Jump to content

Xenon Aftermarket Pe Golf 5


cosmin_lille
 Share

Postare recomandată

NU recomand intslatie AM pe masina asa noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU recomand intslatie AM pe masina asa noua.

Multumesc de sfat . Care ar fi riscurile (din punct de vedere tehnic)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa arzi centrala electrica a masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa arzi centrala electrica a masinii.

O sa tin cont , multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut am golf 5 tdi 2004,daca as schimba motorasul de la stergatoare cu unul din 2006,2007 as putea sa pun linistit xenon am?daca nu ce ar trebui sa mai schimb?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU poti pune linistit xenon AM in nici-o situatie, doar OEM./

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut am golf 5 tdi 2004,daca as schimba motorasul de la stergatoare cu unul din 2006,2007 as putea sa pun linistit xenon am?daca nu ce ar trebui sa mai schimb?

 

nu are nicio legatura - iti poate arde centrala electrica, senzor lumina - daca ai... si motorasul -chiar daca este mai nou....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare ,

          Azi am fost de mi-am facut nivelul de AdBlue la pisoiul meu .Cat timp am asteptat , am stat de vorba cu un mecanic din service legat de montarea de Xenon AM.Mi-a dat un site unde se comercializeaza diverse accesorii auto , printre care si instalatii Xenon(bineinteles ca mi-am si comandat).

          Nu stiu daca am voie sa postez adresa sit-ului aici.Daca se poate si sunt doritori va stau la dispozitie.

 

 

 Cu stima,

Modificat de adysh
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e mecanic, cu siguranta se pricepe la xenon a.m..

Draga Florin ,

Pentru mine cei ce lucreaza intr-un service , sunt mecanici.Fie ca-ti schimba anvelopa,fie ca-ti repara pe la motor , fie ca-ti schimba un bec.

Daca vrei tu mai multe detalii , mecanicul de care spuneam mai sus , tocmai terminase de montat pe un Touareg un sistem de urmarire si localizare prin GPS.

 

...........cu scuzéle de rigoare pentru Off-Topic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OT.

Dupa parerea mea, nu exista o persoana asa de calificata incat sa stie sa faca motoare, sa schimbe anvelope si sa diagnosticheze instalatia electrica a unei masini.

Cel cu electrica este electrician.

Ce legatura are sistemul de urmarire cu csenoanele?

 

daca vrei sa ajungi la electricieni sa repare ceea ce o sa se defecteze, nu ai decat sa montezi csenoane AM pe masina ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OT.

Dupa parerea mea, nu exista o persoana asa de calificata incat sa stie sa faca motoare, sa schimbe anvelope si sa diagnosticheze instalatia electrica a unei masini.

Cel cu electrica este electrician.

Ce legatura are sistemul de urmarire cu csenoanele?

 

daca vrei sa ajungi la electricieni sa repare ceea ce o sa se defecteze, nu ai decat sa montezi csenoane AM pe masina ta.

Domnule Cristi ,

 

Eu am cerut un sfat Forumului . Dumneavostra ati considerat ca sunteti in masura sa mi-l dati si anume sa nu montez xenon aftermarket .V-am multumit si cam atat .Apoi am revenit si am spus ca un mecanic(in viziunea mea) , o persoana specializata pe parte de electrica , angajat intr-un service Volkswagen , mi-a spus ca se poate monta si AM fara probleme.

Nu vad rostul comentariilor inutile venite din partea dumneavoastra (pe langa subiect evident).Hai sa nu deviem de la subiect .

Si ca sa nu fiu total Off-Topic , mai jos postez descrierea produsului pe care l-am comandat pentru Sharan 7N.Doritorilor le stau la dispozitie cu amanunte despre sit.Mentionez ca nu este Ebay , Amazon .

 

 

 

Description :

Kit Xénon HID prêt à poser pour Volkswagen Sharan 7N, remplacer simplement vos ampoules Halogènes par ces ampoules Xénon.

 

Le kit est spécialement préparé pour une pose sur Touran 3, portes ampoules et cosses adapté ainsi qu’en options les capuchons de phares d’origine.

 

Les ballasts sont totalement étanches, elles sont parfaitement compatibles avec les Centrale électrique/BCM/ordinateurs de bord des véhicules du groupe VAG. Elles sont équipées de filtre EMC, qui ne rejette aucun parasite sur le résaux électrique du véhicule, des doubles décoder anti erreur, garantisses aucun affichage de défauts d’ampoules sur votre ordinateur de bord.

 

 

Caractéristiques :

- Double décoder anti erreur

- Puce DSP/FDR pour allumage en moins de 3s

- Filtre électromagnétique 100% VAG compatible

- Ballast Slim 

 

 

 Contenu :

- 2 ampoules xénon 35W ou 55W (teintes et culot au choix)

- 2 Ballasts CanBus Anti Erreur 35W ou 55W

- Fixations

- Nouveau Portes ampoules pour Sharan 7N sans démontage du phare

 

En options : Capuchons  de phares (original VW) pré-percés pour une faciliter d’installations, il existe de deux fabriquant de phares sur ce véhicule, veuillez vérifier la marque apposer sur vos phares. 

