Jump to content

Picioarele imi vor multumi :)


alexrosiu
 Share

Postare recomandată

se potrivesc pedalele de TT si la passatul din semnatura?

vreau sa fiu sigur inainte de a le cumpara

merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • alexrosiu

    7

  • Akebono

    7

  • Ice_2k

    6

  • dogarel

    5

  • Administrator

pentru passat NU se potrivesc cele de la Milotec sau TT.

La acestea folositi urmatoarele coduri din poza atasata de mine. Acestea merg pe passat B5 si B5.5 si Audi A4 8E

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Picioarele imi vor multumi, dar mainile ma vor uri :P

Ieri mi-am montat dupa indelungi chinuri pedale de Audi TT. Sunt super, au meritat tot efortul. Abia tastez aceste randuri, am febra musculara la maini si dureri in varfurile degetelor :P

Multumesc mult de tot Ice_2k, care m-a ajutat in lupta cu functionarii incompetenti de la PO RO, care mi-au spus prima oara cand am fost la ei ca "pedale de Audi TT nu se mai fabrica :P apoi ca sunt de fapt negre, doar pedala de frana fiind cromata! Cica "le comandati pe raspunderea dvs." Mi-a zis si Ice_2K "ai vazut tu Audi TT cu pedale negre?" :D

Asadar, victorie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate ca nu am fost eu destul de atent....

pana la urma nu raspunde nimeni la intrebare legata de aderenta pe pedala de frana (si pe cea de ambreiaj). scade cumva aderenta?

sau este la un nivem acceptabil... sau cum? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aderenta pe pedalele de audi TT este superioara celeia de pe pedalele stock, vorbesc din proprie experienta. (totusi sunt facute pt o masina sport)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca aderenta sunt beton ... de fapt lipici :nono:

Sunt putin mai bune decat cele stoc si muuuuuuuuuult mai bune decat cele aftermarket al preturi rezonabile/scazute. In nici un caz sa nu puneti pedale ieftine, din proprie experinta pot spune ca sunt groaznice!

Si daca tot dati un ban in plus, cele de TT sunt cam la acelasi pret cu cele aftermarket mai rasarite si tind sa cred ca sunt superioare din multe puncte de vedere. La urma urmei sunt concepute pentru tipul ala de pedala si nu universale :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt cei interesati, pun aici codurile pedalelor:

accelerator: 8N1 721 647 B

brake: 8N0 721 173 A

clutch: 8N0 721 174 A 01C

footrest: 8N1-864-777-A-4PK

La una din ele e posibil sa mai apara un 01C in coada sau sa lipseasca (la ambreiaj). Nu este nici o problema. E posibil ca cei de la porsche sa zica ca sunt negre sau mai stiu eu ce, am vazut ca nu prea le e clar ce-i cu pedalele astea. Nu-i bagati in seama :nono:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi am trecut pe la PitStop si mi-am luat de Craciun ceea ce imi doream de mult: TT Pedals.

Multumesc lui Dragos ca m-a ajutat cu montajul. Rezultatul este super. Arata chiar mai bine decat ma asteptam.

cum ai reusit sa le montezi, ca ma chinui mai ales la cea de frana ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

le bagi mai intai in apa fierbine si le tii acolo cateva minute... se vor monta mai usor dup-aia :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt cei interesati, pun aici codurile pedalelor:

accelerator: 8N1 721 647 B

brake: 8N0 721 173 A

clutch: 8N0 721 174 A 01C

footrest: 8N1-864-777-A-4PK

La una din ele e posibil sa mai apara un 01C in coada sau sa lipseasca (la ambreiaj). Nu este nici o problema. E posibil ca cei de la porsche sa zica ca sunt negre sau mai stiu eu ce, am vazut ca nu prea le e clar ce-i cu pedalele astea. Nu-i bagati in seama :screwy:

egoistilor, pt cei care nu au avut bani de a treia pedala nu va ganditi?

aveti idei de cod la cele cu automata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate ca nu am fost eu destul de atent....

pana la urma nu raspunde nimeni la intrebare legata de aderenta pe pedala de frana (si pe cea de ambreiaj). scade cumva aderenta?

sau este la un nivem acceptabil... sau cum? ;)

Aderenta e mult mai buna fata de pedalele stock (la setul stock, acceleratia si suportul lateral nici nu sunt din cauciuc, ci din plastic dur; probabil VAG vrea sa ne forteze sa cumparam si pedale aftermarket ;) )

~Nautilus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!