Jump to content

Scaune Tapiterie/piele, Standard/sport


ventolino
 Share

Postare recomandată

salutare la toti golfistii!!Am si eu o intrebare ptr cine stie..am gasit interior din piele de la un passat vr6 din 1994 si as vrea sa stiu daca se potrivesc pe golf 3..numai scaunele si bancheta..maine tre sa ma duc sa le vad si sa le iau si ca sa nu dau banii degeaba am nevoie de ajutor..plssss :sick:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paul_ral

    10

  • Adrian_O

    7

  • dimy_zaval

    5

  • hunior

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sigur nu se vor potrivi suportii, in configuratia de acum. Azi am studiat un Passat B4 din 96, si manualul,(sectiunea unde printre altele se arata scaunele) si masina pe teren, si difera mult sinele si prinderea. Cred ca, cu putina atentie, se pot adapta de pe un model pe altul. Presupun ca la Golf 3 e tot ceva de genul ca la Golful 4 sau derivatele pe aceeasi platforma, cu "sinele" in lateralele scaunului si cu prinderea sub ele. Daca pretul e bun, eu zic ca merita, da uita-te bine. :(

Modificat de uglyjamal
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur nu se vor potrivi suportii, in configuratia de acum. Azi am studiat un Passat B4 din 96, si manualul,(sectiunea unde printre altele se arata scaunele) si masina pe teren, si difera mult sinele si prinderea. Cred ca, cu putina atentie, se pot adapta de pe un model pe altul. Presupun ca la Golf 3 e tot ceva de genul ca la Golful 4 sau derivatele pe aceeasi platforma, cu "sinele" in lateralele scaunului si cu prinderea sub ele. Daca pretul e bun, eu zic ca merita, da uita-te bine. :(

mrs de ajutor..alte pareri??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in legatura cu tapiseriria.......

am o problema relativ ciudata , se electrizeaza f tare ...

Huh... si eu am avut problema asta. Rezolvarea cea mai simpla este ca "procesul" iesirii din masina sa fie facut cu o mana pe rama de metal a usii. In felul asta nu te mai incarci electrostatic :)

PS si credeti-ma, creierul o sa invete reflexul asta foarte repede. Dupa scurta vreme nici nu o sa te mai gandesti sa pui mana pe usa ca se duce singura :o

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare la toti golfistii!!Am si eu o intrebare ptr cine stie..am gasit interior din piele de la un passat vr6 din 1994 si as vrea sa stiu daca se potrivesc pe golf 3..numai scaunele si bancheta..maine tre sa ma duc sa le vad si sa le iau si ca sa nu dau banii degeaba am nevoie de ajutor..plssss :)

Scaunele au acelasi sistem de prindere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scaunele au acelasi sistem de prindere.

mrs si intradevar ai dreptate...astazi am fost si le-am luat ,le-am si montat pe masinuta si nu a trebuit sa fac nici cea mai mica modificare la scaunele fata, dar in schimb la bancheta nu cade bine si a trebuit sa fac niste modificari dar a iesit pana la urma.....asa ca cine o sa aiba okazia pe viitor sa gaseasca scaune si bancheta de passat vr6 1993,1994 puteti sa le luati cu incredere ca vin.Multumesc ptr ajutor si sfaturi!! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dimy pune si tu niste poze, suna interesant.
Niste poze proaspete :rolleyes:
Niste poze proaspete :rolleyes:
Niste poze proaspete :rolleyes:
Niste poze proaspete :rolleyes:
Niste poze proaspete :rolleyes:

sorry...am vrut sa pun mai multe poze dar am uitat cum se procedeaza :)

post-29024-1255875519_thumb.jpg

post-29024-1255875765_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uau, arata grozav, doar vr6-urile au avut tapiterie din piele? Cat te-au ajuns fotoliile si bancheta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Niste poze proaspete :rolleyes:

sorry...am vrut sa pun mai multe poze dar am uitat cum se procedeaza :rolleyes:

cam atat.....si ca pret a fost bine de tot..500ron :)

post-29024-1255877073_thumb.jpg

post-29024-1255877107_thumb.jpg

post-29024-1255877490_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aveti atasat lista cu dotari (serie si optional) + preturi

post-2374-1256210773_thumb.jpgpost-2374-1256210757_thumb.jpg

le-am redimensionat...s-ar putea sa nu fie asa clare, dar lederausstantung se observa...la fel si preturile :))

si eu..

