Jump to content

Activare Mirror Down


gabi71
 Share

Postare recomandată

Functiile respective apar pe bc+ in momentul in care sunt activate. Prin urmare, cea mai simpla explicatie ar fi ca au fost dezactivate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

sal. oglinda mea nu se lasa in jos ci se trage mai la stanga si numai cand butonul ii pus pe R

la un alt golf goal pe care am vrut sa il cumpar inainte de acesta cand intra in mansarier amandoua oglinzile se lasau in jos si iti permiteau sa vezi bordura

ce ma sfatuiti sa fac? ca din cat am citit pe forum nimeni nu o intampinat problema asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@klauu95: pai care-i problema defapt ? ca se duce in stanga dar nu se lasa in jos ? pai in momentul ala o setezi tu cum vrei si isi va memora pozitia aia :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca are treaba cu PDC. Eu am activat functia din VAG-COM. Am PDC. Am senzori de lumina/ploaie dar nu vrea de nici o culoare sa se lase in jos oglinda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dreadfull .problema ii aia ce zici tu adica oglinda nu se lasa in jos ci se duce in stanga.Cum adica o setez eu cum vreau? si isi va memora pozitia? cu vag com sau.... te rog sa imi explici.

Toate cele bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti explic eu, bagi marsariere, oglinda ta se duce in stanga, o reglezi cum vrei sa bata, apoi la urmatoarea bagare in marsariere se va duce cum si-a memorat pozitia pusa de tine. Toate astea le faci cu oglinda setata pe R. Daca tot n-ai inteles, topicul asta iti va fi de mare ajutor daca il citesti, bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi frumos. chiar acuma o sa ma duc sa incerc.

am rezolvat problema in 2 min.mersi frumos si sarbatori fericite :beerchug:

Modificat de klauu95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

A avut cineva probleme cu reglarea oglinzilor ?

Adica, atunci cand vreau sa reglez oglinda din dreapta se regleaza independent, dar cand incerc sa o reglez si pe cea din stanga se misca si cea din dreapta !!!!!

Credeti ca e vreo defectiune sau vreo setare gresita ?

Masina e noua, 600 km (si e "bestiala"!!!)

______________________________

Golf VI, 1,4 TSI/122 CP

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa e setata din fabrica. oglinda din partea stanga se misca odata cu cea din dreapta. poti seta reglajul individual al oglinzilor din BC-->mirror adjust-->individual. parca asa era. spor :icon_thumright:

Modificat de arboby
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci pentru sugestie.

Asta doar daca am activat-o din greseala pentru ca nu era asa de la inceput. Am observat ieri cand ma intorceam in Bucuresti (prin "infernul" de pe E85).

Apropos, setarile nu le poti face in mers (asa am observat) pentru ca am incercat sa modific setarea vitezei max. pentru anvelope de iarna (pusesem 100 si m-a stresat pana am decis sa opresc...)

O sa verific atunci cand o sa ma duc pe la ea.

Avertisment

QUOTE / REPLAY (citatul) ajută c

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmmm... si eu am BC+ pe Jetta 2009 full (deci inclusiv oglinzi electrice), dar nu gasesc nicaieri in meniu optiunea pentru oglinzi.... o fi scoasa la editia asta?

Am coming/leaving home, dar asta cu oglinzile in marche-arrier nu. Care o fi treaba?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti recomand serios sa citesti cu atentie topicul asta! Vei gasi astfel raspunsul la intrebarea ta, uite un exemplu: aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am reusit sa fac functionala functia mirror down. :(

Dupa cum spunea si Tutu0581 intr-un post anterior, aceasta functie nu este legata de senzorii de parcare.

Pentru a o face functionala este obligatoriu ca motorasul oglinzii sa fie varianta cu memorie. Acesta are mai multe fire (6 parca), care trebuie trase pana in modulul de pe usa. Se fac apoi setarile cu Vagul - obligatoriu trebuie codat modulul usii pentru memorie- dupa care se memoreaza pozitia doritapentru marsarier si gata.

Eu am schimbat oglinda cu totul, pentru ca urmeaza "proiectul" oglinzi rabatabile :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma bucur sa aud ca ai reusit :cool: Asteptam sa aflu eu primul si sa primesc :beerchug: .Glumesc .Daca te pot ajuta si cu altceva apeleaza fara retineri.

Modificat de tutu0581
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate inlocui numai respectivul motoras cu memorie?

daca da, care este codul si cam cat costa?

cat costa si celelalte accesorii (fire, mufe etc.)?

Modificat de Seb!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tutu0581, te-am citat ca sursa, nu mi-am asumat eu toate meritele :icon_thumright:

Problema am rezolvat-o din seara cu Pm-ul, dar nu am mai avut timp de forum. Nu codasem modulul de usa pentru memorie.

:icon_thumright: Se stie!

Seb!, o sa verific maine, daca se livreaza separat si iti spun codul.

Sau poate stie tutu0581 :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul oglinzii incalzite si cu memorie este 1k1 857 508 CR 9B9 si este 500 ron.Acum din cate stiu eu nu se livreaza motorasul separat dar poate intre timp s-a mai schimbat ceva prin ETKA.Cablajul este in jur de 30 ron.Restul este indemanare si rabdare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, asta e codul, dar e cam scump in jur de 350 roni! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai putea sa dai si codurile cablajului si eventual a mufei de la oglinda (daca trebuie schimbata)

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Hello. Ma poate ajuta si pe mine cineva in TM cu o activare a functiilor C/L Home? Ms.

A doua intrebare : Se poate activa din VAgCom sa imi afize pe CB+ viteza cu care rulez? Spre exemplu cum e pe noul soft de pe Jetta 2009 incoace? Ms. again

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca am in meniul de la CB+ mirror down activ, asta ar insemna ca, cu ajutorul unui VagCom as putea sa-mi activez si C/L Home nu ? adica am mai postat mai sus ceva, insa dupa aia cineva m-a "contrazis" si a zis ca imi trebuie si modulul de C/L Home. Imi trebuie si ala sau se poate face totul din VagCOm ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!