 

Notice de montage fournis

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In acest caz, dupa ce sper ca ai citit pataniile altora cu TJA 1020 ars din centrala electrica, motoras stergatoare si senzor lumini, si de masini mai noi la care le-au ramas cate un bec pe DRL sau semnal aprinse dupa arderea etajului final ce le comanda, si  de masini mai vechi la care le apareau erori aiure ape modulul de ABS, si toate astea din cauza csenoanelor AM, nu iti diresc decat sa nu ai tu problemele lor, sa nu te injure cei din fata si sa nu-ti ia politia talonul din cauza modificarilor neomologate la instalatia de lumini.

LA a ta sa te astepti sa ramana aprins unul din becurile spuse de mine mai sus si dupa ce scoti cheia din contact.

 

 

Si odata ce te-ai inscris pe forum, sa te astepti sa promesti si comentarii care nu iti convin la adresa posturilor scrise de tine.

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In acest caz, dupa ce sper ca ai citit pataniile altora cu TJA 1020 ars din centrala electrica, motoras stergatoare si senzor lumini, si de masini mai noi la care le-au ramas cate un bec pe DRL sau semnal aprinse dupa arderea etajului final ce le comanda, si  de masini mai vechi la care le apareau erori aiure ape modulul de ABS, si toate astea din cauza csenoanelor AM, nu iti diresc decat sa nu ai tu problemele lor, sa nu te injure cei din fata si sa nu-ti ia politia talonul din cauza modificarilor neomologate la instalatia de lumini.

LA a ta sa te astepti sa ramana aprins unul din becurile spuse de mine mai sus si dupa ce scoti cheia din contact.

 

 

Si odata ce te-ai inscris pe forum, sa te astepti sa promesti si comentarii care nu iti convin la adresa posturilor scrise de tine.

Daca o sa se adevereasca cele spuse de dumneavoastra(pe partea tehnica a masinii) , va garantez , ca atunci cand ajung in Romania , va caut sa va fac o cinste grasa si sa va cer scuze personal pentru contrele pe care vi le-am facut.

Cat tine de luarea talonului de catre organele abilitate , va asigur ca nu o sa se intample , pentru ca in Belgia legile sunt foarte permisive vis-a-vis de tuning(atat timp cat este facut cu o limita).

Va salut si sa auzim de bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sper sa nu ne vedem sa-mi faci cinste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da cu adaptor dar o sa fie prea scurt becul si nu o sa lumineze asa de bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Pentru doritori , care vor sa monteze kit xenon , mai jos aveti sit-ul de unde am comandat si eu.Se poate comanda si din Romania.

Cu toate ca unii spun diverse chestii si anume  , ca se arde centrala,ca da eroare , etc ,etc , nu este adevarat.Chiar daca masina mea este in garantie , kit-ul l-am montat in service-ul reprezentantei , el fiind agreat (bineintele dupa ce s-au facut verificarile de rigoare).Si vreau sa mai mentionez ca apoi s-a facut si verificarea si alinierea optica a farurilor , reesind ca acestea nu vor  deranja in trafic.Va salut.

http://www.rstyle-lights.fr/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adi - nu poate sa garanteze nimeni ca in timp, un kit after-market - majoritatea chinezesti - nu iti va strica nimic la masina - din pacate sunt destule cazuri in care s-au ars TJA-urile din modulele respective.

 

Tot asa, sunt mai multe care au xenon after-market.... si nu au patit nimic.

 

ca sa nu orbeasca pe cei de pe contrasens, ai nevoie de lupe la far si de spalatoare.... conform legsilatiei in vigoare.

 

in rest - iti doresc sa te bucuri de ele si sa nu ai probleme !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai montat xenon AM in reprezentanta? Si pe far cu oglinda? Pe bune...? Sunt curios daca ti se strica ceva din cauza lui ce scuza o sa inventeze serviceul ala agreat. Voi trebuie sa intelegeti ca aici este un forum, majoritatea din cei care dau sfaturi vi le dau din proprie vointa nu ca ar avea ceva de castigat de pe urma voastra... Spre diferenta de serviceuri... Si chitul ala de xenon o sa bata bine la inceput dupa cate luni nu mai are intensitatea din prima zi si tu cu el o sa orbesti pe toata lumea, nu cont ca e reglat corect tot iti ia ochii noaptea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi a mai venit la mine cineva cu un Golf 6 cu csenoane AM si era mirat de ce nu i se mai stinge  DRL-ul cu LED de pe partea stanga. Trageti voi concluzia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cine ma lamureste si pe mine in legatura cu difenta dintre d1s si d2s?d1s are igniterul in spatele becului si d2s nu are igniter(il are in balast)?se poate monta bec d1s in soclu d2s?Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu au nicio legatura - tu vrei sa montezi d1s pe masina din semnatura ? nu ai cum... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!