Jump to content

Spalatoarele De La Far Se Blocheaza


cavrom44
 Share

Postare recomandată

Am doua Ibiza care au spalatoare de faruri. La amandoua dupa ce utilizezi spalatul farurilor (tii mai mult de 3 sec. maneta trasa), capatul cu duze se blocheaza in capacul de protectie de deasupra. Este cel mai prost sistem inatlnit pana acuma! Si am observat ca cel din stanga soferului se blocheaza mai des decat cel din dreapta. La amandoua!!!

Am si pe Audi spalator de faruri, dar nu am patit asa ceva niciodata (oricum, e un sistem mult mai bun).

Am comunicat la service acest lucru dar pur si simplu nu au ce sa faca!! Sistemul are asa de multe sincope ca nu se pot rezolva decat printr-un redesign.

Mai are si altcineva aceeasti problema??

A.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fa-ne si noua o poza cu ele blocate. Exista posibilitatea sa se blocheze si de la solutie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa fac maine... Nu are cum sa se blocheze de la solutie.. Blocajul este mecanic. Pur si simplu le impiedica, capacul sa intre inapoi...

A.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te asteptam cu poze (nu uita si de cele la motor) :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uaaaa... am uitat de poz(n)e. Cum prind un pic de timp frumos, ies la la "fotosuting" ;)

A.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut ! Am si eu o problema cu duzele de la parbriz .... mi se blocheaza cateodata si ala din stanga merge foarte rar .... Un sfat ce sa le fac

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ai ce sa le faci :)) eu le-am dezactivat. sunt absolut degeaba!

mare pacat. la Audi merg asa de bine...

A.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ai ce sa le faci :lol: eu le-am dezactivat. sunt absolut degeaba!

mare pacat. la Audi merg asa de bine...

A.

Pai cea mai buna solutie ar fi sa le schimb ca nu am ce sa fac .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut,am aceeasi problema cu spalatoarele de faruri..raman iesite,uneori ies de nebune...cand activez doar spalatorul de parbriz(din cauza presinuii probabil).Joi am o programare pentru cateva probleme la PBA si o sa le spun si despre problema asta...revin cu raspunsul lor.oricum...un sfat pentru cei care vor ca optionala chestia asta: NU MERITA

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am schimbat bara. Am pus una de Cupra. Nu mai am spalatoare... Erau oricum degeaba.

A.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am fost la pba...mi-au rezolvat ce aveam de rezolvat..si dupa cum a zis nea' ala de acolo..s-au uitat baietii de la tinichigerie la problema cu spaltoarele..au facut niste teste (in urma carora m-au pus sa platesc lichidul de parbriz pe care l-au folosit in timpul testelor...tare nu?)...dar problema se pare ca a disparut..de joia trecuta si pana azi nu au mai ramas afara spalatoarele..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!