Jump to content

Masina lovita - reparatii dupa accident


RazvyRULZ
 Share

Postare recomandată

:D Urata situatie. Sper sa se remedieze.

Intrebare: scaunul poate fi cusut dupa ce s-a deshcis air-bagul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate stiu eu poate fii cusut (SPER) fiindca am inteles ca e cateva milioane husa aia a scaunului originala.

Cat costa o centura de siguranta fatza dreapta pt Golf IV ... ca trebuie schimbata ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am nevoie de capac ca si in poza, post pentru Georgenis

post-17173-1198355078_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Centura se poate debloca, se taie teava de jos, acolo unde intra mufa si se scoate bilele din ea si se deblocheaza pe mufa se pune o rezistenta de 2 omi... dute la un electrician mai de doamne ajuta si te rezolva. centura se va bloca normal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scaunul se poate coase la un meserias care se ocupa cu asa ceva ( eu am avut o treaba asemanatoare si nici nu se cunoaste ).Centura e mai bine sa o schimbi costa in jur de 500 RON , dar siguranta ta este alta .BAFTA :(Computerul de airbag se poate repara la un meserias . Nu da banii pe el. :question:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

vb lumea ca se potriveste perfect fuzeta de la skoda octavia 1 la golf 4. si costa doar 220 ron. iar rulmentul costa 80 ron. fa o incercare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
Publicat (modificat)

Salut,

acum ca s'a facut frumos afara si merita sa tin masina curata si la exterior, m'am decis sa indrept pragul, sa il vopsesc, sa vopsesc usa fata dreapta si bara spate pt zgarieturile din pozele de mai sus. Am fost azi la reprezentanta Citroen si saptamana viitoare se ocupa de masina. Am ales Citroen deoarece 2 prieteni care au avut masinile lovite (laguna2 respectiv logan) le'au dus acolo si eu iesit foarte bine. Costurile reparatiei nu vor fii mari deloc, in jur de 600-700 RON pt elementele de mai sus.

Modificat de RazvyRULZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Gata,

de aproximativ o ora a iesit masina de pe portile Citroenului, cu usa, prag si bara spate vopsita :)... in sfarsit am scapat cu toate. Multumit de calitatea lucrarii, dar, evident se putea si mai bine :D).

Ce s'a lucrat si cat a costat in total: Indreptat prag, indreptat usa (foarte putin), vopsit usa, pragul si bara spate partial.

Scor 600RON.

Nu mai tin minte cat m'a costat toata povestea, cu parte tehnica cu tot dar un calcul in mare arata asa:

600 ron vopsit

1100 airbag cortina

500airbag scaun + deblocat centura

vreo 300 trapez cu manopera

vreo 600 ron portfuzeta cu manopera

60 ron janta

150 ron resetat comp de airbag + pus rezistenta pe centura deblocata (nu ma impuscati)

3310 RON, dar mai mult ca sigur urmeaza sa mai adaug, nu mi le amintesc pe toate acum, adaug cand imi maintesc sau cand gasesc fituica pe care mi'am scris fiecare surub cumparat :offtopic:).

Voi pune si poze cand o sa am vreme de sedinta foto :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

si poze (cer scuze ca nu e curata masina, ieri am spalat'o si a tras o ploaie dupa ce am iesit de la spalatorie):

post-17173-1211632715_thumb.jpg

post-17173-1211632785_thumb.jpg

post-17173-1211632845_thumb.jpg

post-17173-1211632879_thumb.jpg

post-17173-1211632914_thumb.jpg

post-17173-1211632959_thumb.jpg

post-17173-1211632989_thumb.jpg

post-17173-1211633118_thumb.jpg

Modificat de RazvyRULZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intradevar a iesit bine,dar dupa cum spuneai si tu ...se putea si mai bine. Se putea insista mai mult la prag. bucura-te de ea si sper sa nu mai ai astfel de incidente. Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

asa este didus, se vede doar din pozitia din care am facut poza, pana acum nu a observat nimeni.

:santa: : rotile nu au capace deoarece au fost furate 2 dintre ele, iar aprox de o luna mi'a fost furata si antena.

Modificat de RazvyRULZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 years later...

Cine mă ajuta cu o vopsitorie în Iași. Vreau să vopsesc spoilerul spate și eventual aripa stânga spate dacă îmi crăpa vopseaua când o îndreaptă.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!