Jump to content

Pierderi de ulei la cutie


Mr.Za!
 Share

Postare recomandată

bubes1600: uleiul a fost Mobile si m-a costat 120 lei, nu stiu cat a fost litrul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Am si eu o problema. La masina din semnatura picura putin ulei de transmisie pe la planetara stanga. Initial am crezul ca e ulei de motor dar se pare ca e ulei de transmisie. Codul cutiei este ENJ.

Mecanicul a zis ca trebuie schimbat simeringul. Nu sunt sigur de cod. Eu am gasit asta 084409189B. Asta sa fie si sa mearga pe ambele parti (sanga si dreapta)?

Modificat de volnick1986
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Si la mine curge ulei pe langa semeringurile de la planetare,vreau sa va intreb daca a schimbat cineva acasa,am mai vb cu cineva zicea ca se deregleaza grupul...stiti cumva un DIY cu asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

sall.stie cineva daca se poate schimba semeringul dinspre ambreiaj la o cutie duw fara sa desfac cutia in doua,adica sa iasa in exterior nu in interior(semeringul)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se schimba fara sa desfaci cutia, se da jos uleiul si planetara, se desface flansa si se scoate afara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu ma refeream la semeringul din carcasa ambreiajului.de ala ce sti?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te referi la cel din cauza caruia curge ulei pe timonerie doar demontata cutia a mers(cel putin eu am avut treaba in ea ori altfel nu stiu daca merita...) ce i drept si alt tip de cutie si anume ert dar din cate am inteles nu difera prea mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!