Jump to content

Placute Frina


b-66-six
 Share

Postare recomandată

salut

zilele trecute am schimbat burduful de planetara ocazie cu care am verificat si ce mai era pe acolo. am observat ca placuta de frina din interior e mai putin tocita decit cea din exterior. acelasi lucru si la cealalta roata. e normal asa? daca nu atunci ce poate fi in neregula?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ghidaje de etrier. Nu se mai misca etrierul si tine placuta din exterior apasata putin pe disc. In mod normal placutele din interior se uzeaza primele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

ma gindeam si eu la ghidaje, dar chiar la fel la am bele roti? placutele din interior sint perfect egale. la fel si cele din exterior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am verificat ghidajele. se misca, dar nu stiu cit de usor trebuie sa se miste.

si mai am inca o intrebare. stiti cit de usor trebuie sa se miste pistonul in etrier? am apasat frina cind etrierul era scos din fuzeta (in locul placutelor am pus o bucata de lemn sa nu iasa pistonul de tot) si m-am cam fortat sa bag pistonul inapoi. asa greu trebuie sa mearga?

Modificat de b-66-six
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie sa opuna ceva rezistenta, insa cu putin efort trebuie sa intre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

opun ceva rezistenta. credeam ca trebuie sa se miste mai usor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!