Jump to content

Capace Originale De Passat


Eto
 Share

Postare recomandată

Va salut, am purtat ieri o discutie cu niste prieteni si mi-au zis ca pe golf 4, bora, passat b5, b5.5 nu au capace la roti diferite, adica... un anumit model de capace sa vina numa pe passat b5.5, altul sa vina numa pe golf 4. Aici vb numa despre ce vine din fabrica. Stie cineva sau sa imi arate un link unde sa vad si eu care is capacele care vin pe passat b5.5 din fabrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca asta este modelul de capac. Sunt sigur 90%, daca gresesc sa ma corecteze cineva.

capacerotiun3am7.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca ti-au zis bine prietenii si nu vad de ce nu s-ar potrivi capacele de golf cu cele de passat sau de bora, trebuie doar sa fie aceeasi dimensiune, doar jantele de tabla sunt la fel doar distanta dintre prezoane dar nu vad sa influenteze in vreun fel. Poate au vrut sa spuna ca nu dau bine modelele de golf pe passat si invers :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiu ca toate se potrivesc, nu la asta ma refeream, uite de exemplu, eu sigur am capace origilale de passat si nu sunt ca a lu GELU. Trebuie sa fie si o regula aici, cu capacele astea vine passat, cu capacele astea vine golf4, cu capacele astea vine bora... etc.

Si inca ceva... capacele care le are gelu le are si maicamea pe golf 4, masina lu maicamea a fost cumparata de noua, cu astea au venit din fabrica.

Modificat de eto_ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ale mele sunt la fel cu cele de pe Golf V. Sunt sigur de asta, m-am uitat la multe Golfuri V. E posibil sa fie mai multe modele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci este o diferenta, eu am al 3-lea model din primu link de la passat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate sa depinda de zona pentru care este fabricata masina, sau de nivelul de echipare al masinii (la fel ca la jantele de aliaj)! Sau poate nu exista nicio regula, se iau aleator (desi nu cred).

Modificat de BogdyS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se iau aleator, depinde de anul de fabricatie si model, uitete in linkurile de mai sus ca explica acolo frumos :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Imi poate zice careva de cati inch e capacul acesta?

Asta e codul: 7H0 601 147 C

Eu nu imi dau seama, daca e pe 15 e super, daca e pe 16 nu e bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

off topic: esti tare de tot daca si acuma mai cauti acele capace..esti hotarat nu gluma :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu gasesc de care imi trebuie si cum imi trebuie ce sa fac...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am roti pe 16 cu capace care din cate vad eu sunt standard pt golf, masina am cuparat-o cu roti de aluminiu pe 16 si cu un rand de roti pe 16 cu capace ca in linku asta, ultimele http://www.hubcaphaven.com/golf_hubcaps.htm

Modificat de dogy_10
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!