Jump to content

Faza Lunga Aprinsa Din Senin...in Parcare...fum Sub Masca Volanului


andreas 38
 Share

Postare recomandată

Acum 2 saptamani venind de la drum am constatat ca iese fum de sub masca volanului si ca am toate luminile aprinse inclusiv faza lunga.Am tras pe dreapta si am scos borna bateriei.Pana aici toate bune.Fumul s-a potolit luminile s-au stins .Am pus borna la loc si nu au mai fost probleme pana azi.

Azi coborand la masina pe la ora 19 am constatat ca am faza lunga aprinsa din senin fara sa fi actionat cineva vreun buton al masinii.Am scos sigurantele.Ati intampinat problema asta ? Cum se rezolva ?

Mentionez ca nu mai simt parghia de semnalizare la fel ca inainte...parca este cursa mai mica atunci cand o actionezi pentru faza lunga si nici click-ul nu mai este acelasi.

Trebuie sa schimb coarnele (sistemul de parghii pentru stergatoare si semnal schimbator faze) ?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri...

Are cineva de vanzare "coarnele" ? :question:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte posibil ca problema sa vina de la manete sau dela mufele din spate. Din cate imi dau seama ste de vina doar maneta de semnalizare. Desfa volanul, scoate cele 2 manete si verific-o pe cea care ti-am spus. Acolo ai niste arculete si parghii, cred ca sunt slabite/tocite si fac contact ntamplator. Astfel se explica faptul ca ai gasit masina cu faza lunga aprinsa.oferta mea ramane valabila, daca ai nevoie de cablurile din spate contacteaza-ma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok,multumesc si pentru oferta si pentru explicatia cauzei dar ma omoara drumul pana la tine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!