Jump to content

Componenta far pierduta


nph
 Share

Postare recomandată

Salutare,

M-am luat eu intr-o seara sa-mi schimb un bec intr-o parcare neluminata si nefericitul a facut sa incurc putin aceasta operatiu, foarte simpla de altfel. Mi-am pierdut urmatoarea lucrare :

DSC01103.jpg

In asta se tine clema care preseaza asupra becului.

DSC01100.jpg

Daca stiti careva unde as putea gasi asa ceva sau daca aveti de la vre-un far spart sa ma anuntati sa ne intelegem cumva :lol:.

Mersi,

Va salut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Punctul 10 din Regulament spune

Daca te-ai decis sa deschizi un thread nou, ai grija ca titlul sau sa fie scris citet si sa reflecte pe c

Modificat de .:bamse
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ti-am editat eu titlul topicului, pls pe viitor cand faci un topic nou pune o denumire cat mai sugestiva, ajuta enorm de mult la search.

Gandete-te ce s-ar intampla daca cineva ar da search dupa titlu la topic-uri si ar gasi numai help.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, ce-i drept n-am fost eu prea insipirat knd am dat titlu, chiar nu m-am gandit deloc. Anyway, in scut am cautat destul de mult, problema e ca dupa ce am pierdut-o m-am si plimbat putin pana acasa. Momentan am o improvizatie pentru k a trebuit sa plec din loc. Probabil tot la dealer voi ajunge, asta da nu ARE CINEVA de pe aici !!!

Va salut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In poze nu prea se vede bine dar daca gasesti vreu cod pe piesa respectiva atunci cu siguranta o poti comanda.

Verifica si posteaza aici codul si vedem noi unde gasim :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sa caut si imediat ce aflu va spun si de cod. Un lucru interesant ce l=am aflat cu ocazia asta este ca modelul de far cu doua becuri nu are clema asta ! Am fost la dealer si nu au reusit deloc sa-si dea seama despre ce este vorba. I-am spus sa ridice capota la masina din showroom ca-i arat eu :), dar surprize surprize era diferita. Am ramas ca revin cu masina. Oricum tipul nu prea le avea. Normal trebuia sa-si dea seama si sa stie ca la celalalt model e diferit, nu sa fiu eu nevoit sa-mi car masina pana acolo (oricum doar cu ea puteam ajunge pana la ei :D).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi al ei cu seria de sasiu si spune-le sa intre in ETKA la grupa 9 subgrupa 41 si acolo este farul cu componentele sale si vei gasi clema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!