Jump to content

Probleme la cutia de viteze


skoda.skoda
 Share

Postare recomandată

Pai se aude un zgomot , suiera in orice treapta cand o accelerez , nu agata nu nimic , doar ca in treapta 1 cand plec de pe loc cu masina face rau , parca si "loveste".

Si cand stau pe loc cu masina pe "liber" suiera , cand calc ambreajajul nu mai face nimic .

M-am intresat o cutie second costa undeva la 2.000 de lei + montaj inca 500 de lei . 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic sa o trimiti pe a ta la reparat. Se strica niste rulmenti in cutia de 1.6... 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Va salut.

Am fost am schimbat cutia cu una second hand , dar in viteza a 2-a , masina nu urca mai mult de 2000 de turatii , mecanicul zice ca nu este de la cutie si ca este de la altceva ... dar pana acum masina nu mi-a facut niciodata asa ceva. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ti-am zis sa o repari pe a ta, ca ieseai mult mai ieftin.

du-te si ia cutie de benzinar. 

Ai pus cutie de 1.9 TDI si are alte rapoarte 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
georgianlaurentiu50

Salut ! Am o Octavia 2 Bxe din 2008,când bag în viteza a 3-a se aude un sunet gen"vuuu",parcă ar da aerul afară.Care ar fi problemă? Menționez că,mașina merge bine,trage cum trebuie. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Este adevarat ca aceste modele cod motor BSE au avut probleme de la inceput cu , cutiile de viteze ? 
Eu am cutia de viteza cod JHT .... am schimbat 6 pana acum si nu ii dau de cap :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu toate au avut probleme... doar unele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Eu am BSE din 2008 si pana acum si nu am avut nici o problema cu cutia de viteze, nu agata, merge perfect, chiar ma gandeam ca am avut noroc cu cutia de viteze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!