Jump to content

Cutie Viteze


andolis49
 Share

Postare recomandată

Am gasit codul cutiei de viteze... imi faceam griji ca nu e in 5 trepte, dar este. Codul e 4S. Acum va intreb cum sunt rapartele sau ce fel de cutie e, de fuga sau ...? Rapoartele le-am vazut in tabel: Tr. I- 3.45, Tr. II- 1.94, Tr. III- 1.29, Tr. IV- 0.91, Tr. V- 0.75. Bafta la toti!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Compara valorile cutiei tale cu cele pe car ele mai ai in tabel. Cu cat rapoartele sunt mai mari, ai o cutie mai scurta cu demaraj mai mare si viteza maxima mai mica, cu cat rapoartele tale sunt mai mici cu atat demarajul va fi mai slab si o viteza maxima mai mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi trebuit sa spui si raportul final pentru ca ala face diferenta. In cazul tau e 3.94, adica mai mare decat la astea obisnuite la care e 3.67.

In cazul tau e undeva la mijloc, adica nu ai nici rapoarte scurte, dar nici foarte lungi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci e potrivita. Poate reusesc sa schimb timoneria ca nu/i pot da a 5-a in rest cred ca e buna pentru motorul meu diesel de 1.5. Multam de raspunsuri!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

o cutie in 4 trepte de pe un golf 2 1.3 se potriveste pe vreun diesel ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nop..nu merge pe nici-un diesel de mk1...mk3

Am impresia , dar nu sunt sigur, ca era un diesel de 1.3 pe POLO la care s-ar potrivi, dar nu cred ca merge pus motorul in suportii de mk2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!