Jump to content

Scaune Tapiterie/piele, Standard/sport


ventolino
 Share

Postare recomandată

desfaci plasticurile de pe o parte si alta (buzunarele), scoti rozeta de regaj a spatarului si maneta de reglare pe inaltime si cauti niste cilindrii mici pe care ii impingi catre inauntru. pe interiorul scaunului ai o sarma care trece prin material si tine husa. in scaun sunt niste tije metalice cu rol de intinzator. alea o sa-ti dea ceva de furca

daca se pot da jos, pot fi deci si inlocuite... stie cineva de unde pot gasi un set de huse noi, si la ce pretr?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paul_ral

    10

  • Adrian_O

    7

  • dimy_zaval

    5

  • hunior

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu cred ca se gasesc noi (originale) de cumparat, eventual incearca la dezmembrari poate gasesti ceva interesant. Sau poti sa cauti o tapiterie auto buna si iti faci la comanda exact cum iti doresti... am inteles ca pretul ar fi undeva la 300e daca optezi pentru piele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
Bogdan_talma

Am o problema! tapiteria de pe scaune e destul de murdara si as vrea sa o scot sa o bag la spalat.

Stie cineva cum se poate scoate imbracamintea de pe scaune?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

omu_negru84

s-a discutat mai demult tot in topicul asta uita-te cateva pagini mai sus. trebuie sa dai jos scaunele. bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

cum as putea sa dau jos tetierele de la scaunele din fata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu forta :rolleyes:

Tragi in sus de ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intai trebuie sa scoti sigurantele.

Merge mai usor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si unde sunt pozitionate sigurantele? ajutatima va rog ca am tras de ele de mi-a fost frica sa nu zmulg scaunul din podea :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigurantele sunt in plasticele care fixeaza tetiera in scaun. Sunt niste sarme in jurul tijelor de la tetiere. Le scoti cu o surubelnita dreapta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar mare atentie, eu din 4, am ramas doar cu 2 ... motivul...? Am tras animalic si cum era usa deschisa, au zburat din masina. Tragi frumos si ti si mana acolo, sunt otelite de toti dracii :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Huse faine,entual imitatie piele pentru scaune Recaro unde se pot gasi?Am gasit ceva dar nu-mi plac!Multumesc pentru eventualele sfaturi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sorin74 daca ai drum pe la Constanta, poti sa le faci aici. Nu fac reclama ascunsa dar baietii unde mi-am imbracat si eu scaunele(huse)lucreaza foarte bine. Am deja1an si sunt ca noi, nu s-au descusut sau rupt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

mai baieti am nevoie de ajutor. Mi s-a rupt scaunul (un suport pe dedesubt) .. cum scot scaunul de pe sina aia?

Am tras, am smuls, am impins. Unde gresesc? Cine a mai scos scaunele de pe masina poate imi da un sfat.

Cu multumiri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In partea din fata ai un surubel cap imbus cu piulita. Il scoti, ridici de maneta si impingi de scaun catre bancheta spate. Pe sina de pe prag exista sau ar trebui sa fie un capac din plastic, cu rol de blocare a sinei. Trebuie sa scoti si acel capac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Constantinescu

Salut.Te-ai gindit bine la tapiserie de piele.Si eu ma gindesc ptr. viitor dar momentan astept sa-mi revin cu banii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti...s-ar putea sa fiu putin off-topic dar incerc... :) am si eu o intrebare...la scaunu' din dreapta ridic maneta sa rabatez scaunul si nu mai merge,ca si cum ar da in gol...dintr-o data asa...ma gandesc ca ar fi sarit un arc de pe acolo,nu?Aveti idee?multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. verifica daca nu este rupt un cablu care ridica clemele de siguranta pentru a putea sa rabatezi scunul. o zi buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare legata de scaune. Anumite scaune au niste buzunare pe lateral. Se pot monta pe alte scaune care nu au avut asa ceva din fabrica ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salut, cu ce as putea vopsi materialul textil de pe fetele usilor? vreo solutie etc.. ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Are cineva vreo idee daca se poate da pielea cu vreo solutie ceva sa o fac neagra ? Fostu proprietar al masinii a imbracat scaunele in pilie (ma rog este o piele ecologica sau vinilin din ala presupun...) dar a ales o culoare super urata(un albastru rs ,masina e gri) si se vede ca dracu ...

ma gandeam sa cumpar un material negru si sa il lipesc peste cu ceva ....

precizez ca albastrul ala urat este doar pe spatar si parea pe care te asezi ... partile sustinatoare sunt negre .

Multumesc anticipat .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am un golf III GTI 4 usi si vreau sa schimb scaunele din fata cu niste scaune de golf IV. Aveti idee daca se potrivesc cu sau fara modificari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am mai auzit pe la alti colegi de forum se potrivesc doar cu modificari.

In schimb am vazut ca bancheta spate de golf 4 s-ar potrivi bine pe golf 3.....

Modificat de Tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze de off topic . Care are nevoie de piese de scaun Golf 3 in 2 portiere sa-mi lase PM. Tocmai le-am schimbat cu un set de scaune recaro si am un set complet care sta degeaba si vreau sa scap de ele (ocupa loc in garaj). Pace!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Reinvii acest topic cu o intrebare: pot pune pe masina din semnatura ,un break,scaune de opel omega caravan?

Astept pareri,sugestii,eventul si un schimb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut, sunt puțin pe dinafara. Pe un vw golf 3 break din 1999 pot pune scaune + bancheta din piele ? Si unde as putea sa le gasesc ( daca stie cineva ). Mulțumesc mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!