post-2374-1256210711_thumb.jpg

post-2374-1256210688_thumb.jpg

Modificat de mihuz
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adevarat golful tau.Motorizarea,interioriul,dotarile....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D merci!! tempomatul este pe drum..probabil sapt viitoare va fi montat, in rest mai sunt cateva detalii care ma deranjaza, dar cu investitiile importante am cam terminat..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o intrebare

la almeu lipseste incalzirea in scaunele din fata...dar am gasit o masina la dezmembrari cu scaune identice ca ale mele si au incalzire

sunt greu de montat in amea? ma refer daca trebuie toate cablurile trase sau daca deja sunt acolo la o masina fara incalzire?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cablurile trebuie trase.Cand le iei de pe masina donatoare te uiti sa vezi pe unde sunt trase si tot asa sa le pui si la tine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este complicat? ca nu prea am timp daca e un proiect prea mare...pot sta si fara caldura in scaune :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu sa iti spun daca este complicat sau nu.Din moment ce ai toate piesele necesare, eu zic ca mai mult de o zi nu te tine toata treaba.Intreaba-l pe colegul Paul_ral ca el si-a montat asa ceva.Poate sa iti dea mai multe detalii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cauza ca am prea putine posturi nu pot face un thread nou si mai bine scriu aici

Azi am incercat sa montez o bancheta din spate modell 60/40 de la un Variant pe hatchback-ul meu.

Spataru la aceasta bancheta avea tetiere si mai mult deaia am vrut sal schimb.

Partea de jos sa potrivit dar spatarul nu...cand il ridic nu intra pe locu unde trebuie

din cate am vazut piesa de metal din mijlocul spatarului jos este altfel la Variant, scrie chiar "VAR" pe ia.

Maine incerc sa ma duc la dezmembrari sa vad daca gasesc un hatchback cu bancheta 60/40 sa iau aceasta piesa

Si capetele acealea de metal care intra jos aproape de usi sunt de alta dimensiune la variant fata de hatchback, dar aceastea pot fi schimbate direct intre ele am aflat acuma 5minut, dar nu am apucat sa incerc daca este adevarat...

revin cu poze mai tarziu

/Adrian

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

piesa aceasta difera intre variant si hatchback

a625200963439f24f.jpg

dupa ce am studia VAGCAT se pare ca totul este la fel inafara de acea piesa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Piesa e valabila pentru bancheta rabatabila fractionat 1/3 - 2/3.

Se pot monta tetiere spate, trebuie sa scoti de pe donator mecanismul de prindere a tetierei, am vazut modificarea pe un site olandez

Modificat de paul_ral
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aveti atasat lista cu dotari (serie si optional) + preturi

post-2374-1256210773_thumb.jpgpost-2374-1256210757_thumb.jpg

le-am redimensionat...s-ar putea sa nu fie asa clare, dar lederausstantung se observa...la fel si preturile :icon_thumright:

si eu..

post-2374-1256210711_thumb.jpg

post-2374-1256210688_thumb.jpg

salut!

am gasit si eu de vanzare un interior ca in pozele atasate de mihuz

adica scaune sport piele cu fete de usi...bancheta din spate cu tetiere si scaunele din fata cu caldura

dupa parerea voastra cam cati bani merita dati pe asa ceva...luat in calcul ca am si un drum de 440km de facut ca sa le cumpar

baiatul care vinde tot balamucu si-a tamponat masina si o vinde in piese...inca nu neam inteles la pret pentru ca

urmeaza sa imi trimite niste poze intai...dar din ce a spus arata tip top...

voi atasa poze cand le primesc..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salutare! dragi colegi am o problema urgenta, imi poate spune cineva cati kg au scaunele + bancheta de gti 3 usi?aprox

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut! am gasit un interior de piele de la un golf II adus din mexic (cica), cu volanul pe dreapta. Cel care le vinde spune ca se potriveste la golf 3 fara probleme, as vrea sa aud si parerile voastre... ce credeti se potrivesc?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!