Jump to content

Nu Mai Trage Deloc


coditza mk2
 Share

Postare recomandată

ajutatima fratilor ca nu mai mere deloc masinutza asta.... nu mai trage deloc abea se taraie... e carburatie ..motor 1.3....si nu stiu ce are ....cand o turez sunetul parca este intrerupt...si nu trage deloc ...spuneti-mi ce are putea sa aiba sau recomandati-mi si mie un mecanic ... nu foarte scump care sa ma rezolve si pe mine plssss

:lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frate , tu de cand ai luat-o numai probleme ai cu ea, pacat ca in poza arata impecabil, vorbim dupa sarbatori, am eu un mecanic foarte bun, eu doar la el mi-o fac, mai rar ce e drept ca nu prea se strica :angry: pana atunci ce sa zic... verifica si tu sa mearga toate bujiile, umbla-i putin la avans, vezi ca are si un vacuum pe delco poate nu mai functioneaza ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frate , tu de cand ai luat-o numai probleme ai cu ea, pacat ca in poza arata impecabil, vorbim dupa sarbatori, am eu un mecanic foarte bun, eu doar la el mi-o fac, mai rar ce e drept ca nu prea se strica :D pana atunci ce sa zic... verifica si tu sa mearga toate bujiile, umbla-i putin la avans, vezi ca are si un vacuum pe delco poate nu mai functioneaza ...

ti-asi fi super recunoscator....eventual sa-mi dai un privat cu un nr de-al tau de tel sau id de mess ceva ms mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

face chestia asta de cand a dat frigul?daca da...atunci...aprinderea este cu probleme...si in special bobina....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

face chestia asta de cand a dat frigul?daca da...atunci...aprinderea este cu probleme...si in special bobina....

dap ...a stat cam o sapt jumate si dupa a inceput cu astea...insa am observat ca sa spart ceva la capacul de la delcou inauntru...si o sa schimb capacul asta sa vedem daca de la asta e + filtrul de benzina sa sper ca scap cu asta. daca mai aveti ideei ...mi-ar fi de super mult ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand, daca ai filtru de benzina din ala de plastic la 2 ron arunca-l. Apa din benzina ramane in el si ingheata. Inlocuieste cu altul nou sau cu furtun nou si nu mai pui nimic pe el. Daca nu se rezolva: capac delcou(mai ales k e cev spart inauntru)+ pipa+ platini vezi cum se comporta si daca tot nu se comporta bine vezi bujiile sa fie curate si reglate. In momentul in care scoti bujia vezi ce culoare are, trebuie sa fie rosiatica, nu neagra si vezi si fisele sa nu fie intrerupte. Verifica si reglajele carburatorului.

Modificat de Micutzu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand, daca ai filtru de benzina din ala de plastic la 2 ron arunca-l. Apa din benzina ramane in el si ingheata. Inlocuieste cu altul nou sau cu furtun nou si nu mai pui nimic pe el. Daca nu se rezolva: capac delcou(mai ales k e cev spart inauntru)+ pipa+ platini vezi cum se comporta si daca tot nu se comporta bine vezi bujiile sa fie curate si reglate. In momentul in care scoti bujia vezi ce culoare are, trebuie sa fie rosiatica, nu neagra si vezi si fisele sa nu fie intrerupte. Verifica si reglajele carburatorului.

ms cocos ...am schimbat tot ce ai zis e mult mai ok...zilele astea urmeaza sa scot si carburatorul pe banc la curatat si reglat...ramane sa iti zic cum se comporta dupa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Si al meu face exact la fel, dar al meu are motor de 1,3 injectie multipunce, si nu a inceput sa-mi faca fitze numai cand au fost gerurile alea nebune :) ,dupa un timp sia revenit si vad ca acum iar incepe, mazina zici ca se culca in mers!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!