cu altul nou?....si daca schimb cu altu nou, ce tip de ulei imi recomandati?...masina este cea din profil...multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In sectiunea vwforum- lucruri generale- uleiuri si carburanti gasesti raspunsul sau http://vwforum.ro/index.php?showtopic=9677

Se poate folosi functia Search cu incredere pe toata sectiunea si gasesti aproape orice... ;)

Daca schimbi uleiul sa ne spui cum merge cutia dupa! Bafta!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

acum un an si ceva am schimat uleiul in cutie findca am schimbat ambreiajul.Era ceva pilitura de metal de la uzura dar nu multa, o lingurita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!