Jump to content

Picioarele imi vor multumi :)


alexrosiu
 Share

Postare recomandată

Astazi am trecut pe la PitStop si mi-am luat de Craciun ceea ce imi doream de mult: TT Pedals.

Multumesc lui Dragos ca m-a ajutat cu montajul. Rezultatul este super. Arata chiar mai bine decat ma asteptam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Akebono

    7

  • alexrosiu

    7

  • Ice_2k

    6

  • voinea

    5

Poate in viitor imi iau inima in dinti si cumpar si footrest-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poze reale dupa ce va fi curatat interiorul, dupa ce a avut de suferit cu ocazia unui revelion la munte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Datorita vitezei net-ului sau a forumului am postat de doua ori. Odata a sterg BogMW si o data eu.

Postul original:

"Foarte misto ... sunt si la mine pe lista de to do si stau de multishor acolo.

Felicitari. Poze reale?"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari domnule, asteptam sa le vedem pe curat, ca sa zic asa :salut: Pret ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astept sa vad si eu poze reale ca ma bate un gand si pe mine.. din ce in ce mai tare :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

pedalele arata astfel :))

pedals_big3.jpg

mkIII.IV.pedals_bottom_big.jpg

am si suportul din stanga de vanzare separat

ttpedals_1858.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e cam offtopic dar daca tot am inceput... Am vazut la alte marci de masini pe parbriz, in coltul din stanga-jos, un suport de rovigneta (nu stiu daca asta-i denumirea corecta). Stii de unde pot sa cumpar asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e cam offtopic dar daca tot am inceput... Am vazut la alte marci de masini pe parbriz, in coltul din stanga-jos, un suport de rovigneta (nu stiu daca asta-i denumirea corecta). Stii de unde pot sa cumpar asa ceva?

Nu cam Florin, esti extrem de off-topic. Te rog sa adresezi in alta parte intrebarea.

Si daca tot am inceput cu sigurantza nu vrem sa continuam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pedalele arata astfel :))

am si suportul din stanga de vanzare separat

Nu te supara de o intrebare mai... ciudata :)) din ce sunt facute? adica: tabla de aluminiu cromat, tabla inox, plastic etc - trebuie sa apreciez durata de viatza a lor in functie de raspuns

~Nautilus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fixarea este din cauciuc iar metalul este aluminiu, cred.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si nu ne zici cum s-a facut fixarea? Trebuie dat cauciucul vechi jos sau acestea vin peste pedalele vechi?

Cum se simt? Este priza mai buna pe astea sau pe cele vechi?

Sunt foarte interesat de priza, ma gandesc ca la frana trebuie neaparat sa fie cauciuc, asa cum sunt ale tale. Cu toate acestea la POLO Fun sau Ibiza Cupra sunt fara nici un fel de cauciuc si finisare lucioasa adica frumusetzile astea de mai jos:

http://www.km77.com/marcas/seat/ibiza_04/c...atdi/gra/03.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

se da jos cauciucul vechi si se monteaza cele noi . Intra fest. Pedalele au pe ele coduri de AUDI . Sunt pedalele cu care vine Audi TT de serie echipat. Pretul e mai mic daca le cumparam prin MILOTEC decat de la AUDI 3 coduri independente (eu am asa ceva de 3 ani si sunt cumparate de la PORO cu coduri de Audi TT)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prinderea este identica cu a celor stock.

Fiecare pedala are o "buza" pe 3 dintre laturi, care vine peste pedala (cele vechi se dau jos). Pedala de frana are in plus un oval in relief pe partea inferioara, pentru o fixare mai ferma pe suport.

Pedalele din poza ta sunt aceleasi ca pe Golf GTI 25th Anniversary. Eu le prefer pe cele de TT sau R32. Am renuntat la cele de R32 pentru a nu fi ca aceia care isi pun emblema de Renault pe Dacie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie imi plac mai mult cele de pe 25th Anni (Leon Cupra si altele) dar sunt de 2-3 ori mai scumpe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astept si eu raspuns la intrebarile lui Akebono... la fel si la foot rest - cum se fixeaza? Sunt dedicate montajului pe Mk4 sau sunt universale? Arata super bine si la 45 E... ce mai, striga dupa tine sa le iei :-)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am intzeles. mersi de raspuns Alex, insa explicatzia cu renault si dacia eu personal n-am priceput-o ... caci distantza ( luata ca diferentza de marca ) intre ce ai avut stock (G4 TDI) si ce ai acum este aproximativ egala in orice directzie privesti: milotec, audi tt, R32, Polo FUN, Ibiza Cupra si este asemanatoare cu dacia - renault. In fine, asta nu conteaza.

Felicitari inca o data pentru achizitzie. Tot nu mi-ai zis de cum e priza pe picior. Singura care conteaza cu adevarat la nivel de priza este pedala de frana de fapt.

Oare cele fara cauciuc (cele din poza mea) aluneca?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dacia-Renault:

Tuning-ul pe care incerc sa-l fac la masina mea vreau sa fie in asa fel incat sa nu umblu cu cioara vopsita. Mi se pare ridicol sa incerc sa o transform in R32. Vreau doar sa imbunatatesc anumite puncte ale masinii si sa o personalizez astfel incat sa fie exact cum imi place, fara sa vreau sa para ceea ce nu este.

Evit styling-ul de genul TDI cu toate literele rosii cand am doar un I rosu. Asta am vrut sa spun cu Dacia - Renault.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

OFFTOPIC

@alexrosiu:

Pai daca pui un chip (parca n-ai daca stiu bine... - sau?) poti sa mai adaugi un D rosu pe drept nu la misto... Mai faci una alta la motor daca te apropii de 150 si il atingi pui toate rosii :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Raportez inca o pereche de picioare multumite de pedalele TT by Milotec :D

Mai pe seara bag si o poza :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!