Jump to content

Incuietoare Inghetata


nistorsc
 Share

Postare recomandată

din nefericire am facut o prostie, am spalat masina si mi-a inghetat incuietoarea. cheia merge introdusa, am bagat nu stiu ce solutie si iala s-a dezghetat, dar cred ca e inghetata incuietoarea cu totul, nu iala. exista vreo posibilititate de a dezgheta incuietoarea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din nefericire am facut o prostie, am spalat masina si mi-a inghetat incuietoarea. cheia merge introdusa, am bagat nu stiu ce solutie si iala s-a dezghetat, dar cred ca e inghetata incuietoarea cu totul, nu iala. exista vreo posibilititate de a dezgheta incuietoarea?

sal

la fel am patit si eu . nu se mai deschidea usa .... in fine , am intrat in masina pe alta usa:) , am dat drumul la caldura si am mers cam 30km (trebuia sa plec la tara) . cand am ajuns , nu mai avea nimic ( mergea deschisa) . cand am ajuns acasa , am desfacut incuietoarea cu totul , si am spalato in motorina pt ca era plina de praf+ulei . dupa asta am montato si nu am mai avut nici o problema . numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pune gurita si sufla pana se dezgheata.Mie nu mi se mai deschidea capacul de la rezervor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

recomand cu mare incredere prevent pentru dezghetat parbrizul!nu mai ingheata 100%incuietoarea.pana sa il descopar am dat o caruta de bani pe tot felul de solutii ca sa nu-mi mai inghete usile si atat de bune erau si costau mult mai mult decat preventul ca nu stiu cum se facea ca de abia reuseam sa intru pe usa din spate.noroc ca nu era in 2 usi ca nu mai circulam iarna cu ea.spalati masina dupa care bagati in incuietoare prevent si 100%nu mai aveti probleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pune gurita si sufla pana se dezgheata

Nu recomand aceasta metoda. Pe moment functioneaza, dar se introduc aburi odata cu aerul expirat. Dupa prima oprire mai lunga ingheata mai tare. Dupa ce am patit-o, folosesc Prevent. Este un spray special pentru incuietori.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!