Jump to content

Jetta Vr6?


baiatul
 Share

Postare recomandată

salut

am dat de forumul asta si ma uitam prin el si nu am vazut deloc jetta(vento) sau golf 2.8 pe la voi

nu sunt sau?

eu sunt din canada si ce motoare avem aici pe vw sunt diferite de acolo ..hm ciudat e tot vw

de ex am o jetta 3 cu motor 2.8L si o jetta 4 cu motor 2.0L pe benzina ciudat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun venit!

Uite aici un VR6 :icon_rendeer: si dupa cum spune proprietarul: "Volkswagen Passat VR6 ...fabricatie 1993, limuzina, motor 2800 VR6 benzina, 174 CP stock".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La noi sunt intradevar mai putine. Iti recomand vwvortex de la vecinii tai din SUA. Pentru piata nord americana in Mexic s-au montat doar VR6 si 2.0. In Canada au mai intrat si ceva TDI-uri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai la ce pret per litru la benzina avem aici nu este nici un mister de ce nu are lumea asa ceva , ok - multi cai insa si consum pe masura .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da asa este .dar de ex a mea nu consuma mult intr 9 si 11L /100km

pe langa una tdi hm e o diferenta mare de tot

dar vr6 = placere garantata:)

incet incet si aici cam toti incepe sa vanda masini cu motor mare ..a urcat pretul la benzina si isi cumpara masini mici :S

daca ar fi si aici mai mult feluri de masini diesel,mai multe versiuni etc..hm hm visam :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ieri la Petro Canada pretu era 1.12 CAD / litru de benzina deci nu au de ce sa se planga baietii :) si motorina nu gasesti nicaieri, dar la pretu asta cine sa vrea motorina care oricum e mai scumpa decat benzina in Canada. Scuze de off

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da asa e 1.12cad dar cand faci multi km de ex eu credema e mult :rolleyes: fac +/- 100-150km pe zi incepe sa se vada

iar diesel gasesti cam in orice pe benzinarie poate nu ai vazut tu

ieri am facut bagat diesel cu 1.25cad

dar diferenta se vede la cati km faci ..cu vr6 fac cu 50 de litri injur de 450 km depinde cum conduci

iar cu 1.9tdi cu 50L am facut ultima ora 935km deci ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
giovani_VR6

Sal,

Am cautat si eu topic-uri despre VR6, deoarece am si eu unul (Golf 3, automat din `92 adusa din Germania 119000 km)....sunt mai mult decat incantat de masina, nu o am de curand dar placerea e garantata la volanul ei. Din pacate nu ma asteptam sa fie asa mare seceta in informatiile de pe forum despre o asemenea masina, un simbol al VW....despre consum ce sa va zic...eu cu 40 de litri am facut cam 350 de km, deci un consum de 11 l/100 km mi s-a parut mai mult decat acceptabil la un asemenea motor....si o asemenea senzatie la pretul asta nu cred sa mai gasesti....nu mai vorbesc de dotari: ABS, geamuri/oglinzi electrice, trapa, scaune sport si mirosul inconfundabil de golf....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Paul.iasi este si el propietarul unui superb Vento VR6

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!