Jump to content

Lowering Spring Caps


guvidu
 Share

Postare recomandată

Am gasit la FK-AUTOMOTIVE niste "lowering spring caps" care , zic ei, coboara garda la sol cu 10-15 mm pe fatza.Am inteles ca se monteaza in capul telescoapelor. A montat cineva asa ceva , sau a vazut montate pe vreo masina? Ma intereseaza daca chiar coboara masina cu 1 cm sau 1.5 cm.

pun si link-ul cu ele:

http://images.google.ro/imgres?imgurl=http...l%3Dro%26sa%3DN

Modificat de guvidu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stai linistit ,

am citit eu pe un alt forum isi pusese unu si nu s-a lasat deloc.

ba chiar era cam nervos ca s-a chinuit sa le schimbe.

brgds,

edi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact , asa am citit si eu , pe un forum , erau chiar si poze inainte si dupa si nici o diferenta .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vrei sa o cobori iti dau eu arcuri sport care coboara garda la sol cu 5 - 7 cm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vrei sa o cobori iti dau eu arcuri sport care coboara garda la sol cu 5 - 7 cm

Am suspensie sport fata/spate, dar mai vreau sa o las putin de fatza (exact 1 cm cat spun ei ca se coaboara cu "spring caps").

Am citit si eu pe un forum , unde spunea cineva ca intradevar nu s-a cunoscut nici o diferenta, dar el pusese si arcuri si telescoape noi, deci era normal sa se ridice putin.Ma gandesc ca cei care le-au pus se asteptau la o diferenta semnificativa, de aceea nu au fost multumiti de rezultat.Oricum, la mine nu e nevoie decat de 1 cm. Pun si o poza sa vedeti despre ce e vorba.

post-6312-1196281016_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai poti regla din piulita de pe amortizoare? Vorbeste cu P_C_D, are el un set de amortizoare si arcuri sport de care vrea sa scape ca ii prea jos masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai poti regla din piulita de pe amortizoare? Vorbeste cu P_C_D, are el un set de amortizoare si arcuri sport de care vrea sa scape ca ii prea jos masina.

Nu se mai poate regla din piulita aia. Nu ma ajuta cu nimic alta suspensie sport pe fatza, decat daca e reglabila pe inaltine.Si eu am tot suspensie sport (-40mm).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca ii off topic, dar vreau sa te intreb daca nu ai probleme cu bucsele de pe fata? Pe mine unul ma omoara, nu stiu ce sa ma mai fac. Le schimb de 3 ori pe an si la denivelarile din RO imi smulge volanul din mana. :huh: Suspensiile mele sunt reglabile, acum le-am ridicat ceva mai mult, cu sperantza ca nu voi mai fii nevoit sa le schimb asa des.

Modificat de vento-fan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu ca ii off topic, dar vreau sa te intreb daca nu ai probleme cu bucsele de pe fata? Pe mine unul ma omoara, nu stiu ce sa ma mai fac. Le schimb de 3 ori pe an si la denivelarile din RO imi smulge volanul din mana. :sbine: Suspensiile mele sunt reglabile, acum le-am ridicat ceva mai mult, cu sperantza ca nu voi mai fii nevoit sa le schimb asa des.

:sbine: In 3 ani de zile nu am schimbat decat amortizoarele pe fatza si o bucsa din aia mare din capatul superior al amortizorului. Poate ca Vento-ul tau e mai greu si de aia le toaca mai repede.Sau tii suspensia coborata la blana si nu mai are deloc cursa telescopul.Si stii cum e cu suspensia sport.....mergi mai usor pe denivelari, nu te mai bagi pe toate coclaurile, intr-un cuvant trebuie sa mergi destul de atent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!