Jump to content

Stropitoare Haion Si Dezaburire


bankaru g3
 Share

Postare recomandată

Hey, O SOLUTIE:-pompa de stropitori e comuna(fata/spate) sensul de rotatie este doar diferit.

-e pozitionata la baza bidonului cu apa, scoti cele doua furtunele, pui pe cineva sa apese maneta de stergatoare in fata si vezi daca functioneaza.

-daca e ok, verifici furtunul spre haion, poate fi rupt/infundat

-daca pompa functioneaza doar intr-un sens(pt.fata) da cu un spray-contact in contactul menetei de stergatoare(e necesar sa dai jos un capac)

O PROBLEMA: -nu imi functioneaza stergatoarele decat in modul "rapid" , doar cu maneta in pozitia a doua sus

-pozitiile manetei in jos respectiv prima treapta sunt ineficiente(nu am temporizare)

-in plus la oprire nu revine in pozitea initiala, se opreste acolo unde e(ca la dacie)

-am verificat: releul, sigurante, contacte

-cine stie cum e construit motorasul? are doua seturi de perii? poate fi reparat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare....vreau sa va intreb ceva..pe parbrizul spate am vazut la cateva g3 tuning aveau un eleron lipit in parte de sus,cum sa il lipesc si eu si vreau sa stiu cam cat costa unul ! va multumesc!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa am eu.m-am uitat pe el si e instalat special in fabrica pt vw de o firma de tuning de la ei. interesant e ca fostul proprietar al masinii mele a pastrat actul original al acestuia.mai mult nu pot sa te ajut doar atata:cele puse pe haion,in partea de sus a geamului spate ,tre sa aiba pe interior stanga(deci se vede daca te apleci sa privesti sub el)-o serie de inscrisuri,nu retin acum care,dar e ceva acolo,si printre ele :vw

acela e originalul.

:frigbaitata:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hey, O SOLUTIE:-pompa de stropitori e comuna(fata/spate) sensul de rotatie este doar diferit.

-e pozitionata la baza bidonului cu apa, scoti cele doua furtunele, pui pe cineva sa apese maneta de stergatoare in fata si vezi daca functioneaza.

-daca e ok, verifici furtunul spre haion, poate fi rupt/infundat

-daca pompa functioneaza doar intr-un sens(pt.fata) da cu un spray-contact in contactul menetei de stergatoare(e necesar sa dai jos un capac)

O PROBLEMA: -nu imi functioneaza stergatoarele decat in modul "rapid" , doar cu maneta in pozitia a doua sus

-pozitiile manetei in jos respectiv prima treapta sunt ineficiente(nu am temporizare)

-in plus la oprire nu revine in pozitea initiala, se opreste acolo unde e(ca la dacie)

-am verificat: releul, sigurante, contacte

-cine stie cum e construit motorasul? are doua seturi de perii? poate fi reparat?

Problema ta este de la maneta. Mai bine zis problemele noastre ca si eu am schimbat maneta pentru ca era rupta si de atunci la mine nu mai merge pe pozitia 1 si mai face o chesie - pe pozitia 2, cand vreau sa le opresc, ele se opresc acolo unde se afl. Adica nu mai revin la pozitia 0

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

am rezolvat-o (de vreo doua saptamani). Problema a fost un carbune(cel de'al treilea !) in motorul stergatoarelor. Am inlocuit carbunii(periile) su acum e ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!