Jump to content

Scaune Tapiterie/piele, Standard/sport


ventolino
 Share

Postare recomandată

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paul_ral

    10

  • Adrian_O

    7

  • dimy_zaval

    5

  • hunior

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Are idee cineva daca se pot demonta husele de pe scaunele fata la masina din semnatura? Ale mele sunt patate si as vrea sa la curat, am incercat la pozitie dar nu am reusit. multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, se pot demonta husele, trebuie sa dai scaunele jos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc, intotdeauna prompt si cu raspunsuri la subiect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

desfaci plasticurile de pe o parte si alta (buzunarele), scoti rozeta de regaj a spatarului si maneta de reglare pe inaltime si cauti niste cilindrii mici pe care ii impingi catre inauntru. pe interiorul scaunului ai o sarma care trece prin material si tine husa. in scaun sunt niste tije metalice cu rol de intinzator. alea o sa-ti dea ceva de furca

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma se dau scaunele jos, sau nu? Eu zic ca trebuie sa mearga si fara dat jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E mai bine sa dai scaunele jos. Nu dureaza 1 min sa-l scoti de pe sine. Ai nevoie sa lucrezi pe dedesubt si pe pozitie nu prea ai cum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

misto tare scaunele...cam cat te-a ajuns toata afacerea? incalzirea in ele e functionala?

as vrea sa le schimb si io ca a mele is cam lasate de 16 ani , desi arata bine.

stai altfel in astea de gti si daca te mai incalzeste si la spate , sa tot conduci.

daca as gasi si albastre ca ale tale s-ar potrivi super si la culoarea masinii.

cam cat ajunge toata afacerea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti spun ca un scaun intr-o stare nu f buna ajunge la 1 - 1.5 mil .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un set complet de scaune Recaro GTI-Edition pe ebay se invarte pe undeva la 300e. Eu am dat pe ele 300 lei iar incalzirea in scaune undeva pe la 250 lei. Problema e ca sunt rare, poate ca cele pe rosu sunt un pic mai usor de gasit. Mai sunt pe verde si pe galben.

post-6155-1239975041_thumb.jpg

post-6155-1239975057_thumb.jpg

post-6155-1239975069_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in legatura cu tapiseriria.......

am o problema relativ ciudata , se electrizeaza f tare si daca ating masina sau alte parti metalice imediat ce cobor curenteaza , cate odata chiar face flama si pocneste ....

daca ati mai intalnit asfel de probleme .... poate ma ajutati ca e enervant

m-am gandit sa iau un set de huse ,insa am avut si cu ele astfel de probleme la dacia care am avut-o (de fapt nu eu , nevasta-mea cu parul)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

M-ar interesa si pe mine niste scaune de GTI sau ceva cu sustinere laterala mai buna ca si la a mea...banuiesc ca s-ar potrivi de pe un G3 GTI, sau trebuie facuta ceva modificare ? Daca a mai cumparat cineva si cam pe unde sunt preturile ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai,problema exista si la mine...sa stii ca e enervant, mie frica de masina:)) nu stiu cum as putea sa scap de aceasta probleme:d

P.S pronto antistatico:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut .Problema cu electrizatul am avuto si eu din cauza huselor de la scaune pt ca erau din material sintetic ,intii am crezut ca e de natura electrica ,dar totul era ok cu masina.Curenta asa de rau incit aveam retineri cind coboram din masina sa ating caroseria cu mina.Am schimbat husele din mat sintetic cu unele de bumbac si de atunci a disparut partea cu electrizatu. :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand cobor din masina, mie frica sa ating usa cu mana.....o ating mai degraba cu cotul:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e... rade lumea pe strada cand ma dau jos din masina si topai. Zici tu ca daca schimb husele se rezolva? Vorba lui hunior, inchid usa cu piciorul de frica. Tocmai am vazut un reportaj cu sarcina electrostatica si benzinariile. Bizar rau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:biggrin: si pe mine ma curenteaza , dar asta de acum o luna cred , nu stiu daca este oproblema electrica sau o fi o problema electrostatica , oricum este destul de ciudat , am grija mereu cum inchid usa ca sa nu ma ciupeasca .

Cei care se pricep la electrica , exista vreo posibilitate ca acesta problema sa fie una cauzata de instalatia electrica ? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.Nu va alarmati,nu e o problema de natura electrica ci de natura elecrostatica ,prin frecarea inbracamintei de bumbac {blugi} de husele din mat sintetic te incarci cu sarcina pozitiva ,in momentul cand pui piciorul pe pamant si atingi caroseria cu mana te descarci.interesant ca numai intre bumbac si mat sintetic se produce aceasta incarcare cu sarcina.Incercati sa coboriti din masina pe un mat electro-izolant si o sa vedeti ca nu mai curenteaza{asta ca experiment,nu zic sa umblati cu cizme electroizolante dupa voi} :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si mai usor cu berea...se pare ca e principalul vinovat ! :D

Si mie mi se intampla,dar-ar naiba in frecarea asta... ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu Golfuletul meu nu este problema...dar la firma avem un Corsa care alaltaieri a inceput cu piscatul :)) si chiar devine enervant dupa un timp [mentionez ca lucrez la o firma de delivery deci ma urc si cobor din masina de o gramada de ori pe zii]. Dar cred ca am prins smecheria...ma tin de ceva care ii de metal in tim ce cobor si atunci nu simt ca ma "trazneste" :D dar din pacate nu-mi aduc aminte de fiecare data :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cand ma dau jos , pleznesc cu degetele coltul usii ca sa ma descarc ...repede, ca sa nu apuc sa simt ceva. :icon_rambo: Am observat ca doar cand port anumite haine se intampla sa ma electrizez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da exact...numai cu anumite haine se intampla si mie....si chiar numa in anuite zile...caci mi-a facut vreo 3 zile faza asta dupa care iar nu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ieri am probat la 2 golfuri si la 1 vento daca ma curenteaza sau nu: rezultat: tot ma curentez:P se pare ca problema e cu mine:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut!

poate nu postez chiar unde trebuie...dar am mai vazut intrebari care nu erau chiar la subiect...si care au primit raspunsuri si m'am gandit ca o sa primesc si eu un raspuns la intrebarea mea: se pot schimba scaunele intre ele...cel de la sofer cu cel de la pasager???

Mai mentionez ca doar scaunul de la sofer are reglaj pe inaltime...si as vrea sa ramana partea cu reglajul si dupa ce o sa le schimb, daca se poate...vreau sa fac aceasta schimbare deoarece mi se pare mai uzat scaunul soferului(e ceva normal dupa parerea mea)...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate schimba doare spatarul, asa am facut si io:P trebuie sa dai jos niste sigurante , capace de nylon si gata.:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!