Jump to content

Suspensii


Gaboo
 Share

Postare recomandată

Salut.Am pe Vento-ul meu suspensii sport (asa l-am cumparat), asa vrea sa pun suspensii normale.In afara de cele de Vento se mai potrivesc si de la alte modele de Volkswagen ??ma refer si la telescop si la arc??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de golf3 se mai potrivesc, si telescoapele,flansile de la amortizor si arcurile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intreaba pe PaulIasi ca are un vento la dezmembrat si din cate stiu tocmai schimbase suspensiile inainte de nefericitul incident

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut ! Revin si eu cu o intrebare. Am schimbat telescoapele pe spate si imi face un zgomot ciudat, ca si cum ar bate ceva, zgomotul e mai ascutit. Si la o denivelare mica face zgomot si deja e enervant. Trebuie sa schimb flansa ? sau se fie de la arc ca nu imi dau seama :icon_thumright:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Salutare! Am un vento caruia i-am schimbat recent amortizoarele iar fata e mai ridicata decat spatele, fapt ce nu da chiar bine. Cum as putea inalta spatele masinii? A mai facut cineva asta? Dati-mi va rog idei/solutii eficiente. Sa pun 2 seturi de flanse? Sau cv distantiere intre saiba care tine arcul (sus) si piulita care o strange? Ce spuneti? Msi anticipat!

Modificat de paul-vw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai schimbat toate amortizoarele? Fata -spate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Scuze, da tazu'. Am rezolvat si cu inaltarea. In prima faza i-am cumparat arcuri mai tari dar totusi nici macar alea nu-si faceau treaba cine stie ce. Apoi am gasit la un amic set de 2 distantiere strungite frumos care stau pe saiba de sprijin a arcului ("farfuria" amortizorului), peste care vin arcurile cu partea ingusta. Sper sa pot veni cu poze. Am aproape garda unei masini de teren! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!